Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
45WE - pięcioczłonowy Impuls
#16
Pasażerowie to ułamek wagi pojazdu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
pasqudek, Wszyscy wiemy że remonty powinny być już dawno zrobione, wiemy też że mamy nikły wpływ na to kiedy są robione dlatego cieszę się z tego co jest i głośno mówię co powinno być.
rustsaltz no nie taki uamek, waga 45WE to 256 ton, a waga brutto(z pasażerami) 312 ton, czyli 1/6 wagi pojazdu to pasażerowie z paliwem i wodą, przy czym przy 200 miejscach siedzących i powiedzmy 50 stojących wychodzi mi jakieś 20 ton ciała pasażerskiego czyli 7% wagi brutto. Nie wpłynie to znacznie na prędkość i hamowanie ale nie jest to ułamek :-).

Pozdrawiam
sm31-131

P.S. wagi składu wziąłem z Transport Szynowy jeśli ktoś ma dostęp do innych wartości to proszę o poprawkę
Odpowiedz

#18
Cw-1 przyjmuje dla wagonu drugiej klasy mającego więcej jak 80 miejsc średnie obciążenie pasażerami 6 ton. Do masy stanu służbowego wchodzi jeszcze woda i piasek, które to raczej podczas testów były Wink. Swoją drogą jestem ciekaw, czy czuć przy jeździe różnicę próżny/pełny ezet albo pociąg pasażerski.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
taaa, na nierentownej linii w nocnym pociągu który kończy trasę w Pcimiu Dolnym :-).
W dzisiejszych czasach pociągi potrafią mieć 120% zajętości miejsc Undecided. Druga kwestia - dla ETZ chyba to się nie sprawdza - inna budowa "wagonu" - jest krótszy więc powinniśmy przyjąć 5 ton jako obciążenie dla wagonów poniżej 80 miejsc siedzących, co przy pięciu członach daje nam 25 ton. Odczuwalność pewnie jest ale delikatna i przy niezmodernizowanych EN57 przepełnionych do granic możliwości - na odczucia rodem z Byczka z 3200 brutta na haku bym nie liczył :-).

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#20
Zaraz zaraz, czy przypadkiem podczas takich testów nie ustawia się sztucznego balastu?
Odpowiedz

#21
@przem710: nawet gdyby ustawili, to ludzie podczas jazdy chodza po skladzie.
Odpowiedz

#22
sm31-131, 75 ludzi ważących 80 kg to właśnie 6 ton, wiadomo, to jest pewne przybliżenie, ale do obliczeń masy hamującej wystarczy.
pasqudek, i co z tego, że chodzą? Przecież masa się nie zmienia przez to, a dwa-jakieś mądre głowy policzyły, że nawet załadowany do granic możliwości swoją prędkość osiągnie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#23
rustsaltz: Uważasz, że masa nie zmienia się? A pasażerowie nie biorą np: bagażu, rowerów, wózków dziecięcych, dzieci na kolana? Smile
Odpowiedz

#24
Inaczej-w obrębie pociągu masa pozostaje niezmienna, więc nie ma różnicy, czy balast czy pasażer.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#25
pasqudek, to o co Tobie (jak mniemam) chodzi ma wpływ tylko na siły oddziałujące podczas hamowania na "wyposażenie" pociągu. Tak jak powiedział rustsaltz, to czy ludzie chodzą po pociągu podczas jazdy czy siedzą grzecznie nie ma wpływu na hamowanie i ruszanie całego pociągu. Sądzę że nawet gdybyś wszystkich przegonił na początek / koniec składu to nie miałoby to wpływu na zachowanie składu jako całości. Natomiast dla drzwi od kibelka(dla przykładu) ważne jest czy podczas hamowania 120 kg grubas siedzi na miejscu czy idzie w ich stronę :-).

A co do balastu, to oglądałem wczoraj jakieś zdjęcia ze Żmigrodu(chyba pokazujące Darta i "coś" jeszcze - nie mogę przypomnieć sobie co) i tam na peronie stały palety z odważnikami przypominającymi pastylki do naciągania trakcji tyle że z "uchwytami" - wydaje mi się że to jest właśnie ten balast. Jak zajrzę do historii na drugim laptopie to podeślę linka.

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#26
pasqudek napisał(a):rustsaltz: Uważasz, że masa nie zmienia się? A pasażerowie nie biorą np: bagażu, rowerów, wózków dziecięcych, dzieci na kolana? Smile

Daj już sobie spokój, testy w ten sposób wykonuje się na całym świecie! TGV swój rekord też pobiło na pusto. Taurus z jednym wagonem osiągnął 357 km/h, a dziobak osiągając prędkość 293 km/h miał zupełnie inaczej rozmieszczone masy na składzie niż wygląda to obecnie.

Co najważniejsze takie testy wykonuje się aby:
1. Osiągnąć pewien efekt marketingowy
2. Sprawdzić maksymalne możliwości pojazdu, bo jadąc impulsem z taką prędkościom przekracza się pewne normy założone przy projekcie.

Powiedzmy sobie szczerze Impuls nigdy nie będzie jeździł z takimi prędkościami bo nie jest do tego zaprojektowany, to wymaga spełnienia wielu dodatkowych norm. Ten test daje tylko podwaliny pod założenia do projektu pod zupełnie nowy pociąg który kiedyś pewne Newag wyprodukuje.
Odpowiedz

#27
A co na to PESA? Wink Jak to możliwe, że pociąg podmiejski jest szybszy niż DART? Tongue
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#28
Jeżeli chodzi o masę pasażerów, to balast się umieszcza podczas testów z obciążeniem. A to były testy luzem. O tym, jakie to są testy decyduje program badań tworzony przez jednostkę certyfikującą. Tak, taki balast pod postacią krążków żeliwnych można spotkać np na stacji TD w Żmigrodzie.
Osiągnęli 220km/h luzem, czyli 200km/h+10%, a to wystarcza za gwarancję, że pojedzie 200km/h również z obciążeniem pasażerami.
Odpowiedz

#29
DamianT napisał(a):A co na to PESA? Wink Jak to możliwe, że pociąg podmiejski jest szybszy niż DART? Tongue

Zarówno przedstawiciele Pesy jak i Newagu twierdzili, że byli w stanie dostarczyć szybkie pociągi za połowę ceny ED250 Smile
Odpowiedz

#30
zeus04, no i jak na razie takich nie ma.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  45WE dring 0 2 464 22.02.2016, 15:25
Ostatni post: dring
  Impuls 36WE-001 pitagoras23 17 9 168 19.12.2013, 13:50
Ostatni post: pepe
  [Newag] 35WE Impuls mikrobart 94 39 194 26.07.2013, 05:19
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.