Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki
#1
Zaczęło się. Będzie więcej?... (specjalnie po to założyłem nowy temat..)
http://telewizjarepublika.pl/niezawodne ... 14934.html
Odpowiedz

#2
Wolne Media ;-D

Tak będzie tego więcej!
Odpowiedz

#3
Nie śmiećcie tutaj tymi debilami. To są ludzie, którzy nigdy z koleją nie mieli do czynienia, a robią z siebie takich żenujących ekspertów, że tego się nijak opisać nie da. Porażka totalna. Jeśli tak mają wyglądać media w Polsce, to ja jestem przerażony.

A w ogóle to inne pojazdy się nie psują na co dzień? Tylko Pendolino prawda? Ahh, te zbiegi okoliczności.
Odpowiedz

#4
Dla przykładu dzisiejszy poranny BGE, awaria hamulca w jednym z wagonów gdzieś za Tczewem, skład doczołgał się do Pelplina gdzie wagon wyłączono ze składu opóżninie ponad 30 minut jak nie więcej (nie śledziłem tematu do końca). Czemu o tym w wiadomościach nie zrobili reportażu? W Republice też ani słowa, ach zapominałem byli zajęci wychwalaniem marszu "wolności". Co tam opóźnienie ponad 30 minut, jak tu taka sensacja się trafiła w postaci uszkodzonego schodka w Pendolino, to jest HIT.
Odpowiedz

#5
przem710, dobił do 60 minut.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#6
Na konkurencyjnym forum, nie wymienię z nazwy, pewnie zrobią z tego nie lada aferę
Odpowiedz

#7
Uszkodzenie nastąpiło w składzie ED250-014 w kursie EIP 3501 na stacji Gdańsk Oliwa czyli już na samym końcu trasy, ten sam pociąg został zadysponowany do kursu powrotnego do Krakowa jako EIP 5307. Z tego co wiem usterkę usunięto.

[ Dodano: 2014-12-15, 09:05 ]
Jest jeszcze jedna nieścisłość, nie powieszono żadnej kartki nieczynne. Zresztą nie tylko tym artykuł ten naciąga prawdę.

[ Dodano: 2014-12-15, 10:37 ]
Lista incydentów z udziałem Pendolino z dnia wczorajszego.
-Nie działający schodek (014)
-Nie działająca toaleta (014)
-Nie działające wyświetlacze boczne.
-Awaria urządzeń sterowania ruchem na CKM, Pedolino przyjechało do Warszawy z Krakowa z opóźnieniem 32 minut.

Dziś też są problemy z niedziałającymi wyświetlaczami, nie działa też system do wystawiania kar za brak biletu ;-D
Odpowiedz

#8
przem710 napisał(a):Jest jeszcze jedna nieścisłość, nie powieszono żadnej kartki nieczynne.
Skąd wiesz że nie naklejono jej tuż po odjeździe? Również piszesz że pociąg już w zasadzie kończył bieg gdzie naprawiono usterkę tym samym w drodze powrotnej już schodek działał, nie masz pewności że któryś z pracowników nie stał przy tych drzwiach.

przem710 napisał(a):-Nie działająca toaleta (014)
Możesz doprecyzować po nie działająca toaleta to zbyt obszerne pojęcie.

przem710 napisał(a):-Awaria urządzeń sterowania ruchem na CKM, Pedolino przyjechało do Warszawy z Krakowa z opóźnieniem 32 minut.
Spokojnie, narazie odłóżmy wszelkie CKMy i inną amunicję Smile Owszem CMK padła jednak na skutek czego?

Cytat:Dziś też są problemy z niedziałającymi wyświetlaczami, nie działa też system do wystawiania kar za brak biletu ;-D
System informatyczny w IC a raczej jego brak jest znany od dawna.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#9
Poznanski_mech napisał(a):Skąd wiesz że nie naklejono jej tuż po odjeździe? Również piszesz że pociąg już w zasadzie kończył bieg gdzie naprawiono usterkę tym samym w drodze powrotnej już schodek działał, nie masz pewności że któryś z pracowników nie stał przy tych drzwiach.

W zasadzie nie mam pewności, polegam na informacji o informatora (nie przypadkowa osoba).

