Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak najlepiej do Zakopanego?
#31
Ale przynajmniej będę mógł sobie poleżeć, na siedząco nie mogę odpocząć. Źle że tak mało miejsca że nie można nawet usiąść.
Odpowiedz

#32
OK, ale czy za tą samą kasę nie pojedziesz w dzień EIC? Mi się wydaje, że EIC wyjdzie Ci taniej w dzień, niż kuszteką TLK w nocy...
Odpowiedz

#33
Czy ludzie już naprawdę przestali myśleć?
Czytając ten wątek przez chwilę wydawało mi się, że kolega planuje wyprawę co najmniej na Marsa ;-D
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#34
No wiesz, jak ktoś podróżuje często pociągiem, to wszystko jest proste, ale jak już raz na parę lat, to są problemy...

Jeszcze do AndrzejaB: O 10:05 pojawiło się TLK do Zakopanego. Sitkol pisze, że od 14 marca. Może to najlepsza opcja?
Odpowiedz

#35
O 10.05 raz na tydzień w sobotę, a potem powrót nocnym
Odpowiedz

#36
No jeżeli planujesz taką jednodniówkę, to rzeczywiście kuszetka jest opcją.

Ja osobiście jechałbym z przesiadkami, ale ja to juz mam X tysięcy kilometrów koleją. :-)
Odpowiedz

#37
Niekoniecznie jednodniówkę. Po 10 dniach z Zakopanego do Warszawy są tylko nocne TLK.
Odpowiedz

#38
A może w jedną stronę pociągiem, a powrót autobusem? W Grójcu przystanek niektóre mają...
Odpowiedz

#39
Jeśli to ma być wyjazd tylko na weekend (lub jeden dzień weekendu), to zamiast zwykłych biletów lepiej zaopatrzyć się w bilet podróżnika lub bilet weekendowy. Oba są ważne od piątku od 19.00 do poniedziałku do 6.00 (chyba, że w piątek wypada święto, to wtedy bilety są ważne od czwartku od 19.00). Podróżnik kosztuje 74/104 (2 kl./1 kl.) i uprawnia do nieograniczonej liczby podróży pociągami TLK i IC w podanym terminie, natomiast weekendowy odpowiednio 154 i (chyba 239) i na podstawie tego biletu można podróżować wszystkimi pociągami PKP Intercity, przy czym jadąc EIP trzeba mieć jeszcze dopłatę za 10PLN.
Bilety podróżnika/weekendowe nie są limitowane i można nabyć w dowolnym terminie przed odjazdem.
Odpowiedz

#40
Takie bilety są dobre dla przesiadkowicza. Sam z nich korzystałem. Ale AndrzejB chce prostej podróży: chce wsiąść na stacji W-wa Zachodnia i wysiąść na stacji Zakopane, a z powrotem odwrotnie. I to niekoniecznie na być podróż jednego dnia w tę i z powrotem.
Odpowiedz

#41
Tak, chciałem posiedzieć dłużej, może 10 dni
Odpowiedz

#42
masovian napisał(a):Takie bilety są dobre dla przesiadkowicza. Sam z nich korzystałem. Ale AndrzejB chce prostej podróży: chce wsiąść na stacji W-wa Zachodnia i wysiąść na stacji Zakopane, a z powrotem odwrotnie. I to niekoniecznie na być podróż jednego dnia w tę i z powrotem.

Nie wspominałem o tym bilecie w kontekście przesiadek, tylko obniżenia kosztu przejazdu w kontekście weekendowego wyjazdu. Na podróżniku możesz pojechać nocnym z piątku na sobotę (lub w sobotę rano), a wrócić po południu w niedzielę. I wszystko na jednym bilecie za 74 PLN. No ale jeśli Andrzej planuje jechać na dłużej, to taka opcja faktycznie odpada.
Odpowiedz

#43
Jeszcze jest taka możliwość że gdy kupię 15-30 dni wcześniej to będzie zniżka
Odpowiedz

#44
AndrzejB napisał(a):Jeszcze jest taka możliwość że gdy kupię 15-30 dni wcześniej to będzie zniżka
Owszem, ale w przypadku wyjazdu weekendowego lepiej skorzystać z podróżnika. Wyjdzie jakieś 20PLN taniej bez konieczności zakupu biletu 15-30 dni przed dniem wyjazdu.
Odpowiedz

#45
Ale przy koszutece bilet podróżnika raczej odpada...
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.