Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podróżnemu się śpieszyło - sam chciał odjechać pociągiem
#1
Cytat:Trochę mu się śpieszyło. Pasażer wsiadł do lokomotywy i próbował odjechać
pch, zbyt publikacja: 09.03.2015 aktualizacja: 22:25

Ile można czekać? Pasażer opóźnionego pociągu stojącego na stacji w Neapolu we Włoszech był tak zniecierpliwiony tym, iż skład nie rusza z peronu, że wsiadł do lokomotywy i próbował nią odjechać. Policji, która musiała interweniować, tłumaczył, że puściły mu nerwy, bo bardzo się spieszył.

Do zdarzenia, opisanego w poniedziałek przez agencję Ansa, doszło na stacji Soccavo. Pasażerowie czekali w opóźnionym lokalnym pociągu na odjazd. Jeden z podróżnych, 42-latek zdenerwował się do tego stopnia, że wsiadł do lokomotywy, w której nie było maszynisty i postanowił sam poprowadzić pociąg.

Kiedy usiłował ruszyć, do lokomotywy wpadli policjanci, by go zatrzymać i nie dopuścić do tego, by pociąg odjechał. Doszło do szamotaniny, w trakcie której niedoszły samozwańczy maszynista pobił parasolem jednego z interweniujących funkcjonariuszy.

Został aresztowany i umieszczony w areszcie domowym. Wcześniej na posterunku policji swój gest tłumaczył bardzo silnym zdenerwowaniem z powodu opóźnienia pociągu.
PAP
źródło: http://www.tvp.info/19183619/troche-mu- ... l-odjechac
Odpowiedz

#2
Zabawne zdarzenie, ale w Polsce raczej nie miałoby szans powtórzenia.
Odpowiedz

#3
masovian napisał(a):w Polsce raczej nie miałoby szans powtórzenia.
Dlaczego?
Odpowiedz

#4
Cóż. Już jedni jeździli sobie drezyną po torach PKM w Gdańsku.
Odpowiedz

#5
Mimo wszystko trzeba wiedzieć jak tym ruszyć Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#6
kazio napisał(a):
masovian napisał(a):w Polsce raczej nie miałoby szans powtórzenia.
Dlaczego?

Nie wiem, jak Ty ale ja nie widziałem jeszcze lokomotywy na peronie w Polsce, która byłaby opuszczona całkowicie przez załogę. A nawet jeśli, żeby nikt nie zamnkął drzwi wejściowych... Do tego policja na peronie, a nie SOK czy ochrona wynajęta przez dworzec... Policja się zdarza przecież tylko jak jadą kibole...
Odpowiedz

#7
Włosi znani są z temperamentu. Szkoda, że nie podano ile opóźnienia miał ten pociąg.
Odpowiedz

#8
masovian napisał(a):A nawet jeśli, żeby nikt nie zamnkął drzwi wejściowych...
Aha, rozumiem że wielokrotnie sprawdzałeś ;-D
Odpowiedz

#9
No nie, ale wiem, że nie zamknięcie czegoś w tym kraju i wileu innych grozi pozbawieniem mie nia zawartego wewnątrz. :-)
Odpowiedz

#10
masovian napisał(a):Nie wiem, jak Ty ale ja nie widziałem jeszcze lokomotywy na peronie w Polsce, która byłaby opuszczona całkowicie przez załogę. A nawet jeśli, żeby nikt nie zamnkął drzwi wejściowych...

Ja tam z kilka razy widziałem - maszynista zostawił otwartego byka obok peronu na którym stało kilkadziesiąt osób i poszedł po rozkazy. Włączonego, gotowego do jazdy, jedynie zahamowanego. To, że Ty nie widziałeś, nie znaczy, że tak nie robią.
Odpowiedz

#11
Jeszcze trzeba wiedzieć jak wyluzować i mieć wystarczająco dużo czasu, by skład wyluzował Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
Obecnie w dobie internetu, na pewno znalazł by się nie jeden, który potrafił by uruchomić lokomotywę. Problem by się pojawił gdyby wszedł i pozamykał się. Ciekawe o czym w takiej sytuacji myślałby maszynista.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#13
Kurek końcowy otworzyć, coby nie zwiał gad Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
To jest dobry sposób, ale jak go z lokomotywy przepędzić?
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#15
Od tego jest SOK.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.