Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy wyborze statywu
#1
Po długim oszczędzaniu przyszła pora aby kupić statyw do mojej kamerki Sony DCR-SX53. Moje pytanie do was jakie Wy macie statywy i czy jesteście z nich zadowoleni, ewentualnie jakie polecacie do amatorskich filmów. Na co trzeba zwracać uwagę przy kupnie statywu? Wiadomo statywu nie kupuje się codziennie, tylko raz na kilka lat a chcę aby ta inwestycja była bardzo dobra.
Budżet jakim dysponuję na dzień dzisiejszy to 900zł.
Mój wzrost to 186cm.
Czekam na Wasze propozycje.
Odpowiedz

#2
Szczerze to wydaje mi się że powinien wystarczyć Ci statyw za stówę z MediaExpert czy MediaMarkt. Ja osobiście posiadam TREQ za 40 zł z tego pierwszego i spokojnie mi wystarcza przy wzroście prawie takim samym Tongue Ale zależy też od wysokości statywu, mój ma np. 125 cm.
Odpowiedz

#3
1. Filmujesz na peronach czy w polu? Wink
2. Na miejsce filmowania docierasz autem/rowerem/PKP/łyżworolkami/pieszo? ;-)
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
Odpowiedz

#4
1) Większość nagrywam z peronu ale czasami na mieście nagram jakieś autobusy lub trawaje.
2) Pociągiem i autobusem.
Odpowiedz

#5
Ok, patrząc na wzrost jeszcze to podaje sprawdzone osobiście:

Camrock TH70 - tani a dobry i 170 cm max. wysokości.

Jak chcesz wyższą półkę, to sprawdzony Manfrotto MK294C3 D3RC2, max 181 cm wysokości.

Na pole polecam zmodyfikowany statyw od niwelatora. O ile śmiga się autem.
Kolej Ziemi Goleniowskiej
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.facebook.com/linia424">www.facebook.com/linia424</a><!-- w -->
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w wyborze aparatu i obiektywu KW_PL 1 1 391 01.08.2021, 14:45
Ostatni post: Ogórkowy
  Pomoc w wyborze aparatu Bartek 5 5 435 12.03.2017, 17:32
Ostatni post: Bilet Ś-krzyski
  Pomoc w wyborze aparatu Mytnik 3 3 832 11.12.2011, 15:30
Ostatni post: Łukasz Turek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.