Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekrutacja i szkolenie
#16
szewczyk...osoba,która tylko by spełnić SWOJE marzenie bycia maszynistą a mając do utrzymania rodzinę to jest samolubnym idiotą.. Nikt ,mając na utrzymaniu dzieci ,nie będzie na siłe siedział w firmie zarabiając 1700zł by tylko zostać kimś kim marzył...a 11 lat temu człowieku 1700zł miało inna wartość..zejdź na ziemię albo wyłącz MASZYNĘ po pracy i idź do ludzi..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#17
PekaP właśnie większość z nowych maszynistów idzie nie z marzeń czy z hobby a właśnie by mieć stabilną pracę dla rodziny ale jak widać starzy kawalerowie lub teczowi chłopcy tacy jak Ty nie wiedzą za wiele o realiach życiowych, co tobie takiego kolej zrobiła że masz takie nastawienie do niej? widocznie orłem w niej nie byłeś a frustracje i żale zachowaj dla siebie...bez odbioru ps miło że nazywasz idiotami i samolubami każdego kto zarabia 1700 no comments
Odpowiedz

#18
PeKaP napisał(a):szewczyk...osoba,która tylko by spełnić SWOJE marzenie bycia maszynistą a mając do utrzymania rodzinę to jest samolubnym idiotą..
Zawód wybiera się mniej więcej w wieku 20 lat (po zakończeniu szkoły średniej czy zawodowej) a wtedy mało kto ma rodzinę, chyba że jest członkiem mafii albo nie wie do czego gumki służą.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
ogólnie średnia wiekowa nowo przyjętych jest różna - są po 20 i są po 30 - spora część jak i po 40 - w dzisiejszych czasach zaciera się wybranie zawodu i sztywne się go trzymanie jak nadażyła się okazja na przebranżowienie i całkiem stabilną pracę czemu by z tego nie skorzystać? Wink
Odpowiedz

#20
transgender napisał(a):Obecnie mam 19 lat więc tutaj już starałem się na motorniczego tramwaju oraz maszynistę metra ale nie spełniam wymagań czyli nie mam ukończonych 21 ani zawodowej szkoły.
Może w tę stronę raczej próbuj, jeżeli ta wada wzroku nie jest zbyt duża i nie uniemożliwia podjęcia takiej pracy? W większości miast z trakcją tramwajową nie ma wymogu ukończenia szkoły zawodowej, tylko po prostu wywalasz 6 tysięcy na stół, robisz kurs i dostajesz angaż. Nie wiem, jak to wygląda w metrze warszawskim. Jeżeli w stołecznych tramwajach wymagają dyplomu technika albo ukończonej zawodówki, to jest to kretynizm pierwszej wody, bo co ma wiedzieć np. technik cukiernik o budowie tramwaju?
Odpowiedz

#21
Ciekawe jest to, że na motorniczego pociągu ulicznego nie trzeba mieć nawet prawa jazdy.
Odpowiedz

#22
No i dobrze, bo co ma piernik do wiatraka?Tongue Tak samo, jak na maszynistę nie trzeba. Zresztą w Warszawie trzeba mieć.
Jaro

Odpowiedz

#23
Mariusz W. napisał(a):Ciekawe jest to, że na motorniczego pociągu ulicznego nie trzeba mieć nawet prawa jazdy.

Ciekawe gdzie tak jest. O ile się orientuję, to w Warszawie prawo jazdy jest wymagane, by zostać motorniczym tramwaju.
Odpowiedz

#24
ET40 napisał(a):No i dobrze, bo co ma piernik do wiatraka?Tongue
Skoro porusza się w ruchu miejskim to powinien mieć prawko.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#25
Afrika_Bambaata napisał(a):Ciekawe gdzie tak jest. O ile się orientuję, to w Warszawie prawo jazdy jest wymagane, by zostać motorniczym tramwaju.
O ile dobrze wiem, w Szczecinie – niektóre motornicze nie mają prawa jazdy.
Odpowiedz

#26
Jak i w Tramwajach Śląskich.
Nasza rzeczywistość jest naszym złudzeniem, to my tworzymy ten cholerny świat. Nasza wyobraźnia nie daje nam wolności, a wolność nie istnieje, bo nie ma nas - Dezerter
Odpowiedz

#27
Poznanski_mech napisał(a):Skoro porusza się w ruchu miejskim to powinien mieć prawko.

Dlaczego? Przecież prowadzić tramwaj nie można tak po prostu z ulicy, tylko trzeba przejść kurs. No chyba, że na tych kursach nie uczą przepisów ruchu drogowego.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#28
Poza tematem IC robi jakiś nabór na licencję ? Bo na razie coś cicho Wink
Odpowiedz

#29
Dołączam się do pytania Domio, czy ktoś może coś wie? Pytałem się pewnej pani na ten temat w IC ale dostałem odpowiedz, że szkolenia są obecnie zawieszone. Drugą odpowiedzią jaką dostałem był fakt, że obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zrobić szkolenie poprzez firmę csid, która organizuje takie szkolenia bądź prywatnie za pieniążki. Z tego co mi się wydaje csid jest to szkolenie poprzez urząd pracy. Jakby nie było trzeba by być bezrobotnym. Big Grin
Odpowiedz

#30
Na stronie Intercity w zakładce aktualne oferty pracy są szczegóły i możliwość aplikowania
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Szkolenie Sygnalista Kolejowy kara 30.000 zł ?? bartlomiejn 0 259 13.01.2024, 15:43
Ostatni post: bartlomiejn
Question Rekrutacja - intercity 2022 nnaancy 1 1 581 11.10.2022, 17:58
Ostatni post: MegaTVHD
  Szkolenie na rewidenta w PKP Cargo. pawel199 2 1 879 10.06.2021, 20:21
Ostatni post: Matek900
  Szkolenie w USŁUGI SZKOLENIOWO-HANDLOWE JB Józefa Boczkowska. Szczecin i Police szarkiszark 2 2 434 22.12.2019, 16:57
Ostatni post: szarkiszark
  Rekrutacja na konduktora IC DamianT 1 6 259 30.07.2015, 09:22
Ostatni post: jarząbek019

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.