Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po co komu KDP?
Ale w czasie przejazdu między punktem A i B pociągiem nie ma czasu dotarcia do centrum, a z lotniska do centrum już trzeba dojechać + odprawa paszportowa. Czyli może bilet na pendolino droższy, ale korzyści też istnieją.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

rolmops W internecie już można znaleźć inne artykuły dotyczące omawianiej przez Ciebie trasy.

,,W obecnej perspektywie budżetowej UE realizowane są dwie inwestycje niezwykle ważne dla województwa dolnośląskiego: połączenie kolejowe Wrocław-Poznań, gdzie cała linia ma być zmodernizowana do 2017 r. oraz połączenie Wrocław-Warszawa przez Koniecpol i Częstochowę – ta linia ma być w pełni oddana do użytkowania w 2015 r., nakładem 600 mln zł. Przy okazji prezes Paszkiewicz wyraźnie podkreślił, że podnoszona w mediach koncepcja połączenia Wrocławia z Warszawą przez Łódź z budową linii kolejowej z Wieruszowa do Sieradza nie jest racjonalnym rozwiązaniem, gdyż ogólny koszt przygotowania tej trasy do jazdy pociągów w czasie porównywalnym do koncepcji przez Koniecpol wyniósłby kilkanaście miliardów złotych[...]"

http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/12 ... droga.html

[ Dodano: 2013-01-29, 15:26 ]
pitagoras23, Tylko pokaż mi kogoś kto od tak wyda sobie na przejazd pociągiem bagatela 500 złotych przy obecnych zarobkach (nie licząc kolejarzy).
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

Mało kogo już teraz stać na pociąg, dlatego ja tę sprawę rozpatruję tylko w kontekście czasu rzeczywistego poświęconego na podróż oboma środkami.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

pitagoras23, No zdecydowanie. Skoro połączenie BWE z Poznania do Berlinia w cenie promocyjnej wynosi 29 euro, normalnie 39 euro. To podróż tam i z powrotem z miejscówkami wynosi ok 270 - 354 złotych. Jeżeli bym chciał jechać do Berlinia to na pewno nie pojadę pociagiem tylko PolskiBusem za 100 zł w obie strony. Niestety coraz więcej osób patrzy na cene i oferowany komfort podróży. To nie są czasy, gdy była tylko kolej i PKSy, a samochody mieli nieliczni. Mnie zapewnie nigdy nie będzie stać na KDP, także wolałbym by linie główne w kraju przystosować do 160 km/h, a boczne do 120. Unia daje na to kasę, lecz PKP nie potrafi tych funduszy pozyskać.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

Jak zwykle, wszystko jest rozpatrywane w trybie łączenia wyłącznie Warszawy z Wrocławiem, o cywilizowanym połączeniu Łodzi i Wrocławia zapominając, chyba, że dla kogoś czas przejazdu 4:00 - 4:30, jest cywilizowany...

KDP - źle, modernizacja Łódź - Kalisz POIiŚ - źle, budowa Sieradz - Wieruszów - źle, rewitalizacja Łódź - Ostrów Wielkopolski, nadal bez wyraźnej poprawy (bardziej przyczyni się , do poprawy połączenia Łódź - Poznań przez Kalisz), gdyż nadal zostaje gardło Ostrów Wlkp - Oleśnica. O mrożonkach typu Węglówka - Wieluń nawet nie ma co dyskutować...

Dobrze, że Łodzi i miastom - Pabianice, Zduńska Wola, Sieradz, udało się wywalczyć wariant expresowej S8, przez te ośrodki, bo było poważne pokusy, budować ją przez Bełchatów, bo ponownie myślano kategoriami - byle tylko połączyć Warszawę i Wrocław...
Odpowiedz

Urbi, A przepraszam dla kogo modernizacja Łódź - Kalisz jest niepotrzebna i źle odbierana. Nie od dziś wiadomo, że trzeba tą linię wyremontować, ale skoro urzędnicy w Warszawie wolą inwestować w inne linie to raczej nic się w tej sprawie nie zmieni. Wariant z Sieradza do Wieruszowa to też chyba nie był świetny pomysł, gdyż budowali linii samej w sobie byłaby kosztowna. Doszedłby koszt elektryfikacji odcinka Kępno - Oleśnica, a także koszt położenia drugiego toru z Wieruszowa do Oleśnicy. Co do wariantu przez Ostrów, to jednotorowy szlak występuje wyłącznie do Grabowna.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

Cytat: A przepraszam dla kogo modernizacja Łódź - Kalisz

Dla Łodzi, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradza, Kalisza...

Cytat:Nie od dziś wiadomo, że trzeba tą linię wyremontować, ale skoro urzędnicy w Warszawie wolą inwestować w inne linie to raczej nic się w tej sprawie nie zmieni.

