Ankieta: Czy kampania będzie skuteczna ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
14.81%
4 14.81%
Nie
55.56%
15 55.56%
Dobry pomysł, ale nie za taką cenę
29.63%
8 29.63%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa kampania PKP - odróżnienie Grupy od innych przewoźników
#16
O jakieś 5 lat za późno.
Odpowiedz

#17
Pewnie będzie tego więcej.
Za późno, ale lepiej późno niż wcale.
Pierwszy spot chyba lepszy.
Odpowiedz

#18
Rozbawili mnie tym drugim spotem :-)

"Konduktor. w PKP InterCity" - Pan się chwali jakby to info dawało plus 300 do podrywu :-).
Kampania TAK - drugi spot NIE. A przynajmniej nie w takim tonie. To brzmi jak licytowanie się na targu w myśl zasady "jak coś było źle to na pewno nie nasze! "

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#19
Swoją drogą, ciekawe który konduktor bierze na siebie ewentualne całe zło w pociągu. Bo w tej reklamie jakby ręczył za to, że skład „pociągu PKP” będzie zgodny z dodatkiem i potrzebami, wozy sprawne, cały skład nawodowany i ładnie posprzątany, lokomotywa odpowiednia itd.
Ja bym już na wstępie odpowiedział, że nie ode mnie wszystko zależy, a swoje obowiązki wykonuję należycie. A nie drążył w którym pociągu pani się źle jechało.
Odpowiedz

#20
No i przesłanie: "Wybierz pociąg PKP" czyli de facto PICu... Jak by był jakiś wybór...

Po tym jak PIC rozwalił większość IR, bo były dotowane, choć sam bierze dotacje na TLK (widać PIC może, a PR nie), to jaki jest wybór jazdy pociągiem dalekobieznym (pospiesznym lub ekspresem trzymajac sie dawnej terminologii) po większości obszaru kraju?
Odpowiedz

#21
Moim zdaniem obecnie na kolei niestety nie ma dobrego rozwiązania, chociaż wprowadzenie konkurencji, niby wpływa na zmianę nastawienia przewoźników do pasażerów,choćby propozycja różnych promocji dotyczących cen biletów jest tego efektem, ale co to za konkurencja jeżeli w danym segmencie jest jeden przewoźnik. Kiedyś ambicją każdego miasta było to, aby mieć zespól piłkarski w pierwszej lidze, obecnie musiał by być w ekstraklasie. Natomiast teraz ambicją każdego marszałka jest posiadanie własnej kolei regionalnej mimo że są udziałowcami w PR, ale ponieważ są z nimi same kłopoty, dlatego też więcej uwagi poświęca się kolei w których ma się 100% udziału.
Ponadto pociągi IR są już na starcie w gorszej pozycji, bo są pociągami niższej kategorii.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#22
Dopóki włodarze kolejowi nie zrozumieją, że konkurencją dla kolei są autobusy i prywatne samochody i dopóki dotacja będzie bezwarunkowa to niestety wiele się nie zmieni.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#23
Jechałem ostatnio na kółeczko na TLK na podróżniku i po staremu (i gdzie ta nowa jakość)? Na 5 wagonów jakimi jechałem:

-w 2 było ciepło.
-w 2 coś grzało ale nie było ciepło, trzeba było siedzieć w kurtce.
-w 1 ogrzewanie było zepsute (kondi proponował przejście gdzie indziej).

Wydaje mi się, że nie jest prawidłowe, że grzanie jest nastawione tak, że niby grzeje ale trzeba siedzieć w kurtce. Powinno być tak aby było komfortowo bez kurtki. Szczególnie, że po podstawieniu Monciaka na Gdynię Główną z ogrzewania nawiewowego (wagonu z modernizacji SPOT) wiało miłym ciepełkiem, niestety za Gdańskiem ktoś ciepełko przykręcił (więc to nie wina awarii) i do Krakowa trzeba było siedzieć w kurtce. Ja się pytam dlaczego tak?

Na + jedyne to, że faktycznie składy są lepiej posprzątane niż kiedyś.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#24
Może trzeba było zgłosić konduktorowi?

Swoją drogą to miłe ciepełko tak daje po oczach, że po kilku godzinach nie ma czym płakać nad stanem polskiej kolei Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
Właśnie bo nie chodzi o to by z powiedzmy 16 stopni (że trzeba siedzieć w kurtce) zrobić 28 (że człowiek się zastanawia czy to sauna), chodzi o to by wszystkie wagony wyregulować tak by temperatura była odpowiednia, ani za mała ani za duża (czyli dla człowieka z europy północnej około 22 stopnie). No ale komu się chce chodzić po składzie i regulować temperatury poszczególnych wagonów... A może jednak ktoś się tym powinien zajmować?
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#26
Ale w spotach to chyba jakiś termostat jest, kwestią jest metodą maleńkich kroków ustalić optymalne położenie potencjometru. Od tego jest konduktor, wystarczy szepnąć słówko.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#27
Czasami konduktor nic nie jest w stanie zrobić.
Jechałęm zeszłej jesieni pociągiem marki PKP czyli PICu jak spot przykazałi współpasażer od razu mnie poinformował, że zna ten wagon i ma on tylko dwie opcje 28 stopni Celsjusza i temperatura otoczenia wagonu. No i wstawał w nocy i raz włączał raz wyłączał ogrzewanie. Wagon był klasy pierwszej... Raz konduktor nawet włączył ogrzewanie za mojego pasażera o czym jego ponformowałem, żeby się nie fatygował.

Ja jeszcze miałem wybór. Ale współpasażer jechał w takie miejsce IC i EIC nie dochodzi... Ale wybrać pociągu innego niż PKP czyli PIC nie mieliśmy technicznej możliwości obaj na tej trasie...
Odpowiedz

#28
A gdzie to się włącza, na tablicy rozdzielczej pod WC?
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#29
Raczej. Bo tam mniej więcej się mój współpasażer udawał.
Odpowiedz

#30
Co do tych spotów, to nasuwa mi się jedna myśl. Mianowicie ciągłe powtarzanie skrótu PeKaPe. Mnie to aż drażni. I wydaje mi się, że ludzie też bardzo negatywnie odbierają przy usłyszeniu tych trzech literek. W TV coś złego o kolei i od razu PKP. W psychice ludzkiej już zagościło, ze PKP, to zło. Także dla mnie średnio trafione.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.