Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"25 lat elektryfikacji PKP" z podpisem autora?
#1
Na forum się zarejestrowałem dawno temu, chyba nawet się gdzieś tam wypowiedziałem, ale nie śledzę tego, co się dzieje. Piszę tutaj, ponieważ wiem że skupia ono rzeszę osób związanych z transportem kolejowym (czy to hobbistycznie czy zawodowo) i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

We wrześniu 2013 po niskiej cenie znalazłem w jakimś antykwariacie (w Warszawie oczywiście) książkę 25 lat elektryfikacji PKP autorstwa / red. Mgr inż. Stanisława Kuczborskiego. Dopiero dziś zobaczyłem (a raczej przyjrzałem się temu dokładniej) treść dedykacji na jednej z pierwszych stron. Jest ona napisana długopisem czarnym i posiada taką treść:
Cytat:Sądzę wreszcie, że kochany przyjaciel Michał <?>Kaczmarski</?> zechce przyjąć egzemplarz tej książki w dniu swoich Imienin, z najserdeczniejszymi życzeniami od St. Kuczborskiego
jego żony Julki
i syna Tomasza
29.9.63
Data zapisana może być różna: 24.4, 29.4, ale Michała jest 29.9 także chyba chodzi o 29.09.1963r. Wychodzi zatem na to, że Autor przekazał swemu przyjacielowi nówkę książkę na imieniny, książka opublikowana została w 1963r.

Do czego dążę?
Książka jest ciekawa, ze względu na tematykę pozycji i fotografie tam zamieszczone, jednakże bardzo źle się czuję z wiedzą, że trzymam w ręku coś, co może mieć dużą wartość sentymentalną dla kogoś innego. Chciałbym dotrzeć do kogokolwiek z rodziny pana Kuczborskiego (nie wiem czy Autor jest jeszcze na naszym świecie, katalog Biblioteki Narodowej milczy...), komu mógłbym tę książkę przekazać. Niestety sieć nic konkretnego nie wskazuje ze względu na malarza o tym samym nazwisku.

Zdjęcie strony z dedykacją: http://wwk.kolej.org.pl/wp-content/uplo ... borski.jpg

Pozdrawiam,
@macius5991
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.