Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak najlepiej do Zakopanego?
#46
masovian napisał(a):Ale przy koszutece bilet podróżnika raczej odpada...

Owszem, mając bilet podróżnika nie można skorzystać z kuszetki (z tego co pamiętam, mając bilet weekendowy można wybrać kuszetkę, ale trzeba chyba dopłacić za prześcieradło czy jakoś tak).
Odpowiedz

#47
Aktualny weekendowy jest ważny tylko na Tanią Kuszetkę

Cytat:na przejazd pociągiem TLK, IC w wagonie Bc podróżny obowiązany jest nabyć bilet dodatkowy na miejsce
do leżenia
Tania kuszetka
,
na zasadach określonych w § 9, uiszczając należność w pełnej wysokości

Źródło - http://intercity.pl/pl/dokumenty/Przepi ... endowy.pdf
Odpowiedz

#48
Cześć wszystkim!
Na przełomie lipca/sierpnia wybieram się z dwójką znajomychy do Zakopanego. Żadna z nas jednak nie jeździ pociągami na ogół, dlatego mamy kilka pytań. Przede wszystkim odrzucamy bezpośrednie połączenie nocne i teraz pozostają dwie opcje. Mianowicie chcemy jechać pociągiem z Poznania do Krakowa i stamtąd busem do Zakopanego. Ale możE jednak lepiej jechać również pociągiem na tym drugim odcinku?
Drugie pytanie bardziej istotne, co bardziej polecacie: wagon w drugiej klasie IC czy wagon drugiej klasy w tlk? Ceny są bardzo zbliżone, a różnica czasowa tto jakieś pół godziny. Gdzie będzie wygodniej oraz bezpieczniej i gdzie można spodziewać się mniejszego obłożenia? Polecacie rezerwację miejsc?
Odpowiedz

#49
IC i TLK niczym się nie różnią względem ceny, chyba że pociągi jadą zupełnie inną trasą.
Zacytuję tu samego siebie z pierwszej strony wątku:
Cytat:TLK to tak jakby dawne pośpieszne, pociągi niekomercyjne w których nie doświadczysz raczej wagonu barowego czy restauracyjnego.
Tu warto zaznaczyć ze wprowadzono niedawno klasę IC która dział na tych samych zasadach co TLK, a różni się praktycznie rodzajem wagonów które są mocno unowocześnione. Dodatkowo tutaj może się pojawić wagon Bar/restauracja. Z tego co wiem póki co żaden pociąg rodzaju IC nie dojeżdża do Zakopca.

Osobiście całą trasę przejechałbym pociągiem (Kossak+regio z PWDC) mimo tego że on na trasie Kraków-Zakopane jedzie chyba godzinę dłużej jak drogą (chodź znając korki na zakopiance.. Big Grin )
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#50
weronika1013 napisał(a):Przede wszystkim odrzucamy bezpośrednie połączenie nocne
Dlaczego? Na Waszym miejscu zastanowiłbym się. Z Poznania do Zakopanego jedzie TLK Podhalanin, pociąg bezpośredni, wyjazd z Poznania późnym wieczorem i przyjazd rano do Zakopanego. Do ceny biletu II klasy dopłacacie 25,50 PLN od osoby i jedziecie kuszetką - podróż nieodczuwalna.

Kuszetka (wagon z miejscami do leżenia) jest odizolowana od reszty składu więc nie możliwe jest dostanie się do wagonu osób trzecich. W wagonie jest konwojent który pilnuje tego wagonu, obudzi na 30 minut przed Zakopanym (lub wedle życzenia).
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#51
weronika1013 napisał(a):Mianowicie chcemy jechać pociągiem z Poznania do Krakowa i stamtąd busem do Zakopanego.

Z tego co mi wiadomo prywaciarze tam jeżdżą już autobusami np. Szwagropol.

weronika1013 napisał(a):Ale możE jednak lepiej jechać również pociągiem na tym drugim odcinku?

To opcja dla nad wyraz kochających pociągi. Szybciej i taniej wyjdzie autobusem. No chyba, że macie jakieś ulgi ustawowe. Oszczędzicie wtedy klika złotych, bo czasu na pewno nie...
Odpowiedz

#52
masovian napisał(a):
weronika1013 napisał(a):Ale możE jednak lepiej jechać również pociągiem na tym drugim odcinku?

