Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wynagrodzenia maszynisty w PKP Intercity
#1
Chciałbym zapytać o zarobki maszynisty ponieważ jest to bardzo ważna kwestia jakby na to nie patrzeć. Oczywiście zarobki to nie wszystko i nie patrze tylko przez pryzmat tego.
Uściślając temat chciałbym zapytać jak wyglądają zarobki w PKP Intercity w kilku przypadkach, a mianowicie:

1. Jak się kształtują zarobki podczas odbywania szkolenia ( kurs na licencję i potem szkolenie docelowe ok. 1,5 roczne)
2. Jak się obecnie kształtują zarobki po kursie podczas 3 letniej lojalki
3. Jak się kształtują zarobki w późniejszym okresie po ukończeniu 3 letniej lojalki

Przy podawaniu kwot proszę piszcie tylko, czy są to zarobki netto czy brutto.

Pisze z taką prośbą, ponieważ temat zarobków jako mechanik jest tematem rzeka i ciężko tu na to spojrzeć obiektywnie i wyciągnąć wnioski.
Przypomnę, że pytam o wynagrodzenia w PKP Intercity na stanowisku mechanik czy inaczej zwanych przez innych maszynista.
Ja ze swojej strony mogę tylko napisać na przykładzie mojego kolegi, że w PKP Intercity w woj. pomorskim przy ponad 30 letnim stażu zarobił w ostatnim miesiącu (grudzień) 4300zł wliczając wszystkie dodatki i bonusy, bez nadgodzin.
Oczywiście nie łudzę się, że tyle zarobię po ewentualnym zostaniu maszynistą dlatego pytam jakie są realia finansowe młodego maszynisty, na co można liczyć w PKP Intercity?
Odpowiedz

#2
Cezaryy7 napisał(a):Chciałbym zapytać o zarobki maszynisty ponieważ jest to bardzo ważna kwestia jakby na to nie patrzeć. Oczywiście zarobki to nie wszystko i nie patrze tylko przez pryzmat tego.
Przede wszystkim jakie życie chcesz prowadzić...

Cezaryy7 napisał(a):Przy podawaniu kwot proszę piszcie tylko, czy są to zarobki netto czy brutto.
Nie ma stałych kwot, wszystko zależy od Twojej pracy eksploatacyjnej i otrzymanych dodatków.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
W Intercity podczas okresu szkolenia najniższa krajowa, czyli przedział 1300-1500 zł na rękę. Po tym okresie gdy już zda się świadectwo maszynisty umowa z lojalką 3 lata i pensja rośnie o jakieś 2x.
Odpowiedz

#4
Michal0707, rozumiem, że podstawy. Do tego dolicza się premię, czy jej nie ma na początku?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
Tego nie wiem czy są premie. Pensja też zależy od czynników "ruchomych" jak to czy pracujemy w święta, w nocy, ile kilometrów się zrobi itp
Odpowiedz

#6
Wynagrodzenie zasadnicze waha się od 1 250 PLN do 3 750 PLN, do tego jest od groma dodatków np. za pracę w uciążliwych warunkach, za nadliczny, niedziele, święta, pora nocna, dodatek wyrównawczy, za staż, deputat węglowy, jubileuszowe, etc.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#7
Teraz się to trochę zmieniło, w najnowszych danych podają, że średnia zarobków maszynisty to 5019 zł brutto (w kalkulatorze płac na stronie internetowej 17bankow obliczysz netto i sprawdzisz składki)  Oczywiście w tę kwotę wliczone są już dodatki, więc szału nie ma...
Odpowiedz

#8
3500 netto to zarabia maszynista świeżo po egzaminach w PR, Cargo czy IC. W innych spółkach samorządowych, państwowych czy prywatnych rozmowa o pracę zaczyna sie od 4000-5000netto w górę. Im dłużej pracujesz w danej firmie tym wynagrodzenie też masz wyższe. Do tego wiele firm bardzo chętnie daje zrobić 2-3 szychty w nadgodzinach i wtedy nawet 6 z przodu na wypłacie można zobaczyć. Zarobki maszynistów oraz rewidentów poszły mocno do góry w ostatnich latach ze względu na braki kadrowe oraz wysokie koszty szkoleń nowych pracowników
Odpowiedz

#9
Cześć. Mam pytanie odnośnie wspomnianych zarobków w kolejach samorządowych. Czy ktoś wie na ile można liczyć w Kolejach Wielkopolskich po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu?
Odpowiedz

#10
W KW około 6300brutto.
W IC nie zarabia się tak źle jak niektórzy tu piszą. W ostatnim miesiącu zarobiłem 6500zl wraz z dodatkami czyli św. Kolejarza i na święta.
Wypłata bez tych dodatków to 5800 przy 30nadgodzinach. A przypomnę tylko że norma była niska bo 144godziny.
Odpowiedz

#11
5800 brutto czy netto?
Odpowiedz

#12
Netto
Odpowiedz

#13
To całkiem spoko kasa, pytanie tylko czy na te 30 nadgodzin można liczyć co miesiąc czy jest to bardziej incydentalne
Odpowiedz

#14
Nadgodzin jest tyle, że możesz robić nawet więcej. W tym miesiącu już mam prawie 30. Nadmienie tylko, że mam więcej niż 26 lat i płace podatek dochodowy.
Odpowiedz

#15
Nieźle, takie pieniążki po dłuższym stażu pracy czy od razu po szkoleniu? Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 429 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
  KALKULATOR WYNAGRODZENIA DLA MASZYNISTY W POL-MIEDŹ TRANS nakama 9 6 515 18.12.2017, 16:35
Ostatni post: nakama
  Staż na stanowisku maszynisty w PKP Intercity BaKu_Mechanik 14 7 187 16.06.2017, 08:59
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.