Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurencja na torach i związki zawodowe po raz kolejny
#31
rustsaltz napisał(a):No trudno, żeby wszyscy kolejarze składali się na nieudolnie zarządzanie PRy czy inne spółeczki...
To dlaczego górnicy mają się składać na nieudolne zarządzania i rezygnować ze swoich praw?
rustsaltz napisał(a):W Cargo też nie, ale czapa nie przeszkadza wypracować zysków.
Przeszkadza, bo kosztuje i zmniejsza zyski albo nawet powoduje
rustsaltz napisał(a):A także z ponoszenia kosztów nieudolnego zarządzania i obsadzania stołków pociotkami.
To nie rozwiązuje problemu, bo wynika od ze skorumpowania władzy. A tę i tak i tak trzeba zmienić, to że będzie mniej stołków do obsadzenia nie rozwiązuje istoty problemu.
rustsaltz napisał(a):Ale jak widać na załączonym obrazku kopalnia należąca do Skarbu Państwa generuje poważne problemy.
Te problemy wynikają z niewłaściwego zarządzania i obsadzania stanowisk osobami niekompetentnymi, a nie z tego że kopalnie należą do SP.
rustsaltz napisał(a):Jeżeli mamy żyć po 80 lat to nie można akceptować tego, że ktoś pół życia spędzi na emeryturze, bo żaden system nie jest w stanie tego wytrzymać.
Rozwój medycyny, dzięki któremu żyjemy dłużej, ma służyć człowiekowi, a nie wyzyskowi. To że ktoś żyje dłużej nie znaczy że jest dłużej przydatny do pracy.
Górnik pracujący pod ziemią ma przepracować 25 lat i ma prawo do emerytury po tym czasie. 25 lat to nie jest niski staż pracy.
Odpowiedz

#32
Mariusz W. napisał(a):To dlaczego górnicy mają się składać na nieudolne zarządzania i rezygnować ze swoich praw?
Bo albo zrezygnują z części przywilejów albo kopalnie trzeba będzie zwinąć na amen, bo nikt nie chce drogiego węgla.

Cytat:Przeszkadza, bo kosztuje i zmniejsza zyski albo nawet powoduje
Może inaczej-masa czapy nie przekroczyła masy krytycznej.

Cytat:To nie rozwiązuje problemu, bo wynika od ze skorumpowania władzy. A tę i tak i tak trzeba zmienić, to że będzie mniej stołków do obsadzenia nie rozwiązuje istoty problemu.
Zdaję się, że przez ostatnie ćwierć wieku rządzili już wszyscy poza Giertychem i Korwinem i nie było żadnej nieskorumpowanej władzy...

Cytat:Te problemy wynikają z niewłaściwego zarządzania i obsadzania stanowisk osobami niekompetentnymi, a nie z tego że kopalnie należą do SP.
Ale obsadzanie niekompetentnymi ludźmi i niewłaściwie zarządzanie wynika z należenia do SP.

Cytat:Rozwój medycyny, dzięki któremu żyjemy dłużej, ma służyć człowiekowi, a nie wyzyskowi. To że ktoś żyje dłużej nie znaczy że jest dłużej przydatny do pracy.
To wszyscy solidarnie wróćmy do starego systemu, z przywilejami albo solidarnie wszyscy pracujmy dłużej, nie może być tak, że jednemu się przywileje zabiera, a drugiemu zostawia tylko dlatego, że może przyjechać i zdemolować stolicę.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#33
rustsaltz napisał(a):
Mariusz W. napisał(a):To dlaczego górnicy mają się składać na nieudolne zarządzania i rezygnować ze swoich praw?
Bo albo zrezygnują z części przywilejów albo kopalnie trzeba będzie zwinąć na amen, bo nikt nie chce drogiego węgla.
Albo najlepsza opcja: poprawić zarządzanie i w końcu osiągać co raz lepsze zyski.
Rozumiem że sam byłbyś chętny do pokrycia błędów zarządu swoją pensją?
rustsaltz napisał(a):Zdaję się, że przez ostatnie ćwierć wieku rządzili już wszyscy poza Giertychem i Korwinem i nie było żadnej nieskorumpowanej władzy...
Giertych był w rządzie. Oprócz Korwina masz jeszcze mnóstwo innych do wyboru. Np. moje stronnictwo krajosprawcze, którego nie będę podawał nazwy, aby nie promować nachalnie. ;-)
rustsaltz napisał(a):Ale obsadzanie niekompetentnymi ludźmi i niewłaściwie zarządzanie wynika z należenia do SP.
Co? Bynajmniej, nie wynika.
rustsaltz napisał(a):To wszyscy solidarnie wróćmy do starego systemu, z przywilejami albo solidarnie wszyscy pracujmy dłużej, nie może być tak, że jednemu się przywileje zabiera, a drugiemu zostawia tylko dlatego, że może przyjechać i zdemolować stolicę.
O, właśnie ta pierwsza opcja powinna być brana pod uwagę. Wystarczyło powalczyć (nie piszę o niszczeniu stolicy) o utrzymanie swoich praw – nie przywilejów, bo to są prawa pracownicze – a nie oburzać się że inni potrafili sobie je utrzymać.