Poznanski_mech napisał(a):Możesz doprecyzować po nie działająca toaleta to zbyt obszerne pojęcie.

Tu awaria polegała na zwyczajnym zapchaniu, dziś na ten sam fakt zwrócił uwagę dziennikarz Kuriera Kolejowe. Najwyraźniej niektóry nie rozumieją że toaleta nie jest śmietnikiem.

Poznanski_mech napisał(a):Spokojnie, narazie odłóżmy wszelkie CKMy i inną amunicję Smile Owszem CMK padła jednak na skutek czego?

Nie znam szczegółów, wiem o awarii i opóźnieniu.

Poznanski_mech napisał(a):System informatyczny w IC a raczej jego brak jest znany od dawna.

Stąd też mój uśmiech ;-)
Odpowiedz

#10
przem710, w takim razie można też przyjąć scenariusze że obsługa nakleiła informacje na drzwiach po odjeździe lub nie nakleiła wogóle to stwierdziła że będzie to bezsensu skoro pociąg kończy bieg a informację przekazywała stojąc przy drzwiach.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#11
przem710 napisał(a):Lista incydentów z udziałem Pendolino z dnia wczorajszego.
-Nie działający schodek (014)
-Nie działająca toaleta (014)
-Nie działające wyświetlacze boczne.
-Awaria urządzeń sterowania ruchem na CKM, Pedolino przyjechało do Warszawy z Krakowa z opóźnieniem 32 minut.
-Nie działający napęd samoczynny windy dla wózków w ED250-013. Użyto napędu ręcznego. ;-)
Odpowiedz

#12
Myślę, że to ciekawa analiza wynalazku z tegoż tematu:

http://www.krytykapolityczna.pl/artykul ... mu-zabroni
Odpowiedz

#13
Bardzo trafny artykuł, mam bardzo podobne zdanie. Dodam to tego wszystkiego że to nie Pendolino jest złem, a ludzie na stołkach którzy zarządzają tym projektem tym samym sprawiając że ceny są wysokie.

Mimo to uważam że jeszcze zbyt wcześnie aby mówić o porażce całego projektu, na obiektywną ocenę moim zdaniem trzeba roku. Wówczas szał Pendolino minie, i będzie można ocenić faktyczne zainteresowanie oraz co najważniejsze opłacalność. Sam prezes zapowiedział bowiem że w przypadku małego zainteresowania ceny zostaną obniżone, czyżby jednak cena mogłaby niższa, zatem czemu nie zrobiono tego od razu?

Na pewne usprawiedliwienie mogę dodać że szybkie połączenia w innych krajach nie należą do tanich, aczkolwiek mowa o szybkich połączeniach. Pozostaje mieć nadzieję że faktycznie Pendolino niedługo przyspieszy.
Odpowiedz

#14
tylko nikt nie bierze pod uwagę, że Pendolino już za rok znowu przyspieszy. A w kolejnych latach pojedzie jeszcze szybciej.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#15
A po jakimś czasie znowu zwolni, bo infrastruktura ulegnie degradacji, a ktoś tam we władzach zapomni o planowym remoncie...

Zresztą artykuł KP pokazuje jak "wielki" skok w prędkości dokonano składem marki Alstom od 1997 r...

[Obrazek: 10857789_821056531266940_180712410400305...6617514762]

http://www.facebook.com/RynekKolejowy/p ... 531266940/
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strefa ciszy w Pendolino? Zielona1 17 16 375 03.05.2020, 00:52
Ostatni post: EP09-35
  Pendolino w Niemczech wołodyjowskiIC 4 3 384 07.01.2017, 12:12
Ostatni post: szy_mat
  Pendolino - pierwsza klasa tańsza od drugiej? szy_mat 9 5 679 29.04.2016, 09:15
Ostatni post: klemenko
  Pendolino pojedzie Wiedenką? kazio 1 3 184 28.07.2015, 08:51
Ostatni post: hutterdm
  Planowane liczne postoje Pendolino - kolej szybka czy regionalna? DamianT 107 32 259 01.01.2015, 20:56
Ostatni post: Mariusz W.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.