Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolenie na maszynistę
#1
Witam

Syn dał mi do myślenia. Jest typowym humanistą, w przyszłym roku matura. Miał iść na studia prawnicze. Wczoraj przyszedł i oznajmił, że chce zostać maszynistą.

Mam w związku z tym kilka pytań:

- czy facet, który do tej pory nie interesował się kompletnie tematem kolejnictwa, budowy i działania jakichkolwiek maszyn ma szansę zostać maszynistą?

- jak może nadrobić braki, proszę o polecenie bibliografii odnośnie polskich kolei, która mogłaby mu w tym pomóc w miarę krótkim czasie,

- i jeszcze jedno istotne pytanie, syn ma wadę wzroku -0,25 na lewym oku (okulary profilaktycznie wypisane przez lekarza wojskowego -0,5) - czytałem, że wzrok musi być nieskazitelny, czy czeka go operacja kasowania wady?

Pomóżcie, proszę.
Odpowiedz

#2
Voycek napisał(a):- czy facet, który do tej pory nie interesował się kompletnie tematem kolejnictwa, budowy i działania jakichkolwiek maszyn ma szansę zostać maszynistą?
Szanse ma każdy tylko od niego zależy jak będzie chłonąć wiedze. Sęk w tym że to nie jest nauczenie się kilku formułek na pamięć a myślenie od A do B.

Cytat:- jak może nadrobić braki, proszę o polecenie bibliografii odnośnie polskich kolei, która mogłaby mu w tym pomóc w miarę krótkim czasie,
Wszystkie instrukcje zaczynając od Ie-1.

Voycek napisał(a):- i jeszcze jedno istotne pytanie, syn ma wadę wzroku -0,25 na lewym oku (okulary profilaktycznie wypisane przez lekarza wojskowego -0,5) - czytałem, że wzrok musi być nieskazitelny, czy czeka go operacja kasowania wady?
Z wadą wzorku lub innym zchorzeniem niech nawet nie podchodzi.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#3
Zdaje sie, ze z 0,25 przejdzie, watpie by ktos tak niewielka wade chcial korygowac. Mozna prosto sprawdzic, wystarczy udac sie na badanie wzroku i sprawdzic, czy czyta sie trzecia linijke od dolu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Poznanski_mech napisał(a):Z wadą wzorku lub innym zchorzeniem niech nawet nie podchodzi.

To wiem, dlatego zastanawiam się, czy będzie musiał kasować tak małą wadę wzroku. Kolegi syn po korekcji wady wzroku, dość dużej, bo coś koło -4,0 został maszynistą w IC.

rustsaltz napisał(a):sprawdzic, wystarczy udac sie na badanie wzroku i sprawdzic, czy czyta sie trzecia linijke od dolu.

Dzięki za info. Tak najpierw zrobimy.
Odpowiedz

#5
Ciekawe. Ja byłem u okulisty bo wiem że prawe oko mam słabsze. Stwierdziła ponoć -1 po badaniu komputerowym zaś okulary wypisała na najsłabsze szkło. Podchodzę do czytania tablicy i 3 linijkę od dołu przeczytałem, na drugiej się wyłożyłem ale byłbym w stanie przeczytać bo miałem dodatkowo jeszcze zmęczone oczy. Więc ruszyłem z aplikacjami do Cargo na stanowiska kolejowe, nie tylko na maszynistę, co będą mieć Smile
Najlepiej sprawdzić u okulisty na tablicy bo byłem przekonany że nie będę w stanie przejść badań wzroku a tu jednak okazuje się że jest szansa i to duża Smile
Odpowiedz

#6
Badanie na kontrast przeszedłeś ? Bo też jak ktoś słabo widzi to ciężko jest. Zawsze na dyspozytora można startować tam nie trzeba psycho ani super wzroku.
Odpowiedz

#7
Kontrastu nie miałem, badano mi widzenie trójwymiarowe, daltonizm itp Widziałem badania do kontrastu - hardcore Big Grin Z tego co jednak słyszałem to ogląda się to jednak oboma oczami a w takim układzie widzę dobrze bo lewe oko które raczej widzi bardzo poprawnie nadrabia za to drugie trochę słabsze. Byle tylko zobaczyć 0,8 na prawe i może będzie dobrze Smile Jak coś to jest jeszcze rewident który może mieć II kat wzroku czyli na jedno oko 0,6. Ogólnie dziwię się czemu nie może być baza jako 0,8 i mieć np jedno oko na 1,0 a drugie 0,6, to się wyrównuje, przecież nikt nie patrzy na jedno oko a chodzi o widzenie oboma oczami.
Odpowiedz

#8
Akurat te do kontrastu to nie jest skomplikowane, po prostu widzi się liczby Wink. Niezrozumiałe jest, dlaczego nie można mieć okularów Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#9
Na maszynistę trzeba mieć lepsze zdrowie niż na pilota Big Grin
Z tym kontrastem chodzi mi o to że nawet osoby z bardzo dobrym wzrokiem mają lekki problem z odczytaniem ostatnich cyfr bo są już tak mało widoczne, ale oczywiście jeżeli się widzi dobrze to się to dojrzy Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 250 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
Wink Szkolenie Sygnalista Kolejowy kara 30.000 zł ?? bartlomiejn 0 259 13.01.2024, 15:43
Ostatni post: bartlomiejn
  Szkolenie na rewidenta w PKP Cargo. pawel199 2 1 879 10.06.2021, 20:21
Ostatni post: Matek900
  Z elektryka na maszynistę Novik 8 3 699 06.01.2021, 02:08
Ostatni post: Kamilnexia
  Kurs na maszynistę w PKP Cargo dlouhy 131 49 327 08.03.2020, 08:57
Ostatni post: PeKaP

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.