Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szynobusy czy wagony?
#16
Wybierze za pierwszym razem. A jak się przekona o komforcie jazdy (czyt. o twardości siedzeń), to na drugi raz wybierze Bipę
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#17
No tak to ok 160 km i 3 godziny jazdy, więc pasażerów czeka miła niespodzianka.
Odpowiedz

#18
Kiedyś jechałem jednym szynobusem (SA134) z Kluczborka przez Opole, Nysę do Kędzierzyna Koźla. Mimo, że w tym modelu siedzenia są już nieco lepsze, to i tak tyłek bolał.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#19
DamianT, Nawet gdyby siedzenia były miękkie,to i tak komfort jazdy bipą jest lepszy. A PKP PR chyba dużo na tym by nie traciło. Zostawienie jednego pociągu , w tym wypadku TURA na normalnym składzie moim zdaniem byłoby korzystniejsze.
Odpowiedz

#20
Ale nie ma na czym jeździć. SP32 oddelegowane zostaną do Krzyża. Reszta sprzętu SU42 i SM42 idą do zapasu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#21
Tomasz Smukała napisał(a):... PKP PR .... Zostawienie jednego pociągu , w tym wypadku TURA na normalnym składzie moim zdaniem byłoby korzystniejsze.

PKP PR nie istnieje. Tur w normalnym zestawieniu jest bardziej korzystny, ze względu na frekwencje która jest dość duża. I tak wrócą do SP32 + Bipa, bo co zrobią latem 5xSZT?

Wydzielam, temat zszedł na inne tory.
//przem710
Odpowiedz

#22
przem710, Zgadza się. Nawet poza sezonem frekwencja Tura jest ogromna.
Odpowiedz

#23
Poza sezonem mogą, a w zasadzie muszą przywrócić skład bo przynajmniej jeden szynobus pójdzie na Łebę. Zastanawiam się tylko co w takim razie będzie jeździć na Szczecinek-Słupsk skoro szynobusy idą na Tura.
...
Odpowiedz

#24
W listopadzie Chojnice dostały kilka szynobusów, wiec nie powinno być problemu. 2xSA137 2xSN83 i chyba jeden SN82, wkrótce pojawią się następne SA137 i SA138.
Odpowiedz

#25
przem710, Czyli jedna wielka tragedia. Szynobusy na Ostbahnie. Brawo dla PR ! Cry
Odpowiedz

#26
Ludzie święci, ile razy można mówić i pisać, że SN83 i 82 nie należą do PR, Chojnic, i nie wiadomo kogo jeszcze. Obecnie Chojnice nawet ich nie mają. Ten tabor należy do ZNTK Poznań i jest on wypożyczony obecnie przez KM.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#27
Są dzierżawione bo formalnie należą do firmy Sigma Tabor. W tym tygodniu widziałem na szlaku SN83-001 wiec nigdzie nie wyjechały. KM testuje obecnie jedną jednostkę. Z tego co słyszałem PR zamierzają wydzierżawić więcej DH.
Odpowiedz

#28
Tomasz Smukała, brawo dla PR za wprodzadzenie szynobusów na OstBahnie. Słuchaj! Spółka balansuje na krawędzi bankructwa. Tradycyjny skład to większe koszty eksploatacyjne lokomotywy a także większy ciężar i długośc pociagu czyli większa stawka dla PKP PLK za dostęp do torów. Tutaj liczy się ekonomia. Ja też mam sentuyment do Bip, bonanz itp. Miałem szczęście na nich pracować. Jeżeli na Tura pojawiłby się SA137 to byłbym skory przyklasnać temu projektowi. Jednakże będzie jeździł złom Pesy, jeszcze tej starszej generacji z nikimi siedzeniami, bez zagłówków. Składy porócą, m.in. latem, bo muszą, bo jak wspominałem jakiś złom pójdzie na Łebę, a Tura czymś obsłuzyć trzeba.
...
Odpowiedz

#29
przem710 napisał(a):Są dzierżawione bo formalnie należą do firmy Sigma Tabor. W tym tygodniu widziałem na szlaku SN83-001 wiec nigdzie nie wyjechały. KM testuje obecnie jedną jednostkę. Z tego co słyszałem PR zamierzają wydzierżawić więcej DH.

Ale ja odpowiedziałem na to co Ty napisałeś, bo napisałeś swojego posta z błędem. Tak, PR chce wydzierżawić więcej, ale na tym się kończy.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#30
No co Wy dajecie. TUR prowadzony przez szynobusy? Przecież w poniedziałki i piątki bipy są tak napompowane, a już nie mówiąc jak przychodzą dłuższe weekendy albo święta. Nie ma szans. Ja sie ciesze, że SA137 posuwają, ale nie na taką obfitą linię. Pewnie w środku tygodnia luz, ale już widzę tych podróżnych w tych cięższych dniach.
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szynobusy w Polsce KazET21224142 10 5 037 02.11.2020, 00:23
Ostatni post: KazET21224142

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.