Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TLK Słowiniec
#1
Moi Drodzy,
w środę muszę w sensowny sposób przejechać z Poznania do Koszalina. Ze względu na ograniczenia czasowe, jedyną opcją są dla mnie Radew i TLK Słowiniec. Nie ma pewności, że w tym pierwszym pojedzie lepsza jednostka i w znośnych warunkach będę mógł skupić się na pracy, dlatego myślę o TLK. W związku z tym mam kilka pytań do zorientowanych:
1. Czy warto dokładać te 30PLN do pierwszej klasy?
2. Dużo ludzi jeździ w tym pociągu?
3. Czy dać sobie spokój i jechać Radwią?

Pytania może naiwne, ale od trzech lat jedynymi polskimi pociągami jakimi jeżdżę są BWE i zachodniopomorskie Impulsy, więc wypadłem z obiegu i nie wiem co się u nas na torach dzieje. ;-D
Odpowiedz

#2
Konrad Nowacki napisał(a):1. Czy warto dokładać te 30PLN do pierwszej klasy?
Przy odrobinie szczęścia kupując bilet na wagon numer 13 pojedziesz kuszetką, pierwsza klasa jak każda inna.

Konrad Nowacki napisał(a):2. Dużo ludzi jeździ w tym pociągu?
Bez przesady.

Cytat:3. Czy dać sobie spokój i jechać Radwią?
Dać spokój to możesz z Radwią Wink
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
W czwartek 12 lutego Słowiniec z Poznania z trzema wagonami - obie dwójki frekwencja średnio 2-3 osoby na przedział. W jedynce łącznie 5 pasażerów. Za Koszalinem pociąg pusty.
Odpowiedz

#4
Konrad Nowacki napisał(a):1. Czy warto dokładać te 30PLN do pierwszej klasy?

Poza wakacyjnymi weekendami oraz tymi z okazji świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych i Wszystkich Świętych. Nie warto. W 2 klasie jest zwykle miejsce a nawet miejsce przy oknie rezerwowane w dzień odjazdu.

Natomiast w wyżej wymienione weekendy warto. Przykładowo miałem miejscówki na 2 klasę przy oknie z Giżycka na Mazurach w wakacyjny weekend rezerwowane miesiąc wcześniej ale zmieniła się data powrotu. Na dworcu ludzie nie mogli dostać 2 miesc obok siebie, więcej nie mogli nawet dostać 2 miejsc w jednym wagonie. Tymczasem na 1 klasę kupiłem bilety przy oknie godzinę przed odjazdem i generalnie większość drogi był prywatny przedział a w drugiej klasie jakiś sajgon i ludzie na korytarzu bez miejscówek bo się skończyły.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.