Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewident taboru kolejowego
#1
Witam,
mam pewien mały dylemat a właściwie pytanie do ludzi z branży.
Otóż dostałem ofertę pracy w DE jako rewident taboru kol., nigdy nie miałem nic do czynienia z branżą kolejową, i ta oferta pracy łączy się naturalnie z gruntownym szkoleniem zupełnie od podstaw jako rewident.
Trochę oglądałem filmików, czytałem trochę o tej pracy itd. i myślę, że mógłbym tę pracę wykonywać, zastanawia mnie tylko jeden mały szkopuł i to mnie trochę gryzie: otóż z tego co się dowiedziałem to rewident pracuję w trybie 3-zmianowym i to jeszcze nieregularnym.
Wiem, dla niektórych to może być komiczne, ale zastanawia mnie to jak na co dzień funkcjonują ludzie w takim systemie pracy? Jest to bardzo męczące itp? Jak to wygląda od podszewki?
Pytam bo przed podjęciem decyzji chciałbym wiedzieć jak najwięcej o specyfice pracy, a ten tryb pracy:zmianowy-nieregularny, jest mi niejako obcy zupełnie, przeważnie pracowałem na 1 zmianę.
Możecie się podzielić doświadczeniami, spostrzeżeniami z własnego "podwórka"? Jak to wygląda u Was- jakie mniej więcej macie grafiki? Jak sobie radzicie w takim systemie? Jakie są przeszkody, niedogodności głównie chodzi mi o ten system pracy - ale również sam charakter pracy jako rewident.itp.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam-
Kosmopolak
Odpowiedz

#2
Nawet do grzyba na ścianie można się przyzwyczaić, ja mam jednego dnia na 3.30, drugiego na 21 i żyję Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
No zdaję sobie sprawę, że jak trzeba to do wszystkiego się idzie przyzwyczaić, no prawie wszystkiego...Miałem też jakieś epizody z pracą w nocy ale to były epizody i to był system regularny, więc też trochę inaczej.
Jednak chciałbym się dowiedzieć jak sobie radzicie w takim systemie pracy, czy nie ma żadnych problemów z biorytmem? Tzn. sen głównie mam na myśli. Może się to wydawać błahe ale myślę, że to dosyć istotna kwestia,a na dłuższą metę nie ma mocnych na sen.


No a Ty to już w ogóle masz zmiany...No to możesz mi powiedzieć kiedy śpisz jak masz jednego dnia na 3:30 a drugiego na 21? Np.pierwszego dnia wracasz do domu po 8h na 12 i co idziesz spać np 7h, potem wstajesz o 19 i co całą noc nie śpisz i potem drugiego dnia na 21 do roboty? I potem jak ?Powtórka z rozrywki? Czy inaczej to wygląda?
A pracujesz jako rewident czy maszynista ? Czy jeszcze co innego?
Odpowiedz

#4
Jednego dnia na 3.30 do 15.30, potem kolejnego na 21 do 9 potem dwa dni wolne. Generalnie troche zamul jest po nocy nawet gdy sie pospi, ale da sie wytrzymac.

Spi sie wtedy jak sie da i faktycznie- nie ma na to mocnych. Pracuje za maszyniste.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako rewident a uwalone badania na licencji Kamilnexia 4 1 121 08.06.2023, 23:19
Ostatni post: Kamilnexia
  Rewident taboru, dyspozytor - dzień pracy mushu0 6 5 574 19.09.2020, 19:06
Ostatni post: stmichal
  Rewident taboru bez technicznego lupin2222 3 2 277 05.07.2020, 10:48
Ostatni post: lupin2222
  Kurs rewidenta taboru Kolejowego Erbon 1 7 352 02.04.2015, 10:26
Ostatni post: Michal0707
  Rewident, dyżurny ruchu Michal0707 2 3 751 26.10.2014, 18:11
Ostatni post: jarząbek019

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.