Ankieta: Czy kampania będzie skuteczna ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
14.81%
4 14.81%
Nie
55.56%
15 55.56%
Dobry pomysł, ale nie za taką cenę
29.63%
8 29.63%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa kampania PKP - odróżnienie Grupy od innych przewoźników
#31
Mnie ciekawi jeszcze jedna kwestia.

W reklamie PKP są utożsamiane wyłącznie z PKP Międzymiastowymi. A przecież w Grupie PKP jest jeszcze PKP Szybka Kolej Miejska. Reklama może negatywnie wpływać na postrzeganie tej firmy.
Odpowiedz

#32
Chyba akurat przeciwnie. Przedstawianie trójmiejskiej SKM, która jeździ na kiblach i jest nielubiana przez wielu mieszkańców tej aglomeracji za spóźnienia, choć sam uważam, że to fantastyczne rozwiązanie, nawet przy spóźnieniach, jako wzór do naśladowania jest jednak pewną nobilitacją.

Co innego zestawienie rzeczywistosci z reklamą. Tutaj robi się zabawnie...
Odpowiedz

#33
Mariusz W. napisał(a):Mnie ciekawi jeszcze jedna kwestia.

W reklamie PKP są utożsamiane wyłącznie z PKP Międzymiastowymi. A przecież w Grupie PKP jest jeszcze PKP Szybka Kolej Miejska. Reklama może negatywnie wpływać na postrzeganie tej firmy.

Kampania obejmuje cały kraj, więc pewnie dlatego pominięto wątek lokalnego przewoźnika kolejowego. Zwróć uwagę, że w ogólnopolskich mediach częściej porusza się temat PKP Intercity niż PKP SKM w Trójmieście. Czy pamiętasz kiedy ostatnio w Wiadomościach, Informacjach czy Faktach była wzmianka o PKP SKM w Trójmieście?
Odpowiedz

#34
Nie oglądam tych przedpisów, ale wiem kiedy była ostatnia wzmianka o PKP SKM w ogólnopolskich środkach gromadnego przekazu – przy okazji ataku chuliganów na pociąg zdaje się.

PKP SKM może i działa miejscowo, ale przewozi więcej osób niż PKP Międzymiastowe.
Odpowiedz

#35
Mariusz W. napisał(a):Nie oglądam tych przedpisów, ale wiem kiedy była ostatnia wzmianka o PKP SKM w ogólnopolskich środkach gromadnego przekazu – przy okazji ataku chuliganów na pociąg zdaje się.

PKP SKM może i działa miejscowo, ale przewozi więcej osób niż PKP Międzymiastowe.

Z tego co kojarzę, to chuligani napadli na pociąg Przewozów Regionalnych.

No i co z tego, że przewozi więcej osób niż PKP Intercity? Przewieźć 100 razy tę samą osobę, a 100 różnych osób jeden raz to wg Ciebie to samo?
Odpowiedz

#36
Afrika_Bambaata napisał(a):No i co z tego, że przewozi więcej osób niż PKP Intercity? Przewieźć 100 razy tę samą osobę, a 100 różnych osób jeden raz to wg Ciebie to samo?
Aż takiego rozbicia raczej nie ma, z połączeń dalekobieżnych także korzystają podróżni regularni.
Odpowiedz

#37
Afrika_Bambaata napisał(a):Z tego co kojarzę, to chuligani napadli na pociąg Przewozów Regionalnych.

Bo napadli na pociąg PR. Tylko "genialne" media widząc niebiesko-żółty pociąg klepały przez pierwsze godziny, że to pociąg SKM.
Odpowiedz

#38
KlimaT napisał(a):Bo napadli na pociąg PR. Tylko "genialne" media widząc niebiesko-żółty pociąg klepały przez pierwsze godziny, że to pociąg SKM.

Jak dwóch przewoźników ma podobne do siebie barwy, to nietrudno o pomyłkę. Co nie zmienia faktu, że dziennikarze powinni wykazać się większą rzetelnością.
Dla mnie żółto-niebieskie pociągi w Trójmieście, to również SKM w Trójmieście. Przynajmniej takie mam pierwsze skojarzenie.
Odpowiedz

#39
Dla przykładu, mamy trzy jednostki:

1. http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... to&id=3214
2. http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... to&id=4532
3. http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... to&id=8351

I o ile jedynkę z dwójką idzie pomylić (nawet samemu mi się to zdarza), to nie wiem jakim cudem ktoś pomyli jedynkę z trójką. A w tym incydencie brał udział pojazd w malowaniu nr 3.
Odpowiedz

#40
Afrika_Bambaata napisał(a):No i co z tego, że przewozi więcej osób niż PKP Intercity? Przewieźć 100 razy tę samą osobę, a 100 różnych osób jeden raz to wg Ciebie to samo?

Na tej samej zasadzie MŚ w piłce nożne ogląda 150 miliardów ludzi. Smile
Odpowiedz

#41
Miałem napisać kiedy w ogólnopolskich środkach gromadnego przekazu ostatni raz słyszałem o PKP SKM, to napisałem.
A czy to rzeczywiście odnosiło się do PKP SKM to już inna sprawa.
Odpowiedz

#42
Mariusz W. napisał(a):
Afrika_Bambaata napisał(a):No i co z tego, że przewozi więcej osób niż PKP Intercity? Przewieźć 100 razy tę samą osobę, a 100 różnych osób jeden raz to wg Ciebie to samo?
Aż takiego rozbicia raczej nie ma, z połączeń dalekobieżnych także korzystają podróżni regularni.

A wiesz co to jest przykład? To miało Ci tylko pokazać, że nawet jeśli PKP SKM przewiozła więcej pasażerów niż PKP Intercity, to nie znaczy, że miała więcej unikalnych klientów. W owym przykładzie ogólna liczba przewiezionych pasażerów w obu przypadkach = 100.
Odpowiedz

#43
Skoro forum się bawi w takie brawurowe konstrukcje językowe jak "ilostan", to w tym przypadku "przejazdopasażer" w odróżnieniu od pasażera byłby jak najbardziej na miejscu...
Odpowiedz

#44
masovian napisał(a):Skoro forum się bawi w takie brawurowe konstrukcje językowe jak "ilostan", to w tym przypadku "przejazdopasażer" w odróżnieniu od pasażera byłby jak najbardziej na miejscu...

Tylko "ilostan" znajdziesz w Słowniku Języka Polskiego, a "przejazdopasażera" nie ;-)
Odpowiedz

#45
Gdy użyje odpowiednio często "przejazdopasażera", to znajdzie się i dla niego miejsce w słowniku. :-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.