Rewitalizacja Łódź - Ostrów Wielkopolski, według przedstawiciela PLK do spraw inwestycji, jako jedna z pierwszych na liście podstawowej do relacji z fundusz UE 2014 - 2020. Problem polega na tym, że ta rewitalizacja za dużo nie wniesie, szczególnie przy konkurencji S8 która zostanie ukończona do wiosny 2014, a sama inwestycja rewitalizacji linii kolejowej miała by ruszyć dopiero w 2015 roku. Jeśli nie będzie to rewitalizacja z optymalizacją, oraz nie zostanie przeprowadzona poważna naprawa odcinka Ostrów Wlkp - Oleśnica, to S8 nadal będzie ścinać cały potok pasażerski, również PolskiBus będzie mógł zacierać ręce.
Odpowiedz

Urbi,Jak już cytujesz to cytuj całość, a nie ćwiartujesz moje zdanie. Na linii Wrocław - Łódź są odcinki, które mają dobre parametry, ale są odcinku jak np. Łódź - Sieradz, gdzie prędkość szlakowa jest nędzna.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

Przy tym jak PLK utrzymuje linie kolejowe, to tylko kwestia czasu, aby odcinek Zduńska Wola - Ostrów Wlkp, zaczął się sypać... Nie takie herezje PLK lubi rewitalizować - patrz Koluszki - Częstochowa.

Lepiej, żeby została zachowana jakaś ciągłość, w rewitalizacji, niż miało by to być, poszatkowane, co tworzyło by gardła...
Odpowiedz

Bo koszty? Ile zostało wpompowane w modernizacje Wwa - Gdańsk, do marnej prędkości 200km/h? (a podobno na nie wszystkich odcinkach będzie możliwość rozwinąć taką prędkość) Grubę miliardy... O uszy obiło mnie się nawet ~ 10 miliardów! Przy Skierniewice - Warszawa to pryszcz.
Odpowiedz

Ach, te Twoje wyliczanki... Nie da się na nic spojrzeć bardziej prostszym okiem, ale powiedzmy, że przyjąłem to do wiadomości.
Odpowiedz

Urbi napisał(a):Jak zwykle, wszystko jest rozpatrywane w trybie łączenia wyłącznie Warszawy z Wrocławiem, o cywilizowanym połączeniu Łodzi i Wrocławia zapominając, chyba, że dla kogoś czas przejazdu 4:00 - 4:30, jest cywilizowany...

Ilu łodzian jadąc do Wrocławia zapłaci 300zł w jedną stronę za bilet?
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Skąd, żeś wytrzasnął 300zł!? Po KDP może by tak kosztowało... Ja tutaj mówię wyłącznie o sensowym połączeniu Łódź - Wrocław, z wykorzystaniem obecnych linii i na pewno, cenny biletów nie wynosiły by 300zł...
Odpowiedz

A temat, jakby nie patrzeć, o KDP.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

No jakby nie patrzeć, ale temat zawiera w sobie pytanie po co one komu, więc dyskusja taka jaka jest ma sens ;-) Tak się składa, że sam jestem zdania, że najpierw trzeba doprowadzić do porządku to co jest, a nie porywać się z motyką na słońce, zwłaszcza że KPD jest tematem głównie politycznym, niecałe 10 lat temu tematem politycznym były szybkie koleje w Turcji, zakończyło się poważną katastrofą chyba w 3 tygodnie po uruchomieniu pierwszego połaczenia. A to mi trochę przypomina historię z Turcji. Spotkałem się też z analizą ekonomiczną budowy linii w Wielkiej Brytanii, było to dość podobne do naszego Y i co się okazało? Że stopa zwrotu kosztów przy zakładanym potoku podróżnych wyniesie 300 lat.

Póki kolejne rządy będą wykorzystywać kolej (i nie tylko kolej) do swojej kariery politycznej (a to Y, a to Piekiełko, a to aktualizacja aktualizacji aktualizacji studium wykonalności za parę milionów). Jak dla mnie Bruksela nie powinna dofinansowywać żadnego studium wykonalności, bo to jest w interesie państwa je przeprowadzić. No cóż, każdy rząd obiecuje wiele, a wychodzi tak jakoś po polsku...

Mam pytanie jednak takie, Jaki byłby możliwy czas przejazdu z Wrocławia Głównego do Ostrowa Wielkopolskiego? Kiedyś jechałem pośpiesznym jakieś 90 min na tym odcinku, ostatnio praktycznie 2 godziny, a jak to wyglądało w czasach świetności?

PS a wczoraj się nasłuchałem dość ciekawej audycji o 3,5 Miliarda PLN na drogi, które bruksela wstrzymała dochodząc do wniosku, że przetargi są ustawiane. Jak wiemy, na kolei także sporo kasy wylądowało w prywatnej kieszeni, a co by było przy jakichś 20 mldach PLN na budowę Y?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.