Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zlot
#1
Ktoś gdzieś wspominał o zlocie. Aktualnie robię zlot społeczności Polish Trainz Team. Jeżeli ktoś byłby chętny to zapraszam. Przedstawię jak to aktualnie wygląda

Mam dla całej społeczności Polish Trainz Team ( oczywiście innych serwisów również! ) pewną propozycję związaną z wspólnym spotkaniem, inaczej mówiąc- zlotem.

Chciałbym podjąć się realizacji zlotu PTT w Żninie. Dlaczego według mnie Żnin to dobre miejsce. Jak pewnie każdy wie jestem prezesem tutejszego stowarzyszenia i znam po prostu każdy kąt i realia tej kolejki. Dlatego z realizacją zlotu nie byłoby problemu. Nie znam miejsc i ludzi tam pracujących typu Chabówka czy Kościerzyna dlatego pomyślałem o Żninie. Super byłoby spotkać się z większą ekipą, pogadać, pośmiać się itd.

Co mam w planach przygotować. Przejazd składem z parowozem na czele- Px38, jeżeli to byłoby mało to jest możliwość dodatkowej atrakcji- ASG czyli moglibyśmy postrzelać się replikami broni- myślę, że zabawa mogłaby być na całego Smile Oczywiście nocleg + wyżywienie np. obiad. Zrobilibyśmy sobie jakieś ognisko tudzież grilla, który jak widziałem jest nieodłącznym programem mniejszych spotkań PTT ;] W gastronomi serwują naprawdę przepyszne jedzenie za niewielką ceną, bo np. pizzę własnej roboty, wielkości talerza serwują za 5 zł, a danie obiadowe za 8-9 zł. Oczywiście spotkanie wiązałoby się z kosztami, ale sądzę że zamknęlibyśmy się w granicy 30-80 zł. Już od kilku dni rozmawiam z prezesem Żnińskiej Kolei Powiatowej i ustalamy +/- cennik- problemem jest założenie z góry ile osób byłoby chętnych.

Stawiam na dni oczywiście piątek-sobota-niedziela ( wliczając nocleg ). Nie chodzi mi o 3 dni, ale o któreś z tych 2. Z racji że większość pracuje oraz uczy się proponowałbym spotkanie w dniach sobota- niedziela. Pozostaje kwestia doboru terminu tak żeby większości odpowiadało.
W Żninie w lokomotywowni mniejszej zwanej warsztatem znajduje się "przenośnie" centrum komputerowe. Po prostu- postawilibyśmy tam komputery, które kolejka posiada. W jakim celu wystawiłyby się komputery- PTT mogłoby się głośno zareklamować. Na pewno przyjechałoby do Żnina sporo osób, które lubią Naszą społeczność, ale i osoby które zaciekawiłby temat wirtualnej kolei. Zrobilibyśmy coś na wzór "Wirtualnych Targów Kolei" gdzie każdy dzieciak czy starsza osoba mogłaby przyjść, popytać się i pojeździć w grze na mapach które do dziś powstały.
O frekwencję nie trzeba się zamartwić, bo razem z prezesem wysłalibyśmy zaproszenia do ludzi na takie spotkanie. Poza tym od czego jest internet i gazety. Dla mnie to nie przeszkoda żeby się zareklamować, ponieważ mam znajomości w gazetach, co prawda lokalnych ale dobre i to. W internecie jest kilka portali, które reklamują ŻKP gdy tylko coś ciekawego ma się wydarzyć.
Sprawa dojazdu. Minus o tyle, iż wiadomo Żnin nie posiada połączenia PKP. Pozostaje dojazd PKS od strony Bydgoszczy, Inowrocławia, Gniezna czy Poznania. Z dojazdem od strony Bydgoszczy to ja mogę kilka osób zabrać- no ale to tak już wybiegłem w przyszłość.

Z mojej strony- gwarantuję 100% zaangażowania i pomocy, aby wyżej wymienione plany zostały zrealizowane. Wszelkie pytania, sugestie, pomysły- zapraszam do dyskusji.

