Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zakupić bilet i wybrać dane opcje?
#1
Witam, ponieważ jestem zielony w sprawach pociągowym mam pytanie jak się odszukać w sytuacji pewnej. Chce zakupić bilet przykładowo od Kutna do Rzeszowa Głównego. Jak tego wszystkiego dokonać ? Patrzyłem na stronie internetowej, że to właśnie tam się kupuje, ale wszystko wygląda mi to obco, tym bardziej, że nigdy nie jeździłem pociągami. Jak sprawdzić ile wyniósł by mnie takowy bilet ? Jechałbym sam, w Lutym, uczęszczam jeszcze do szkoły średniej i mam 19 lat. Proszę o pomoc, pozdrawiam.

P.S Rodzaj tego Intercity to TLK
Odpowiedz

#2
Najprościej na stronie sieciowej PKP Intercity. Wyszukujesz po prawej połączenie i pokaże Ci cenę, choć to dość karkołomne, bo nie można sobie dowolnie kategoryzować podróży, ale zazwyczaj wystarcza. Po wyszukiwaniu połączenia i wybraniu rodzaju ulgi pokazuje cenę. Na jedyne połączenie bezpośrednie TLK w podanej przez Ciebie relacji pokazuje cenę 29,55 zł, przy uwzględnieniu ulgi 37% na ucznia oraz promocji 30% (wcześniejszy zakup biletu – oferta „wcześniej”).

Cenę biletu można też sprawdzić w informacji kolejowej lub kasie biletowej, albo poprzez infolinię PKP Intercity, tel. 19 757.
Odpowiedz

#3
Dziękuje za odpowiedź. Nie wiedziałem, że wyjdzie cena 29,55 gdyż tam pisało, że 1 klasa około 100zł a 2 klasa około 60zł, to chyba coś nie tak patrzyłem. Druga sprawa jeśli zakupie bilet przez internet, to ten bilet musze jakoś sfotografować sobie telefonem i go tam zapisać, jeśli nie posiadam drukarki ?
Odpowiedz

#4
Nie możesz przedstawić na telefonie zdjęcia biletu, bo prawdopodobnie nie będzie możliwe jego zeskanowanie.

Możesz przedstawić na telefonie (lub innym urządzeniu przenośnym, np. na komputerze) zapisany plik biletu, pod warunkiem że urządzenie to pozwala na wyświetlanie obrazów o rozmiarze co najmniej 25 mm na 25 mm.

Konduktor musi zeskanować kod na bilecie właśnie o takich rozmiarach, wobec tego potrzebne jest jego wyświetlenie w całości na telefonie.
Odpowiedz

#5
qwerty1234567 napisał(a):ten bilet musze jakoś sfotografować sobie telefonem i go tam zapisać, jeśli nie posiadam drukarki ?
Nie fotografuj, tylko wyślij sobie emailem jako załącznik (PDF).
Odpowiedz

#6
A tam... ja używam Dropboxa Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#7
DamianT napisał(a):ja używam Dropboxa Smile
Tyz piknie :-D
Odpowiedz

#8
Witam, otóż mam z tym problem. Wcześniej patrząc na stronie http://rozklad-pkp.pl był 23 lutego dostępny bezpośredni pociąg do Rzeszów Główny, teraz już niestety on tam nie widnieje - czy oznacza to, że ten pociąg już nie będzie jechał w tym terminie ? Co z zakupionym biletem jeśli ktoś wcześniej kupił wiedząc, że takowy pociąg będzie ?

Przy okazji widze kilka stron do kupywania biletów intercity, czy jest jakaś różnica przez co się kupi ? Widziałem jakieś eIC system i jeszcze jakiś, no i coś z TLK, kompletnie tego nie rozumiem, zielony w tych sprawach jestem, mógłby ktoś krok po kroku pokazać jak zakupić bilet z Kutna do Rzeszowa Głównego na 23 luty ?
Odpowiedz

#9
kusy27 napisał(a):Wcześniej patrząc na stronie http://rozklad-pkp.pl był 23 lutego dostępny bezpośredni pociąg do Rzeszów Główny, teraz już niestety on tam nie widnieje - czy oznacza to, że ten pociąg już nie będzie jechał w tym terminie ?
Sory, szklana kula nam padła więc czy możesz podać o którym pociągu mówisz? Mówisz o pociągu TLK 53108/9 "San" (wyjazd z Kutna 7:24)? Jeśli tak to jest w rozkładzie 23 lutego.

