Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja przejazdu - jak ugryźć temat?
#1
Może to będzie brzmiało jak marzenie , scena science-fiction lub pobożne życzenie ale podpowiedzcie chociaż od czego zacząć
Otóż chcielibyśmy (rawiccy, i nie tylko-miłośnicy kolei) zorganizować przejazd pociągu osobowego w ramach turystyki osłodzonej nostalgią i nadzieją na choćby częściową reaktywację linii Wbrew pozorom ta swoista reaktywacja nie jest aż tak niemożliwa Miałoby to być preludium do wspomnień, z dużym ładunkiem emocji oraz chętnych do podróży, gdyż myślę iż na pewno by ich nie zabrakło
Mam tu na myśli w niewielkiej części już tylko czynną, linię 362 Kobylin-Legnica Chodzi o odcinek Rawicz-Jutrosin Wystarczyłoby nawet SM-03 i jeden,,piętrus" ale jak to zrobić? Może to banalne stwierdzenie jednak myślę i wierzę że jeśli bardzo się czegoś chce to nie ma rzeczy niemożliwych Nadmieniam iż władza gmin przez które przebiega linia jest nam bardzo przychylna
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

#2
Pierwsza rzecz to kontakty z przewoźnikami czy byliby zainteresowani, jaką żądaliby kwotę. Później zgoda PKP PLK na wjazd na nieczynną w ruchu linię.
W Internecie można znaleźć osoby, które organizują tego typu przejazdy. Najlepiej z nimi zawsze porozmawiać.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
W internecie osoby tzn??? Suegerujesz że napisać po prostu do TURKOLU czy rozmawiać indywidualnie z kimś kto się tym zajmuje?
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

#4
Ja bym wam proponował zasięgnąć rady co, gdzie, jak u wielu drezyniarzy z doświadczeniem i się linią zaopiekować Wink
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#5
Niekoniecznie Turkol, ale na pewno ma jakąś wiedzę, ale np. taki Ziemowit Czerski też próbuje organizować tego typu przejazdy.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#6
MarcinB napisał(a):Chodzi o odcinek Rawicz-Jutrosin
Jesteś pewien? Możesz opisać jak wygląda sytuacja na gruncie bo z tego co wiem do możliwa jest jazda tylko do Miejskiej Górki.

Po pierwsze skontaktuj się z PKP PLK czy wogóle jest możliwe zamówienie rozkładu na tej linii i jaki będzie tego koszt.

Po drugie skontaktuj się z PKP Cargo o możliwość i kosztorys wynajęcia lokomotywy, najlepiej uderzać do CT Dolnośląskiego.

Po trzecie skontaktuj się z PKP InterCity i Przewozy Regionalne ile wynosi koszt wynajęcia wagonu.

Podsumuj i przeanalizuj czy to się wogóle opłaci Smile
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#7
To fakt, z Miejskiej Górki do Jutrosina trochę roślinności jest na torach Jednak mamy brygadkę osób która to powycina Myslę że kwestia tygodnia pracy-charytatywnie rzecz jasna To akurat najmniejszy problem Gorzej będzie z lokiem i wagonem a tym samym z zaiteresowaniem przewoźnika na taki pomysł Ale spróbować można mimo 90% procentowej szansy na fiasko W każdym razie dziękuję za ukierunkowanie przedsięwzięcia
Jest też nadzieja iż w przyszłości po uruchomieniu kopalni odkrywkowych na terenie powiatu rawickiego linia Kobylin-Rawicz wróci do łask nawet z tym obecnym 20km/h
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz

#8
Poznanski_mech napisał(a):
MarcinB napisał(a):Chodzi o odcinek Rawicz-Jutrosin
Jesteś pewien? Możesz opisać jak wygląda sytuacja na gruncie bo z tego co wiem do możliwa jest jazda tylko do Miejskiej Górki.

Po pierwsze skontaktuj się z PKP PLK czy wogóle jest możliwe zamówienie rozkładu na tej linii i jaki będzie tego koszt.

Po drugie skontaktuj się z PKP Cargo o możliwość i kosztorys wynajęcia lokomotywy, najlepiej uderzać do CT Dolnośląskiego.

Po trzecie skontaktuj się z PKP InterCity i Przewozy Regionalne ile wynosi koszt wynajęcia wagonu.

Podsumuj i przeanalizuj czy to się wogóle opłaci Smile


Dziękuję Ci mechu za porady, najprawdopodobniej skorzystamy z Turkolu, 5 tysiaków zaśpiewał za przejazd, w Miejskiej Górce zrobimy zawody drezyn chyba i potem powrót do Rawicza Im więcej osób tym bilety tańsze Myslę że ze znalezieniem 100 chętnych osób na tym terenie nie będzie problemu , bo jednak zbyt dużo ludzi traktuje tę linię bardzo sentymentalnieSmile
in vita vermis, post vitam pulvis
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.