Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szynobusy czy wagony?
#1
Szkoda tylko , że zastąpią typowe składy... Zero klimatu. Wiem, wiem - ekonomia. Ale mnie to nie przekonuje ten szynobus czy tam SZT. Sad Niedługo Ostbahn zelektryfikują... Do tego dojdzie.
Odpowiedz

#2
OstBahnu nigdy nie zeelektryfikują.
...
Odpowiedz

#3
Lubuszanin, tak na przyszłość nie musisz komentować każdej ironii.

No puszczanie SZT zamiast typowej Bipy w końcu się odbije na pasażerach. Ludzie podziwiają i cieszą się z nowości, jednak jestem ciekaw jak to będzie wyglądać gdy ludzi będzie naprawdę sporo.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Lutek , masz absolutna rację! W końcu ktoś widzi sedno sprawy. Ja wole jechać składem SP32 + BHP albo Bh niż jakimś plastikiem. Niektórzy (jak widziałem na innych forach) cieszą się , że przyszedł SA137 do Chojnic. Dla mnie to jest kolejna zabawka na torach.
Odpowiedz

#5
Ja tak samo... Niestety tak już zrobiono z linią Lublin-Przeworsk, same szynobusy, już nie zobaczymy składu ciągniętego przez SM42 lub SU42, a wkrótce wycofają pociąg TLK z SU45.
http://dozer.kolej.org.pl/ <-- Kolejowa Galeria Dozera
Odpowiedz

#6
Cóż niestety SZT wygrywają z tradycją, nawet ostatnio kilka razy widziałem skład "Tura" z 2xSZT co mnie zadziwiło.
Odpowiedz

#7
Ale co się dziwić? Takich jak my zapaleńców kolei jest niewielu w porównaniu do wszystkich korzystających na co dzień z usług przewozów pociągowych. Innym ludziom zależy na tym by dojechać szybko, a jak zobaczą nowy skład, to się cieszą jeszcze bardziej. A dla samego przewoźnika to są koszta. SZT jest o wiele bardziej ekonomiczny. Nic się na to nie poradzi. My możemy patrzeć jedynie z ubolewaniem co się wyrabia i po cichu myśleć, a nóż SZT ulegnie awarii i podstawią normalny skład.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#8
No ale ludzie, jak normalnie TUR latał z kilkusekcyjna Bipą +jakiś 120A no to kurcze. Puszczenie jednego SZT to jakiś absurd. A już w ogóle absurd to SA131+120A+SA103...
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#9
Lutek napisał(a):SA131+120A+SA103...

Właśnie takie zestawienie widziałem, i fakt to absurd.
Odpowiedz

#10
Rozumiem , że osobowe jeżdżą na SZT, bo to bardziej ekonomiczne. Ale taki pociąg jak "Tur"? W wakacje i tak będzie musiał jeździć skład, bo nie wyobrażam sobie jazdy z Chojnic na Hel w plastiku. Mniej lub bardziej wygodnym ale zawsze plastiku bez możliwości otworzenia okna. :roll:
SP32 zostały wycofane z dniem dzisiejszym z ruchu na Ostbahnie. Tylko w razie awarii SZT będą jeździły składy na SU42 / SM42.
Ostbahn (ten "mój") , czyli Tczew - Chojnice , stracił totalnie na klimacie. Niegdyś raj dla sympatyków SU45 i ST44, a teraz raj dla wielbicieli SZT... :-(
Zaczęło się to wszystko jak zabrali nam sławnego "Lopka" , czyli towarka SPC - ZTC - SPC. Potem zawieszenie ruchu lokomotyw SU45 i przyjście SP32. Już wtedy widać było , że coś się święci. Ale możemy podziękować najbardziej temu, że kolej podzieliła się na spółki. Spółki i spółeczki. :-(
Odpowiedz

#11
Nie ma co płakać, taka kolej rzeczy, przewagę mają SZT nad składami z lokomotywą i z tym trzeba się pogodzić- niestety.
Masz nadzieję, że składy wagonowe wrócą- ja też taką mam, tylko zastanawia się czym będą wozić pasażerów.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#12
Bardzo ciekawy cytat znalazłem na stronie PR

Cytat:Mile zaskoczeni zostali też podróżni popularnego pociągu REGIO „Tur” zapewniającego najszybsze, bezpośrednie połączenie Chojnic z Gdynią. Teraz bowiem pociąg ten zestawiony jest z dwóch autobusów szynowych i konwencjonalnego wagonu 2 klasy.

Całość artykułu.
http://www.przewozyregionalne.pl/aktual ... 0,390.html
Odpowiedz

#13
Cytat:Teraz bowiem pociąg ten zestawiony jest z dwóch autobusów szynowych i konwencjonalnego wagonu 2 klasy
czytaj SA103+ 120A+ SA131.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#14
przem710, - no ja jestem zaskoczony... Ale niemile. Sad
Zawsze marzyłem o tym aby jechać ze Starogardu Gdańskiego do Gdyni Głównej - SZT (ironia).
Odpowiedz

#15
Tylko Ty patrzysz na to jako człowiek dla którego kolej to hobby, stąd Twoje niezadowolenie. Gdy postawisz Bipsko, a obok SA137 to 95% ludzi wybierze SZT.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szynobusy w Polsce KazET21224142 10 5 159 02.11.2020, 00:23
Ostatni post: KazET21224142

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.