Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motyw kolejowy w filmie
#1
Witam, zapraszam na bloga, którego jestem współautorem. Na stronie systematycznie pojawiają się krajowe filmy ze scenami i motywami kolejowymiWink

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.motyw-kolejowy.blogspot.com">www.motyw-kolejowy.blogspot.com</a><!-- w -->

[Obrazek: sztuczki10.jpg]
Odpowiedz

#2
Na szybko przejrzałem. Ciekawa rzecz, na pewno wieczorem przejrzę dokładniej. Może znajdę inspirację co można by obejrzeć ;-) Ponieważ wszystko przejrzałem dość szybko, to nie zauważyłem następujących filmów (może się Wam przydać):

Torowisko
Ludzie z pociągu
Złote runo
Odpowiedz

#3
Dzięki, Torowisko mam uszykowane do dodaniaWink Reszta z Twoich przykładów zapewne też się wkrótce pojawiWink
Odpowiedz

#4
Obejrzałem wczoraj "Sztuczki". Fajny film, akcentów kolejowych faktycznie bardzo dużo :-)
Tak mi się przypomniało. Może się Wam przyda. Dwa odcinki serialu "07 zgłoś się" nawiązują nieco do kolei. Są to:
"Wagon pocztowy"
"Rozkład jazdy"

:-D

W odcinku "Wisior" z kolei na początku widać jadącą Stonkę, gdzieś w okolicy warszawskich Odolan, natomiast w odcinku "Brudna sprawa" głównemu bohaterowi ucieka ostatni kibel do Mińska.
I polecam jeden z odcinków serialu "7 życzeń". Główny bohater z kolegą jadą WKD-ką :-)
Odpowiedz

#5
"Torowisko" - całkiem fajny film. Pamiętam, że mnie wciągnął, chociaż akcji nie ma prawie wcale, co Wam, chłopakom, może utrudniać odbiór Tongue Psychologia obyczajowa bardziej. Ale zdjęcia kolejowe świetne!
Odpowiedz

#6
Sporo motywów komunikacyjnych było w serialach "Daleko od szosy" (kolej i tramwaje - Śląsk i Łódź) oraz "Ballada o Januszku" (głównie WKD).
Z filmów pełnometrażowych nie widzę na blogu trzech filmów których akcja toczy się prawie w 100% na kolei.
Mało znana komedia "Tajemnica 13-go wagonu", oraz czarno-białe filmy "Pociąg" z L.Niemczykiem w roli głównej i "Droga na Zachód" z K.Opalińskim.
Odpowiedz

#7
Klasykiem jest "Czlowiek na torze".

A jesli chodzi o detale to w "Chlopaki nie placza" przez moment widac wagony InterCity w malowaniu tzw. papuga.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#8
Mi w kwestii motywu kolejowego w filmie przypominają się dla filmy. Pierwszy to "Przypadek" Kieślowskiego. Kluczowa scena filmu odbywa sie na dworcy Fabrycznym w Łodzi. To zdjęcia już historyczne, bo takiego Fabrycznego już nie będzie.

A drugi to "Wielka Majówka", kiedy akcja głównie toczy się wokół dworca centralnego w Warszawie i w ogóle uciekinierzy jadą pociągiem.
Odpowiedz

#9
rustsaltz napisał(a):Klasykiem jest "Czlowiek na torze".

A jesli chodzi o detale to w "Chlopaki nie placza" przez moment widac wagony InterCity w malowaniu tzw. papuga.

W której minucie widać ten wagon? Przejrzałem na szybko i nie znalazłem...


Mam pytanie do Was - czy kojarzycie te stacje, które przewijają się w poniższych w filmach?

"Maskarada"
[Obrazek: maskarada06.jpg]

"Zabij mnie glino" - przypuszczam, że jedna ze stacji aglomeracji warszawskiej
[Obrazek: zabij-mnie-glino12.jpg]


Syrenka - Mi się Torowisko podobałoWink Wkrótce dodamWink
Odpowiedz

#10
Około 30:50, po scenie rozmowy Brenera z dziekanem Zajączkiem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Rzeczywiście, jest króciutki motyw kolejowyWink

[Obrazek: stuhr.jpg]

Dzięki!

... i czekam na jakieś sugestie związane z powyższymi stacjamiWink
Odpowiedz

#12
Trochę motywów z Warszawskiego Węzła Kolejowego pojawia się też w "Pieczonych gołąbkach".
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#13
[Obrazek: tetno001.jpg]

Kolejna zagadka.. Kojarzy ktoś ten budynek stacji? Kadr z filmu "Tętno"
Odpowiedz

#14
argonpolis napisał(a):Obrazek

Kolejna zagadka.. Kojarzy ktoś ten budynek stacji? Kadr z filmu "Tętno"

Wygląda jak budynek w Parysowie.
http://bazakolejowa.pl/index.php?dzial= ... 7792&uid=0
Odpowiedz

#15
dzięki, wszystko na to wskazuje. Gratuluję spostrzegawczości i pamięci. Z tych poprzednich nic nie kojarzysz?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.