Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nastawniczy a daltonizm, toromistrz a daltonizm
#1
Witam wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy post i liczę na szybką oraz szczerą odpowiedź. Otóż niebawem idę na badania związane z zatrudnieniem w PKP na stanowisku nastawniczego. Czy jeśli mam wadę wzroku związana z rozpoznawaniem tablic a właściwie nr na tablicach do testu na daltonizm mam jakieś szanse? Mój problem polega na rozróżnianiu odcienia barwy czerwonej i brązowej w połączeniu. Jeśli kolory nie są w skupieniu tak jak na tych tablicach nie mam żadnego problemu. Prawo jazdy mam i nikt nie mówił że to jest przeciwwskazanie. Czy to mi przekreśli pracę na stanowisku nastawniczego? Co jeśli miałbym pracować jako toromistrz? Czy taka wada ma też tak ogromne znaczenie? Proszę o szybką i rzetelną odpowiedź.
Odpowiedz

#2
Raczej ciezko z wada wzroku...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
byłem dzisiaj na badaniach i tak jak przypuszczałem ten daltonizm jest u mnie przeszkodą, ale mam inne pytanie czy ktoś z Was orientuje się i potrafi mi wyjaśnić dlaczego tylko z tego względu otrzymałem zaraz kat. 4? Wszystkie pozostałe badania u okulisty przeszedłem wzorowo poza tym nie miałem możliwości żeby dokładnie spojrzeć na tablice rozstrzygające moją wadę tylko pani doktor przeleciała ze 3 w kilka sekund i na tej podstawie wpisała mi 4kat. Proszę podpowiedzcie czy Waszym zdaniem słusznie już nie mówię o pracy w kolei ale kat. 4 to chyba najniżej i czy to jest możliwe, żeby tak mnie ocenić na podstawie mojej wady? Podkreślam, że nie mam problemu ze wszystkimi barwami część tablic odczytuję poprawnie.
Odpowiedz

#4
Daltonizm (zaburzenia rozpoznawania barw) nie jest przeciwwskazaniem do uzyskania prawa jazdy kategorii A i B. Natomiast jest przeszkodą w uzyskaniu uprawnień na stanowiska bezpośrednio związane z prowadzeniem ruchu pociągów.
Możesz zażądać komisyjnego badania lekarskiego, jak masz wątpliwości co do poprawności przeprowadzonego badania.
Odpowiedz

#5
W sumie ciekawe, bo na warsztacie z daltonizmem się pracuje...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
tak wiem, że mogę się odwołać. Wiem nawet jestem pewny, że mam tę wadę wzroku, ale to nie jest typowy daltonizm 100% daltonizm bo z tego co ja wiem to typowy daltonista nie widzi w ogóle kolorów, a ja kolory rozróżniam (jestem fotografem). Ale tutaj chodzi mi głównie o tę ocenę mam problem z kilkoma kolorami i to w skupieniu i zaraz kat. 4 ? Czy ktoś ma orientacje czy to jest prawidłowa ocena? Chyba faktycznie odwołam się do Warszawy
BTW mam prawo jazdy kat B oraz C kurs na przewóz rzeczy prowadziłem kilka miesięcy ciężarówkę nigdy nie miałem stłuczki. Jeśli ktoś jest w stanie to proszę jeszcze o wytłumaczenie jak ma się ta wada do pracy w PKP bo nie rozumiem. Ok jeśli nie rozróżniam w ogóle kolorów to nie widzę semaforów ani różnych kolorów oświetleń, ale ja z tym nie mam problemów więc jaki związek?
Odpowiedz

#7
Może jakby miało to znaczenie to pani doktor by się starała, a tak, wiedząc że i tak nie zostaniesz zatrudniony wpisała Ci czwartą. Jeśli chcesz pracować na innym stanowisku, gdzie potrzebna jest kategoria inna niż pierwsza to możesz próbować (choć wątpię w efekty), jeśli nie-szkoda zachodu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Nastawniczy 2022 Admiral 0 1 034 15.11.2022, 19:24
Ostatni post: Admiral
  Praca jako nastawniczy a wzrok. mateuszcie23 1 2 616 15.03.2020, 08:59
Ostatni post: eu07-304
  Nastawniczy - zarobki black3r 24 25 594 14.11.2014, 20:56
Ostatni post: Mika

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.