kusy27 napisał(a):Przy okazji widzę kilka stron do kupowania biletów intercity, czy jest jakaś różnica przez co się kupi ?
Kilka to znaczy jakich?
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#10
Kilka to znaczy że są tu różne opcje zakupywania np na tej stronie http://pociagiem.wordpress.com/tag/jak- ... -po-kroku/ , jest system Bilkom, IPR, system eIC . A fakt, zauważyłem, jest wyjazd z Kutna 7:22 do Rzeszowa. Mimo to nie wiem jak zakupić takowy bilet, dla dodatku nie posiadam konta bankowego, czy można jakoś wcześniej kupić a zapłacić potem gotówką ? I jak to jest z miejscami ? Jeśli zakupie tam bilet na stronie intercity to będzie pisać gdzie mam przydzielone miejsce ?
Odpowiedz

#11
kusy27 napisał(a):Kilka to znaczy że są tu różne opcje zakupywania np na tej stronie http://pociagiem.wordpress.com/tag/jak- ... -po-kroku/ , jest system Bilkom, IPR, system eIC .
A czego tam nie rozumiesz? Wszystko jest pięknie opisane.

kusy27 napisał(a):Mimo to nie wiem jak zakupić takowy bilet,
1. Wchodzisz na intercity.pl
2. Po prawej stronie wpisujesz relację, datę i godzinę jaka Cię interesuje (konieczne jest wybranie stacji z listy),
3. Wybierasz odpowiadającą Ci połączenie,
4. Wybierasz rodzaj miejsca, ilość biletów, ew. zniżki, klasę, rodzaj wagonu, usytuowanie w przedziale,
5. Wpisujesz swoje imię i nazwisko oraz wybierasz najtańszy bilet,
6. Dokonujesz płatności,
7. Drukujesz gotowy bilet lub pokazujesz w formie mobilnej (wyświetlacz min. 25mm x 25mm - kod Aztec[QR] musi być w całości na ekranie),
8. Odpoczywasz w trakcie podróży, ew. pytania kierujesz do drużyny konduktorskiej a my życzymy Ci przyjemnej podróży Wink

kusy27 napisał(a):, dla dodatku nie posiadam konta bankowego
Jakim cudem? Płatność jest rozwiązywana za pomocą przelewu i twórcy raczej nie sądzili że w obecnym czasie może znaleźć się ktoś bez konta bankowego, nawet mój kilkuletni syn ma.

kusy27 napisał(a):I jak to jest z miejscami ? Jeśli zakupie tam bilet na stronie intercity to będzie pisać gdzie mam przydzielone miejsce ?
Jeżeli będą miejsca to na gwarancji miejsca będzie wypisany numer wagonu, numer miejsca i jego ulokowanie w przedziale (okno, środek, korytarz). Rozmieszczenie wagonów znajduje się na stronie przewoźnika intercity.pl oraz na nieoficjalnym portalu vagonWEB.

Gwarancja miejsca nie zmusza Cię do zajęcia konkretnego miejsca, jeżeli uważasz że w następnym wagonie są lepsze warunki to możesz zająć dowolne miejsce - w przypadku gdy zgłosi się osoba mająca gwarancję miejsca na nie wtedy musisz je zwolnić.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#12
Czyli rozumiem, że promocja dla młodzieży ta -37% mnie obejmuje, jeśli jeszcze uczęszczam do szkoł średniej ? (technikum, klasa 4) i wtedy zakupuje tylko bilet ulgowy, a normalny już nie ? I na potwierdzenie jakaś legitymacja szkolna jest wtedy ?
Odpowiedz

#13
kusy27 napisał(a):Czyli rozumiem, że promocja dla młodzieży ta -37% mnie obejmuje, jeśli jeszcze uczęszczam do szkoł średniej ? (technikum, klasa 4) i wtedy zakupuje tylko bilet ulgowy, a normalny już nie ?
To nie jest żadna promocja a ulga ustawowa którą gwarantuje Ci Państwo. Jeżeli się uczysz i masz ważną legitymację szkolną to owszem, więc w polu normalnych 0 a ulgowy 1.

Jeżeli zakupisz bilet wcześniej masz szansę żeby do ulgi 37% dołożyć jeszcze (tylko nie dodać!) 10/20/30% jeżeli odpowiednio wcześniej zakupisz bilet, informację o aktywnej uldze handlowej otrzymasz w momencie zakupu w kroku wyboru odpowiedniej dla Ciebie oferty cenowej.

kusy27 napisał(a):I na potwierdzenie jakaś legitymacja szkolna jest wtedy ?
Tak, dokumentem potwierdzającym że się aktualnie uczysz jest legitymacja szkolna, a właściwie pieczątka z tyłu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#14
A teraz jeszcze odnośnie tego biletu, jak kupie np jutro, to moge go wydrukować np we wtorek ? Zapisane gdzieś to będzie czy odrazu jak kupie to musze go zapisać jakoś na telefon lub wydrukować ?
Odpowiedz

#15
kusy27, bilet będzie zapisany w pliku .pdf na Twoim koncie w systemie e-IC.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bilet Podróżnika zmienia się w Bilet Weekendowy ICTLK 57 20 256 09.03.2016, 19:45
Ostatni post: pasqudek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.