Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasowniki PKP
#1
Witam.

Dzisiaj żona przypomniała mi o czymś takim jak kasowniki PKP

Kasownik

i o kasowaniu biletów które kupowało się nie na trasy, tylko za konkretną kwotę. Na podstawie wartości biletu można było przejechać odpowiednią ilość kilometrów - coś na wzór dzisiejszych przewozów miejskich np. MPK w Poznaniu.
Wstyd się przyznać, ale nigdy z tego nie korzystałem :-(. W czasach gdy jeździłem tylko koleją opierałem się na biletach miesięcznych i nie miałem okazji z nich skorzystać.

Może ktoś mi przybliżyć ideę tych kasowników? Kiedy zostały wprowadzone? Zapewne już nie funkcjonują więc pytanie kiedy i dlaczego zostały wyłączone z użytku?

Pozdrawiam
sm31-131
Odpowiedz

#2
Zostały wyłączone z użytku zapewne wraz z podjęciem decyzji o wycofywaniu biletów kartonikowych (bilety tego typu były sprzedawane jeszcze po wycofaniu kasowników, ostatni taki kupiłem w 2005 roku).
Jaro

Odpowiedz

#3
O! Pamiętam takie kasowniki na stacji w Pruszkowie. Jeśli mnie pamięć nie myli, to jeden był chyba przy schodach przejścia podziemnego, a drugi na peronie :-) Nie pamiętam kiedy je zdjęto.
Odpowiedz

#4
Też je pamiętam, ale nigdy z nich nie korzystałem. Chętnie bym coś więcej o nich poczytał Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
To jest tzw. bilet edmondsona.
Odpowiedz

#6
sm31-131 napisał(a):Może ktoś mi przybliżyć ideę tych kasowników? Kiedy zostały wprowadzone? Zapewne już nie funkcjonują więc pytanie kiedy i dlaczego zostały wyłączone z użytku?

Funkcjonują jak najbardziej. SKMy to uskuteczniają. SKM Warszawa ma kasowniki warszawskiej komunikacji miejskiej. SKM Trójmiasto ma kasowniki na stacjach. Jeżeli nie skasujesz biletu na stacji (tego z kasy, bo biletomaty działają na innej zasadzie) to tak jakbyś nie miał go wcale...

Poza tym kasowniki także posiada WKD. Jak najbardziej klasyczne. Osobne bileciki się kasuje w pociągu. Jak się nie skasuje, to ja gdyby się nie miało biletu. :-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.