To opcja dla nad wyraz kochających pociągi. Szybciej i taniej wyjdzie autobusem.
Jesteś pewny, że będzie taniej przy kombinacji "pociąg+autobus"? Bo ja bym nie dał sobie ręki uciąć.
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#53
Mamy ulgi jako uczniowie. Opcje nocną odrzucamy, bo najzwyczajniej boimy się jej wybrać,mamy tylko 18 lat i jedziemy tylko w gronie damskim Wink
Odpowiedz

#54
Mati_An napisał(a):Jesteś pewny, że będzie taniej przy kombinacji "pociąg+autobus"? Bo ja bym nie dał sobie ręki uciąć.

W proponowanej konfiguracji czyli dzień w Warszawei na zachodnimi przesiadka w Krakowie, to na pewno wyjdzie taniej oczywiście bez ulg ustawowych. PR są droższe niż np. Szwagropol. Jest jeszcze opcja z przesiadką w Warszawie na Zachodnim (2 TLK). To może wyjść taniej, ale zaporoponowana przez Weronikę konfiguracja obejmuje przesiadkę w Krakowie, a nie w Warszawie...
Odpowiedz

#55
puma2091 napisał(a):(chodź znając korki na zakopiance.. Big Grin )

Nie przesadzaj. Do Zakopanego jeżdżę samochodem 3 razy w roku i z Częstochowy tylko raz jechałem dłuzej niż 3h 15min z postojem około 15-20 minutowym. Pokaż mi połączenia zbiorowe, które w takim czasie przejadą ten odcinek Tongue

masovian napisał(a):np. Szwagropol.

W sezonie bardzo często Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#56
weronika1013 napisał(a):Mamy ulgi jako uczniowie. Opcje nocną odrzucamy, bo najzwyczajniej boimy się jej wybrać,mamy tylko 18 lat i jedziemy tylko w gronie damskim Wink
Jak Kolega wyżej napisał, można dopłacić po 25,50 i jechać tanią kuszetką-jest bezpiecznie, wagon odizolowany od reszty pociągu, jest konwojent, współpasażerowie to głównie babcie z wnukami Big Grin.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#57
masovian, jazda przez warszawę? Dwie przesiadki? Chyba to jednak nie o to chodziło..
Natomist rożnica zapłaty miedzy przytoczonym szwagropolem, a połączeniem w dobrej cenie jest znikoma, (kilka groszy na korzyść pwdc). DamianT, fakt trochę przesadziłem drogą to około 2 godziny, natomiast pociagiem to od 3,5 do 4..
weronika1013, również jak koledzy proponuję rozważyć kuszetę, wtedy to nawet czas przejazdu jest mało istotny, a jak sie nadal boicie jeździć w nocy to ja tam chetnie sie przejadę do zakopanego ;-) . Tak w ogóle my tu planujemy pociąg, a nie wiem czy czasem ze względu na most w suchej i tak nie bedzie przesiadki na zka i autobus tak czy owak jest nie unikniony.
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#58
puma2091 napisał(a):masovian, jazda przez warszawę? Dwie przesiadki? Chyba to jednak nie o to chodziło..

Jedna przesiadka i 2 TLK. Sitkol mi wyświetlił taka możlwiość na lato.

puma2091 napisał(a):Natomist rożnica zapłaty miedzy przytoczonym szwagropolem, a połączeniem w dobrej cenie jest znikoma, (kilka groszy na korzyść pwdc).

W czasie różnica znikoma natomiast nie jest. Smile
Odpowiedz

#59
Tak jeśli całość jechać pociągiem. Mimo wszystko to jednak trochę nie po drodze. Co do czasu spójrz na mój post poprawiłem się ;-)
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#60
Ja tam się dawno przyzwycziałiłem, że na kolei dużo rzeczy jest nie po drodze. :-) Np. jazda W-wa - Wrocław to od poczatku kolei pod rodze ie jest i nie wiadomo kiedy będzie. A co do omawianej tutaj trasy to sam przejazd koleją na odcinku Kraków - Zakopane trudno nazwać po drodze... :-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.