Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki
#31
ET40 napisał(a):W przypadku Łodzi na pewno trolle miałyby używanie. 200 do Suwałk nie spowodowałaby takiej gównoburzy na forach, jak 200 do Łodzi. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Myślę, że warto zapytać trolli pałających trudną do wytłumaczenia nienawiścią do tego miasta.
Może dlatego, że za czasów pewnego ministra zwanego grabarzem kolei wszystko stało, a Łódź się modernizowała i jeździła jednostkami, które do dziś się czkawką odbijają coraz to nowym pasażerom.

Cytat:Oczywiście, część decyzji, po których smród nosi się do dziś została podjęta jeszcze w latach 90. Warto też przypomnieć w związku z tym, jakie partie tworzyły rząd w latach 1997-2001, to AWS i Unia Wolności, spadkobiercy tych partii to kolejno...PiS i PO.
Akurat to co się dzieje na kolei to efekt nieprzejmowania się efektywnością, które to nieprzejmowanie się trwało (i trwa w wielu przypadkach) od lat, vide dwójka albo parowóz z jednym, dwoma wagonami. W czasach, kiedy z pieniądzem nikt się nie liczył działało jak należy, kiedy pieniądze się skończyły wszystko się sypło.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#32
A, wywalenie kolei wąskotorowych poza PKP to też rok 2001.

Zgadzam się, że SU45 z jednym wagonem na haku to rzecz niedopuszczalna, ale sporo było też "zasług" w tym, że nie optymalizowano kosztów. Dlaczego SU45 były delegowane do obsługi takich linii, gdzie wystarczał 1 lub 2 wagony na haku, a nie tam, gdzie potrzebne było 5? Odbijał się też czkawką brak lekkich lokomotyw (Sx42 się nie liczy), zarżnięcie serii SP30, brak wagonów motorowych (gdyby zakupiono więcej SN81...), ale również niechęć kolejnych rządów po 1989 roku do kolei.
Później okazało się, że autobusami też się nie opłaca jeździć do małych ośrodków...

Cytat: Może dlatego, że za czasów pewnego ministra zwanego grabarzem kolei wszystko stało, a Łódź się modernizowała i jeździła jednostkami, które do dziś się czkawką odbijają coraz to nowym pasażerom.
Tymi jednostkami, które swego czasu więcej stały, niż jeździły? Wink
Zresztą i wtedy i dziś Łódź, jak na trzecie co do liczby ludności miasto w Polsce, ma dość marne połączenia. Nie można stamtąd dojechać np. bezpośrednio w normalnym czasie do Poznania.

Akurat przebieg Y przez Łódź jest całkowicie uzasadniony, bo po prostu leży po drodze.
Jaro

Odpowiedz

#33
ET40 napisał(a):A, wywalenie kolei wąskotorowych poza PKP to też rok 2001.
Akurat koleje wąskotorowe i ich zarżnięcie to inna nieco bajka Wink

Cytat:Dlaczego SU45 były delegowane do obsługi takich linii, gdzie wystarczał 1 lub 2 wagony na haku, a nie tam, gdzie potrzebne było 5? Odbijał się też czkawką brak lekkich lokomotyw (Sx42 się nie liczy)
Dlatego, że nikt nie przejmował się kosztami uruchomienia pociągu, więc PKP nie było zmotywowane do zakupu ekonomicznych jednostek. Tak samo przez 30 lat klepano EN57, a nikt nie pomyślał o tym, że nie wszędzie się one napełnią.

Cytat:zarżnięcie serii SP30
Z jakże ekonomicznym silnikiem od T34 Big Grin

Cytat:gdyby zakupiono więcej SN81...
Prowizorycznej konstrukcji z dwóch WM10, które zapewniały komfort przeciętnego wozu drabiniastego, a oryginalnie nie miały nawet przedziału WC, miały za to dwa silniki, z których jeden zawsze był wyłączony. SN81 to forpoczta tego, co oferowała myśl techniczna polskich lat 90.

Cytat:ale również niechęć kolejnych rządów po 1989 roku do kolei.
Które to rządy swoim brakiem reakcji i celowym uwalaniem kolei doprowadziły do sytuacji, którą mamy dziś, gdy zachwycamy się tym, co powinno być na kolei mniej więcej na początku lat 90. No ale Włosi mieli pendolino, a my SN81 i ED72 Tongue

Cytat:Zresztą i wtedy i dziś Łódź, jak na trzecie co do liczby ludności miasto w Polsce, ma dość marne połączenia.
A które miasto nie ma marnych połączeń?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#34
przem710 napisał(a):
Cytat:Ja też już jechałem EIP i powalony nie jestem. Jedyny plus w porównaniu ze składami z przedziałami to widzę gniazdko przy każdym fotelu...

Proszę Cię! Jaki to plus, bo dla mnie żaden. W obecnych czasach to powinien być standard a nie plus!

Niestety w tym czym jeżdżę komunikacją zbiorową to nadal standard nie jest. To jest niestety novum dostępne w PolskimBusie, Polonusie (tylko na trasach dalekobieznych) , EIC (i to też nie zawsze) no i w EIP...
Odpowiedz

#35
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... dzine.html

Wielki tryumf TVNu...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#36
Powiedział bym bardziej Wielki triumf PKP IC ......
Ciekawe czy chociaż w Faktach o tym mówili :->
Odpowiedz

#37
Tak, o każdym opóźnieniu powinni mówić w tej telewizji dla lemingów, żeby lemingi czuły się jeszcze lepiej w dwudziestoletnim folkswagenie Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#38
Cytat: Podczas szczegółowej próby hamulca rewident taboru stwierdził ze wskaźniki informują ze nie został odhamowany hamulec ręczny na ostatnim wózku

To jest przyczyna, a media wielkie halo z tego robią...
W tym samym czasie wiele innych pociągów TLK, IC, EIC doznało opóźnień, ale nikt o tym artykułów nie pisze.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#39
Tyle rezerwy i nie było co posłać?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#40
Rezerwę to wystawiono w Krakowie na pociąg powrotny za ten opóźniony skład.


[ Dodano: 2014-12-27, 11:42 ]

Ciekawsze były wczorajsze defekty. W dwóch zespołach stwierdzono brak wody użytkowej w wozie barowym, uprzednio wodowanym. Wyciekła.
Odpowiedz

#41
Tu obstawiam obsługę podczas mrozów Smile Może niezablokowanie zaworów etc.
Odpowiedz

#42
Mam swoje życie, swój rozum, nie muszę polegać na czyichś wypocinach. Lepiej zapytać kogoś, kto się zna. Szkoda, że większość Polaków tak nie ma.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#43
Jest pierwsza ofiara śmiertelna...
http://kontakt24.tvn24.pl/pendolino-pot ... 54581.html
Odpowiedz

#44
Druga....
Odpowiedz

#45
Chyba nawet trzecia.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strefa ciszy w Pendolino? Zielona1 17 16 350 03.05.2020, 00:52
Ostatni post: EP09-35
  Pendolino w Niemczech wołodyjowskiIC 4 3 375 07.01.2017, 12:12
Ostatni post: szy_mat
  Pendolino - pierwsza klasa tańsza od drugiej? szy_mat 9 5 668 29.04.2016, 09:15
Ostatni post: klemenko
  Pendolino pojedzie Wiedenką? kazio 1 3 181 28.07.2015, 08:51
Ostatni post: hutterdm
  Planowane liczne postoje Pendolino - kolej szybka czy regionalna? DamianT 107 32 152 01.01.2015, 20:56
Ostatni post: Mariusz W.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.