Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierownik budowy na kolei
#1
Witam, zacznę od tego że jestem nowy, więc witam wszystkich Wink Właśnie skończyłem ogólniaka, raczej zdałem mature, i marzy mi sie praca na kolei, ale nie jako dyżurny, dróżnik czy kierownik pociągu, ale bardziej jako inżynier bądź kierownik budowy, ktoś kto po prostu zarządza budowa torowisk od podstaw. Od 2 lat oczywiście z przerwami pracuje na kolei, bo moj tata prowadzi firme, głównie to wymiana podkładów, ale nie obce mi są wszelkie roboty około torowe i takze te bardziej zaawansowane jak zgrzewanie szyn, podbijanie toru czy np. praca PUN-a, bo juz to wszystko widziałem i wiem mniej wiecej jak działa więc myślę że nadaje się na takie stanowisko, ale wiem że do tego trzeba odpowiednie wykształcenie, kursy i studia.

Dlatego mam pytanie do Was, bo może jest tu ktoś kto się tym zajmuje lub chociaż ma o tym jako takie pojęcie, na temat co mam robić począwszy od teraz aby może kiedyś zdobyć takie stanowisko?

Myślałem żeby może studiować zaocznie transport ze specjalizacja jakąś kolejową, lecz jedyna w mojej okolicy to eksploatacja pojazdów szynowych, więc średnio ma się to do budowy torów, albo budownictwo ze specjalizacją drogi kolejowe, to na pewno bardzo dobry kierunek, jednak mam obawy co do niego gdyz podobno jest bardzo trudny, no i na studiach zaocznych zajmuje inż+mgr 7 lat a to strasznie duzo.. Chcę studiować zaocznie aby przez ten czas zdobyć jeszcze więcej doświadczenia, i może macie jakieś propozycję czy może da się takie stanowisko osiągnąc właśnie z tą specjalizacją na trasporcie? (to jest na Politechnice Śląskiej) Albo może jakieś inne studia?

Za wszystkie odpowiedzi będę na prawdę dozgonnie wdzięczny, i bardzo za nie od razu dziękuję Smile

Jestem z okolic Nowego Sącza, więc dobrze by było gdyby te studia bądź jakieś kursy były w moim, bądź sąsiadującym z nim województwie, pozdrawiam i dzięki jeszcze raz Smile
Odpowiedz

#2
Ja pracuję w KZA Kraków i jestem na etapie zdobywania uprawnień na stanowisko kierownicze.
Wszystko wiadomo od specjalności. Najlepiej iść do najbliższej okręgowej izby inżynierów budownictwa (dla Ciebie albo Kraków albo Rzeszów) dowiedzieć się jakie kierunki studiów są wymagane, aby dane uprawnienia zdobyć.

Ja robię uprawnienia w specjalności elektrycznej do kierowania robotami budowlanymi. Tutaj aby ubiegać się o takie uprawnienia musialem skończyć elektrotechnikę na poziomie mgr, aby mieć uprawnienia bez ograniczeń.

Niestety bez studiów i bez uprawnień nie będzie kierownikiem budowy. Ponadto by zostać kierownikiem budowy trzeba najpierw wiele lat pracować jako kierownik robót.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi, tym bardziej dzięki Wink

Przeczytałem na stronie małopolskiej okregowej izby inżynierów że dla specjalności uprawnień budowlanych czyli w moim przypadku " inżynieryjna kolejowa w zakresie kolejowych obiektów budowlanych" odpowiednie będą kierunki studiów wyższych: budownictwo lub transport, oznacza to że gdybym np. studiował transport na powiedzmy Politechnice Śląskiej i miałbym ukończone studia i tytuł mgr. inż transportu ze specjalizacją eksploatacja pojazdów szynowych to mógłbym ubiegać się o te właśnie wspomniane wyżej uprawnienia budowlane? czy do tego muszę mieć specjalizację strikte o budowe dróg kolejowych? bo w sumie nic o tym nie pisze na tej stronie, tylko tyle ze kierunek trasport nie pisze nic o specjalizacji na studiach
Odpowiedz

#4
Specjalizacja nie jest tak ważna, ważny jest ogólny kierunek studiów, który uprawnia do zdobycia uprawnień.
Ja jak pisałem wyżej skończyłem elektrotechnikę w specjalności instalacje niskiego napięcia ale i tak uprawnienia zdobywam ogólne. I pomimo, że zajmuje się automatyką srk to uprawnienia będę miał elektryczne.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#5
Cytat:podobno jest bardzo trudny, no i na studiach zaocznych zajmuje inż+mgr 7 lat a to strasznie duzo..
Studia nie mają być łatwe i szybkie tylko mają zrobić prawdziwych specjalistów... Jak chciałeś łatwo i szybko trzeba było iść do zawodówki...
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownik pociągu - badania lekarskie BaKu_Mechanik 1 2 559 11.06.2023, 18:15
Ostatni post: Tomass1988
Lightbulb Kierownik Pociągu - Badania Wstępne. pietrucha4402 2 3 030 18.07.2021, 09:53
Ostatni post: katarzynka
  Kierownik pociągu KM blackx2 0 1 572 22.10.2019, 09:36
Ostatni post: blackx2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.