Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa sytuacja z prawem do ulgi
#1
Mam pewien problem otóż korzystam często z usług PR i do 30 kwietnia miałem ważną legitymację niepełnosprawnego (znaczny 04-O) uprawniającą do ulgi 93%, 8 maja miałem komisję o przyznanie orzeczenia na następne lata i dowiedziałem się, że dostanę nowe orzeczenie również znaczny 04-O od 1 maja br. na 2 lata czyli de facto będzie zachowana ciągłość, jednak nie posiadam obecnie ważnego orzeczenia ani legitymacji, dostanę je dopiero 20 maja z ważnością wstecz. Pytanie czy mogę do tego czasu jeździć z moją ulgą i jeśli tak, to na jakiej zasadzie?
Odpowiedz

#2
Podstawą do ulgowego przejazdu jest legitymacja lub orzeczenie. W chwili obecnej stara legitymacja jest nieważna, nowej jeszcze nie posiadasz - nie możesz więc korzystać z ulg.
Procedura "wydawania legitymacji wstecz, z zachowaniem ciągłości" jest całkowicie normalna, jednak w żaden sposób nie wpływa na możliwość korzystania z ulg.
Do czasu otrzymania oryginału orzeczenia lub legitymacji nie jest możliwe korzystanie z ulgowych biletów.
Pamiętaj też, by we wniosku o wydanie legitymacji zaznaczyć wpisanie na nią symbolu 04-O - jest on wpisywany tylko na życzenie osoby zainteresowanej
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#3
Czyli żadne przekombinowanie typu kupić bilet w kasie, dostać mandat za brak uprawnień do ulgi i odwołać się po dostaniu legitymacji nie przechodzi?
Odpowiedz

#4
Gouranga, Oczywiście jest taka możliwość, ale koszty z tym związane przewyższą zapewne zyski. Taka opłata to 120 zł (lub 100zł płatne w ciągu 7 dni i 50zł płatne u konduktora). Opłata ta oczywiście nie jest zwracana po okazaniu legitymacji.
Pozdrawiam, Leonardo
http://www.leospace.pl/

Kilometry w 2012 | 2013 | 2014 | 2015
Odpowiedz

#5
Rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.
Odpowiedz

#6
Gouranga napisał(a):Czyli żadne przekombinowanie typu kupić bilet w kasie, dostać mandat za brak uprawnień do ulgi i odwołać się po dostaniu legitymacji nie przechodzi?

Przewozy Regionalne za anulowanie mandatu skasują Cię na 16 złotych (jeśli przedstawisz legitymację ważną w dniu wystawienia mandatu, to myślę, że bezproblemowo anulują Ci mandat). O ile dobrze pamiętam na odwołanie się od kary jest 7 dni od dnia wystawienia mandatu, a biuro, gdzie można się odwołać mieści się w Gnieźnie.

[ Dodano: 2015-05-13, 10:48 ]
Leonardo napisał(a):Taka opłata to 120 zł (lub 100zł płatne w ciągu 7 dni i 50zł płatne u konduktora). Opłata ta oczywiście nie jest zwracana po okazaniu legitymacji.

Podałeś nie do końca prawdziwe kwoty. Wg najświeższego cennika, Przewozy Regionalne za brak dokumentu uprawniającego do przejazdów ulgowych wystawiają mandat w wysokości 160 PLN. Jeśli gapowicz zapłaci na miejscu, kara obniżona zostaje do 60 PLN, natomiast jeśli zostanie ona opłacona w przeciągu 7 dni od daty wystawienia mandatu, to ulega obniżeniu do 100 PLN.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ulgi pracownicze damian20 2 3 137 09.11.2014, 21:10
Ostatni post: Kolejman75

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.