Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję informacji na temat drezyny WM15A-4801
#1
Dzień Dobry, Cześć i Czołem!

Piszę ten temat na waszym forum, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć konkretnych informacji na temat pewnego pojazdu zarówno w internecie jak i na YouTube. Więc o co mi się rozchodzi? Niecały rok temu, 13 stycznia 2014 roku złapałem u siebie na stacji PKP Staszów (znanej już pewnie niektórym osobom z racji oglądania moich filmików/subskrybowania mojego kanału na YT) drezynę należącą do spółki PKP PLK SA o oznaczeniu WM15A-4801 (lub 48 01). Może to zabrzmi dziwnie, ale aby uzupełnić opis do filmu, próbowałem znaleźć jakieśkolwiek informacje o przydziale, do którego zakładu/sekcji spółki PKP PLK lub o macierzystej stacji kolejowej skąd ta drezyna pochodzi. Pytanie do was brzmi:

Czy wie ktoś może do jakiego przydziału/sekcji/zakładu PKP PLK należy drezyna o numerach bocznych WM15A-4801?

Pojazd złapany na filmie o którym mowa w moim poście:

Tutaj link do zdjęcia na RailPhotoTrans.Eu: TUTAJ

Będę Bardzo wdzięczny osobie/osobom, które napiszą mi jakiśkolwiek wiarygodne informacje na temat tej, nieco tajemniczej drezyny. Jedyne moje przypuszczenia mówią, że pojazd należy do sekcji PKP PLK w Skarżysku Kamiennej.

Z Góry Dziękuję za Pomoc i Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2015 i samych najciekawszych składów

PS. Nie wiedziałem za bardzo umieścić ten temat, więc z góry przepraszam moderatorów tego forum za błąd.
Mój kanał na YouTube: https://www.youtube.com/user/STZSpotterLHS
________________________________________
Pozdrawiam.
Odpowiedz

#2
Witam!

Ta drezyna należy do Zakładu Maszyn Torowych w Krakowie, sekcja mostowa Kędzierzyn Koźle.
Ostatnim czasem drezyna ta pracowała przy remoncie wiaduktów w Wiśle. Od czasu do czasu zdarza się, że jest wykorzystywana do ściągania wagonów 401Z z różnych miejsc w Polsce, przeważnie do Idzikowic.

W 2014 drezyna przeszła naprawę rewizyjną w Dębicy i otrzymała barwy typowe dla pojazdów PLK (niebieski pas w dolnej części kabiny).
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszukuję maszynistów do pomocy. Bartosz 531 0 1 580 12.02.2021, 09:51
Ostatni post: Bartosz 531
  Informajce na temat pociągu SUM 314 służącego do wymiany nawierzchni z podkładami typu Y pbruss 1 3 253 27.05.2011, 15:18
Ostatni post: Obleśny Szczur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.