_____________

Mam cały cennik i już przedstawiam jak to wygląda. Z racji tej że jest nas po prostu mało cena ze wszystkim co dla Was zaplanowałem sięgnęła by grubo ponad 100zł więc tutaj nie ma wyboru i trzeba z niektórych rzeczy zrezygnować- przynajmniej teraz jesienią, bo wierzę, że wiosną będzie nas więcej Wink

Tak wyglądał podstawowy plan spotkania:

27.11.2010r
-przyjazd do Żnina i rozmieszczenie w miejscu noclegu ( PTTK Żnin )
-obiad ok. Godz.12.30
-zajęcia w sali komputerowej
-przejazd kolejką
-zajęcia w sali komputerowej
-kolacja we własnym zakresie
-nocleg

28.11.2010r
-śniadanie we własny zakresie
-zbiórka na stacji w Żninie
-przejazd na poligon
-rozdanie mundurów i broni
-zabawa ok.2godz.
-posiłek zupa+kiełbaska
-przejazd na stacje
-zakończenie pobytu


Ale jest ale... Przejazd parowozem to koszt tysiaka co przy takiej małej ilości osób, za jedną osobę wychodzi zbyt dużo. A więc. Zrobiłbym tak, że przejechalibyśmy się Lyd2 ze Żnina do Gąsawy i z powrotem ( 26 km ). Z ASG również bym zrezygnował, bo te koszta również są nie ma co ukrywać, wysokie. Tak więc przedstawię Wam jak ja to widzę w cenniku oraz planie:

- nocleg w PTTK- 35 zl / os
- przejazd Lyd2- 14 zł / os
- obiad 8 zł / os ( możemy zrezygnować, kupimy sobie kiełbachy i jazda na grillu )
- cena za użytkowanie komputera- 15 zł za godzinę / os **

Możemy to zostawić, albo zrezygnować- można zostawić dwa komputery, bo chciałbym zaprosić dzieciaki ze Żnina np. ze szkół, aby sobie zobaczyły jak się jeździ ciuchcią w grze. Przy dwóch godzinach użytkowania wyszło by za komputery 2 zł na głowę ( przy 20 osobach na zlocie ).

Razem wychodzi: 59 zł za osobę*

* przy 20 osobach a trochę brakuje do tej liczby.

Chyba że robimy zupełnie inaczej- ceny macie podane więc może ktoś wpadnie na jakiś inny pomysł.

Aha, cennik może ulec zmianie, ale w dół- negocjuję.


Z góry przepraszam, jeżeli dla kogoś ta cena jest zbyt wysoka, szczerze myślałem, że cenna będzie trochę mniejsza.

Zapraszam do dyskusji.

Jeżeli nie wspomniałem o terminie to już podaję, bo całość kopiuję po prostu z PTT.

27-28 listopada 2010

I już teraz proszę o niekomentowanie terminu, że mi nie pasuje, mi będzie zimno, a ja nie lubię zimy. Po prostu- pytania oraz konkrety.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#2
Hmm a ja siê jednak pokuszê o skomentowanie terminu, ale nie dlatego, ¿e zimno czy mam co¶ innego w planie. Problem raczej jest taki ¿e to za 2 tygodnie, wiêc trochê ma³o czasu, im wiêcej czasu do imprezy tym wiêcej ludzi siê zg³osi bo s± tacy co musz± np. za³atwiæ zastêpstwo w pracy (tak, tak, s± tacy co pracuj± w weekendy).
Ogólnie inicjatywa bardzo ciekawa, ale faktycznie warto by by³o, mo¿e niekoniecznie teraz, ale np. na wiosnê, zorganizowaæ co¶ "wiêkszego", mo¿e po³±czyæ takie spotkanie ze "zlotem" forumowiczów?
Odpowiedz

#3
Cóż, to nie mój problem, bo ja ten zlot robię razem z PTT więc tam dogadaliśmy się już znacznie wcześniej. A to moja propozycja, a nóż ktoś.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Mog³e¶ wcze¶niej wrzuciæ t± propozycjê tutaj, wtedy znale¼liby siê jacy¶ chêtni Tongue
Odpowiedz

#5
Pomysł bardzo fajny lecz ja nie dam rady :-( może jak wiedział bym wcześniej.
Odpowiedz

#6
A ja bym już takie coś (typu wirtualne targi kolejowe) łączył z jakąś "grubszą" okazją typu DTK czy weekend majowy- z prostej przyczyny: wtedy ludzie mają więcej czasu, media są bardziej zainteresowane. Chyba, że nie ma problemu z powtórką...
Ja się nie piszę, bo zimno, daleko itp. Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Hmm. Pomysł jest super ale tak jak moi szacowni Przedmówcy powiedzieli następnym razem prośba o podanie z wyprzedzeniem, łatwiej wtedy znaleźć czas i... zonę udobruchać :-) ale takie spotkanie super sprawa. Gratuluje pomysłu
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zlot miłośników kolei wąskotorowych - Białośliwie 2012 Gżągal 0 2 774 16.04.2012, 19:47
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.