Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupowo do Niemiec i po Niemczech
#1
Witam

Potrzebuję (a właściwie to zostałem poproszony) zorganizować od strony połączeniowej i biletowej wyjazd z Olsztyna do Niemiec dla grupy 15 studentów + 2 opiekunów, który odbędzie się pod koniec marca. O ile z podróżą Polska-Niemcy i Niemcy-Polska zasadniczo nie mam problemów, o tyle potrzebuje się poradzić odnośnie podróży wewnątrz Niemiec, bo w tych kwestiach już słabiej się orientuję, a wiem że są tu specjaliści.

No ale zacznijmy od początku...

Niedziela 22 marca

Olsztyn Gł. 6:55 TLK ŻUŁAWY
Szczecin Gł. 14:24
(zakładam, że godziny po 14 marca nie ulegną drastycznej zmianie)

Tutaj nie ma problemu, załatwimy bilet grupowy PKP IC.

Ze Szczecina do Berlina mamy połączenia przez Angermunde o 14:31 i 16:31 a o 15:00 jest połączenie przez Pasewalk. Dla połączeń przez Angermunde najlepszą opcją wydają się 3 bilety BBT (15 osób) plus 2 bilety VBB Szczecin-Berlin po 10 euro. Dla połączenia przez Pasewalk przychodzi mi do głowy jedynie SWT (gdyby to był dzień roboczy to nie mam pomysłu w ogóle). Niestety godzinowo najbardziej pasuje właśnie to połączenie (14:31 jest bardzo na styk z ŻUŁAW a 16:31 trochę długo czekania) i zasugerował je organizator w związku z tym pytanie czy jest jakiś tańszy sposób na pokonanie trasy Szczecin-Berlin tym wariantem ? Jeśli nie ma to będę namawiać aby skorzystać jednak z połączenia standardową trasą.

Myślałem też czy by nie zakupić biletu w jakieś ofercie międzynarodowej na całą trasę, ale biorąc pod uwagę, że są to studenci z ulgami ustawowymi to chyba nie będzie to opłacalne.

Środa 25 marca

Berlin - Leipzig

Organizator zasugerował połączenie o 7:54 z Berlina bezpośrednim ICE. Cena normalna trochę drogo dla Polaka, 47 euro za osobę. Znalazłem ofertę Spar Preis dla
grup. Z tego co widzę, to można pojechać nawet za 9 euro od osoby (z tym że na powyższe połączenie na dany termin najtańszych biletów już nie ma). Czy dobrze zrozumiałem iż wygląda to tak, że rezerwujemy przez internet, wpłacamy zaliczkę 50 euro a następnie na podstawie wydruku potwierdzenia ? odbieramy bilet i dopłacamy resztę w dowolnym Reise Zentrum w Niemczech ? Drugie pytanie jak to jest gdyby po zakupie biletu zmieniłaby się nagle ilość osób w grupie ? Doszukałem się, że w przypadku zwiększenia ilości jest możliwość dokupienie u konduktora w ramach wolnych miejsc, natomiast nie wiem co w przypadku gdyby kogoś ubyło ? Czy po prostu przepada kasa ale
można jechać czy powoduje to jakieś dodatkowe komplikacje ? Czy w przypadku zakupu biletu w takiej ofercie trzeba załatwiać jakieś wnioski (tak jak u nas) czy po prostu podaje się liczbę osób w grupie ? No i czy grupa polskich studentów w ogóle może skorzystać z tej oferty ? Podstawowym mankamentem tej oferty jest fakt, że jest limitowana, a nie wiem kiedy będzie możliwy zakup biletów (grupa środki na wyjazd otrzyma dopiero pod koniec lutego lub na początku marca). Są też alternatywy w postaci połączeń pociągami regionalnymi z przesiadkami. Tutaj oprócz wspomnianego Spar Preis dla grup w grę wchodzi zakup 3 biletów Quer Durch Land Tiket, załatwia to 15 osób, natomiast nie wiem co z pozostałymi 2 osobami no i co w przypadku gdyby wyjazd następował przed 9:00 (a właśnie taka pora najbardziej interesuje grupę). Bilet landowy odpada, bo niestety Berlin i Lipsk leżą w różnych landach. Proszę o porady jak najtaniej pokonać tą trasę, może są jakieś opcje o których nie wiem ? A może jakaś niekolejowa opcja (np. jakiś przewoźnik autobusowy) ?

Piątek 27 marca

Rano Leipzig-Potsdam, wieczorem Potsdam-Berlin

Organizator sugeruje połączenie pociągami regionalnymi o 8:05 z przesiadkami w Dessau i Seddin. Normalpreis to 32,30 euro, czy da się jakoś obniżyć koszt (poza Spar Preis dla grup oraz Quer Durch Land Tiket, który w przypadku połączenia o 8:05 nie wchodzi w grę) ? W przypadku Potsdam-Berlin chyba nie ma co kombinować tylko po prostu zakupi się zwykły bilet jednorazowy za 3,30 euro za osobę. Ewentualnie można na obie jazdy zakupić jeden bilet wyszukując połączenie Lipsk-Berlin z odpowiednio długą przerwą w Poczdamie. Tutaj również proszę o porady jak najtaniej odbyć podróż w ten dzień.

Niedziela 29 marca

Berlin 8:05 - Szczecin
Bezpośredni RE standardową trasą, więc tutaj ponownie zakup 3 biletów BBT, a dla pozostałych 2 osób bilety VBB za 10 euro.

Szczecin-Olsztyn TLK RYBAK
I ponownie bilet grupowy PKP IC

Tutaj tylko pytanie czy RYBAK ma w zwyczaju czekać gdyby pociąg z Berlina złapał jakieś opóźnienie (zakładając, że po 14 marca nadal będzie skomunikowanie) ?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szkolenie Maszynisty w Niemczech Cargosprinter 0 1 656 25.08.2020, 05:19
Ostatni post: Cargosprinter
  koniec sypialnych w Niemczech i Francji kazio 8 3 787 13.10.2016, 19:14
Ostatni post: kazio
  RegioPantery będą jeździć w Niemczech skalt 0 3 103 04.02.2015, 22:36
Ostatni post: skalt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.