Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec wagonowego Tura
#31
Tymczasem...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/25123/Pociagi-PR-na-Hel-pod-lupa-UTK.html">www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/25123 ... a-UTK.html</a><!-- w -->
Odpowiedz

#32
Jednego tutaj nie mogę pojąć. Zamyka się wiele linii kolejowych ze względu na małe zainteresowanie, a tam gdzie linia ma potencjał nie dba się o to żeby zapewnić podróżnym dostateczny komfort podróży, do tego stopnia że musi aż interweniować UTK. Wstyd!
Odpowiedz

#33
Tyle że wypuszczanie bipy rozwiązuje problem tylko TURA, natomiast na Hel jest kilka obiegów na szynobusach, jestem ciekaw co w tym wypadku wymyślą PR?
Odpowiedz

#34
Może z Krzyża coś podeślą, jakieś piętrusy i lokomotywy. ;-)
Odpowiedz

#35
Byłem w sobotę. Jak tylko przeczytałem news na facebooku, bez chwili zastanowienia pojechałem na dworzec w Krakowie i kupiłem bilet podróżnika. Bipą zrobiłem trasę Swarożyn - Kuźnice, Kuźnice - Tczew. Razem 6 godzin jazdy bipą, odlot. Mogłem właściwie jechać do Końca na Hel ale chciałem też choć 2 godziny posiedzieć nad morzem (w Kuźnicy morze jest tuż przy stacji, w Helu dalej, no i tam bym miał tylko godzinę).

I w starej Bipie w trasie na Hel było obłożenie 100% ale miejc siedzących wystarczyło. Managery w krawatach z PR myślały pewnie, że bipa stara i brzydka a szynobus nowy i ładny to lepszy. Tymczasem bipa to już właściwie zabytek i jedynie dodaje uroku tej linii. Widziałem dzieci, które prosiły mamę by jechać na górze przy oknie z korbką. Dokładnie jak ja dwie dekady temu. Taki pociąg na takiej linii to atrakcja turystyczna. Po za tym bardziej pojemny niż szynobus. Pamiętam kilka lat temu też byłem tam na podróżniku na bipie ale wracałem zestawem 2x szynobus i pamiętam, że w bipie jakoś na styk się pomieścili a wszynobusie tłok, ludzie cisną się na stojąco. Coż liczę na to, że po doświadczeniach z tego roku za rok też przygotują jakieś bipy na tą linię.

Pozdrowienia z bipy, i pamiętajcie aby ostrożnie przetaczać Big Grin

[Obrazek: IMGP5634.jpg]
[Obrazek: IMGP5637.jpg]
[Obrazek: IMGP5644.jpg]
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#36
W prawdzie Tur poza sezonem nie pojawi się na helskiej ale i tak info godne uwagi
http://inforail.pl/sklady-wagonowe-zost ... 76922.html

Zresztą to było do przewidzenia, PR Gdynia po odejściu taboru PKM który był czasowo wykorzystywany przez PR stanie w trudnej sytuacji, dodam że dodatkowo PR muszą oddać 3 x SA138 i chyba jeden SA137 co już spowoduje znaczą lukę. To jeszcze nie koniec nie miłych wiadomości dla PR Gdynia. Aktualnie rewizję przechodzą SA132-005 oraz 006, a w lutym odstawiono ostatnie dwa SN81. Sytuacje ratują małopolskie szynobusy oraz czasowe zamknięcia odcinków.
Odpowiedz

#37
przem710, Wiesz może jakie pociągi będą na składzie?
I czy sam TUR też będzie na wagonach czy na SA.

I jeszcze jedno pytanie, Chojnice-Tczew będzie tylko na SA czy też coś na składzie będzie?
Odpowiedz

#38
Póki co wszystko ma być na szynobusach, aczkolwiek jest duże prawdopodobieństwo że Tur jednak pojedzie na wagonach. Co do innych obiegów w razie awarii mają być dostępne wagony. W zasadzie więcej bym się nie spodziewał, w tym roku sprawne w ruchu były tylko 3 sztuki SU43 o numerach 508, 533 oraz 534 które wymiennie obsługiwały Tura, a biorąc pod uwagę dwa wagonowe obiegi na helskiej plus ewentualny Tur limit lokomotyw zostaje wyczerpany. No chyba że z pomocą przyjdzie sekcja w Krzyżu.
Odpowiedz

#39
przem710, Dziękuję za informacje.
Odpowiedz

#40
Jeszcze zdaze przejechac sie Bipa bo akurat od srody bede bawil na Wybrzezu Wink
Odpowiedz

#41
Ostatnio TUR bywał na wagonowych składach. Sytuacja taka zdażyła się 1 listopada,a także dzisiaj tj szóstego.

Z moich informacji TUR na wagonach (prawdopodobnie Bipy) pojedzie 11 listopada, a także 13 .

Oraz że planowane jest żeby w każdy piątek TUR obsługiwany był przez skład wagonowy.
Odpowiedz

#42
Tur na wagonach pojawi się w każdy piątek, dziś także jechał.
Odpowiedz

#43
przem710, Sytuacja taka ( TUR na składzie wagonowym ) ma być do zmiany obecnego RJ która nastąpi 13 grudnia br.
Odpowiedz

#44
Przewozy Regionalne uśmierciły Tura. I nie tylko

Cytat:W nowym rozkładzie jazdy nie pojedziemy już "Turem".

Pociągiem, który cieszył się sympatią zwłaszcza w kręgach miłośników kolei. Przewozy Regionalne zrezygnowały z tej nazwy.

Ale nie tylko tej. W nowym rozkładzie jazdy nie znajdziemy już Brdy, Łuczniczki, Łyny, Sambora czy Bursztyna. Dlaczego?

Odstąpienie od nazewnictwa niektórych pociągów jest związane z kwestiami porządkowymi. Stąd też nie są to zmiany, które obejmują wszystkie pociągi POLREGIO w Polsce posiadające nazwy – poinformował nas Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnyc
h

W przypadku Przewozów Regionalnych najbardziej żal "Tura", który stał się symbolem połączenia Chojnice – Gdynia – Hel, zwłaszcza ze względu na tabor, który je obsługiwał w sezonie letnim. Niestety z dniem 9 grudnia 2018 roku Tur poległ.

Czytaj więcej: http://inforail.pl/przewozy-regionalne-u...10956.html
Odpowiedz

#45
Łuczniczka i Brda jeździ jako PKP IC.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koniec sprzedaży biletów PR w Koleo Adams 2 2 905 15.06.2018, 13:02
Ostatni post: norbis97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.