Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legitymacja kolejowa znizka
#1
Witam. Pracuje w PKP PLK 7 lat ale postanowiłem odejść do innej prywatnej firmy na obiegówce mam że muszę oddać ulge przejazdową z tym że ja z niej w sumie nie korzystałem ale miałem i nie wiem gdzie się podziewa jakieś tam po 6zł na pasku widze że za to pobierali a gdy dziś dzwoniłem powiedzieli mi z działu pracowniczego coś w stylu że jak jej nie oddam to potrącą mi cały podatek za kolejne miesiące, i teraz czy to będzie ten podatek pracowniczy 130(chyba zł) czy to będzie ten cały co zakład płaci przewoźnikom może ktoś coś podpowie? albo spotkał się z czymś podobnym?
Odpowiedz

#2
6 zł pobrali za wydanie dokumentu, 130 czy coś koło to podatek, całość to koło 800 zł OIDP, więc warto dobrze poszukać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
czyli według cb zabrali by mi nie tą część ,,jako pracowmikowi" powiedzmy te 130zł tylko to 800 co zakład płaci?
Odpowiedz

#4
To 130 już zapłaciłeś, więc jak Ci zabiorą? Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
nee nie w PLK podatek rozłożony jest na cały rok w pewien ich jakiś sposób i mam zabrane po 6zł chyba tylko za styczeń i luty ulgi za przejazdy natomiast. Zastanawia mnie fakt jeśli ja jej nie oddam to czy zabiorąmi ten podatek który mieli mi zabrać w ciągu całego roku w tym przypadku przyjeliśmy (130zł), czy ten który zakład płaci przewoźnikiom
Odpowiedz

#6
Zadzwon do pracowniczego i dopytaj.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Może orientuje się ktoś ile czeka sie na pierwsze wyrobienie legitymacji?
Odpowiedz

#8
Venlo Ja na pierwsza legitke czekałem ze 3 tygodnie, teraz kolejna już dostałem w 2 tygodnie.
Za to na pozwolenie z PLKi na chodzenie po torach czekam już 3 miesiące i kolejne 2 pewnie jeszcze zaczekam  Dodgy
Odpowiedz

#9
Aa to lipa, więc pora kupić bilet w rodzinne strony zanim nie jest jeszcze drogi Big Grin
Odpowiedz

#10
(28.12.2018, 11:46)Venlo napisał(a): Aa to lipa, więc pora kupić bilet w rodzinne strony zanim nie jest jeszcze drogi Big Grin

Od nowego roku podobno podwyżki biletów i płatne miejscówki w IC 

Ja już zakupiłem sobie roczny bilet żeby się nie pierd... w kolejkach i święto Big Grin
Odpowiedz

#11
(28.12.2018, 12:28)4est napisał(a): Od nowego roku podobno podwyżki biletów i płatne miejscówki w IC 

Podwyżki bo inflacja wzrosła. A miejscówki mają być płatne w Pendolino: 5 zł w drugiej klasie, 10 w pierwszej.
Odpowiedz

#12
Płatne miejscówki w pendolino?? Jaki to ma sens, skoro w pendolino nie można jechać na stojąco?
Odpowiedz

#13
Zgadza się, ale pracownik mając bilet sieciowy musi dobrać obowiązkowo miejscówkę z kasy na EIP żeby nim pojechać Wink
Zwykły pasażer ma wszystko na jednym bilecie.  
Pewnie zbyt duża ilość pracowników korzystała z pendolino i za dużo poszło darmowej kawy czy herbaty która na pokładzie każdemu się należy w cenie biletu a w pierwszej klasie dodatkowo obiad, a że pracownik jeździ za pół darmo i pije za darmo poczęstunki to na nim odbiją teraz straty  Smile
Odpowiedz

#14
Oczywiście, ja rozumiem płatne miejscówki do biletów weekendowych, sieciowych, miesięcznych, etc. Ale mam nadzieję, że jednorazowych to nie będzie dotyczyć.
Odpowiedz

#15
A właściwie to jak wygląda wydawanie tej legitymacji ? Wykupuje się najpierw prawo do zniżki, a potem jeszcze dokupuje się sieciówkę ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zniżka na przejazd koleją kolejarzy Onitchi 4 2 802 31.10.2017, 20:21
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.