Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój wybór, maszynista
#1
Witam, jestem nowy wśród tutejszych forumowiczów. Przywiało mnie tu przypadkiem, z koleją są związani moi rodzice. Przejdę do sedna sprawy, otóż mam pewne wątpliwości co do kierunku technicznego spełniającego warunki kwalifikacyjne na stanowisko mechanika.
Podobne tematy były wielokrotnie powtarzane, ale proszę o odpowiedź na pytanie.
Myślę o Technikum nr 7 d. kolejówka przy szczęśliwickiej, tam oferują zawód: technika elektroenergetyka transportu szynowego. Czy wymieniony kierunek nie ogranicza się przypadkiem do wymiany trakcji, lub wykonywania pracy majstra w szopie?
Z tego co wiem klasa jest pod patronatem Kolei Mazowieckich, i ponoć spółka ta gwarantuje zatrudnienie po podpisaniu pewnej umowy (przewidzianej na 3 lata). Liczę się z tym że 21-latka nie posadzą za sterami maszyny (pomijając kurs i licencje), ale czy przypadkiem niema tu żadnego haczyka? Z całym szacunkiem do zawodu rzemieślnika czy rewidenta, ale moje marzenia mają się ku pracy maszynisty.
PS: I jeszcze jedno, na stronie szkoły jest napisane że przyjmują bez progów punktowych.
Czy to oznacza, że przyjmują wszystkich co się zgłoszą, metodą ''kto pierwszy ten lepszy''?Serdecznie pozdrawiam!!!
Odpowiedz

#2
Za sterami maszyny i piekarz siądzie, więc tym się nie przejmuj, jednak licz się z tym, że jeżeli-odpukać-nie przejdziesz badań na maszynistę kierunkowe wykształcenie dość mocno ogranicza możliwości pracy. Nie wiem jaki jest poziom kolejówki przy Szczęśliwickiej, ale weź też to pod uwagę.

Bez punktów progowych oznacza, że nie ma minimalnej ilości punktów, przy których się dostajesz. Teraz to już chyba mało która stosuje progi...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Dziękuje za odpowiedź, mam jeszcze pytanie czy mając słuch absolutny mam większe szanse na badaniach? Jestem dalekowzroczny, na nic nie choruje (może złapie przeziębienie raz w roku).
Pozdrawiam
Odpowiedz

#4
Jeżeli widzisz tablicę i słyszysz określone progi to przejdziesz (przynajmniej okulistę i audiometr).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Ech, patrzę na tytuł i pomyślałem, że jakaś użytkowniczka lub użytkownik zakochała (zakochał) się w maszyniście :-o
Jaro

Odpowiedz

#6
:-) , dziękuje za informacje.
Odpowiedz

#7
Podobno są takie przypadki, że dziewczyny zakochują się powiedzmy w Wojtku, dlatego że jest maszynistą.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#8
Natomiast pójście do jazdy, by poderwać dziewczynę to średnio trafiony pomysł Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Kiedyś było takie powiedzenie- "Za mundurem panny sznurem." Widocznie teraz dziewczyny zmieniły profesję która je pociąga. Jak się trochę pomyśli, to wyjdzie że oba zawody są podobne. Obecnie maszynista staje się jak żołnierz- dostaje rozkaz (telefon) i musi stawić się do pracy.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#10
Może problem w tym, że mało który maszynista chodzi w mundurze.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#11
Czyli rada dla wszystkich kawalerów kolejarzy--do pracy chodźcie w mundurach kolejowych, nie zapominając o czapkach. Wtedy dziewczyny będą was zauważały.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#12
Za ochroniarzami w Biedronkach też się ustawiają kolejki ;-)
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#13
Dobra wiadomość -- ochroniarze Biedronki pojawią się na dworcu Centralnym w Warszawie, tak więc może będą dwie kolejki w jednym miejscu.

http://inforail.pl/text.php?from=mail&id=69115
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wybór przewoźnika szewczykluk 8 4 009 06.12.2014, 10:51
Ostatni post: przewoz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.