[ Dodano: 2015-01-13, 00:32 ]
Na Twarzoksiążce jest akcja, gdzie górnicy pokazują zdjęcia swoich „pasków” z wypłat. Jakichś szczególnie wygórowanych nie mają:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 4613672724
Odpowiedz

#34
Mariusz W. napisał(a):Kopalnie nie są nierentowne, są tylko źle zarządzane

Ciekawe dlaczego Smile

rustsaltz napisał(a):A skoro taka ciężka, to dlaczego górnik-emeryt pracuje później jako ochroniarz w biedronce albo budowlaniec.

Nic mnie tak nie wkurza, jak pracujący emeryt, blokujący miejsca młodym. Po to przechodzi na wcześniejszą emeryturę, żeby pracować?! I to nie tylko górnicy, ale przede wszystkim mundurówka.

Górnicy nie będą pozostawieni z niczym. Mają kilkuletnie odprawy itp. tez bardzo bym tak chciał przy stracie pracy...

Poza tym: Jest chętny na trzy kopalnie Kompanii Węglowej. http://tvn24bis.pl/surowce,78/universal ... 05326.html wiec praca się znajdzie od razu.

Więc o co chodzi? Nie wiecie? To ja powiem: Prywaciarz pozbędzie się pierdzistołków zwiącholi i wypierdzieli 3/4 biurokracji. To boli!
Mariusz W., ja naprawdę dziwię Ci się dlaczego uważasz, że powinno utrzymywać się coś, co jest nierentowne. Państwo zwyczajnie nie może sobie poradzić ze związkami, które powodują taką a nie inną sytuację. Prywaciarz sobie poradzi, do tego da pracę prawdziwym pracującym.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#35
Mariusz W. napisał(a):Albo najlepsza opcja: poprawić zarządzanie i w końcu osiągać co raz lepsze zyski.
Tylko, że od 25 lat się to nie udaje, więc jest niemal pewne, że już się nie uda. Niestety to nie międzywojnie, że wszyscy chcą budować kraj. Dziś każdy chce budować swoją kieszeń. Trudno mieć o to pretensje do kogokolwiek.

Cytat:Giertych był w rządzie. Oprócz Korwina masz jeszcze mnóstwo innych do wyboru. Np. moje stronnictwo krajosprawcze, którego nie będę podawał nazwy, aby nie promować nachalnie.
Był, ale jako tzw. przystawka Wink. A z jakiego kręgu to stronnictwo się wywodzi?

Cytat:Co? Bynajmniej, nie wynika.
Jaki procent państwowych spółek działa sprawnie?

Cytat:O, właśnie ta pierwsza opcja powinna być brana pod uwagę.
Tylko że długość życia się wydłuża, niemniej faktycznie poważną przesadą jest to, co się stało.

Cytat:Na Twarzoksiążce jest akcja, gdzie górnicy pokazują zdjęcia swoich „pasków” z wypłat. Jakichś szczególnie wygórowanych nie mają
Mam nadzieję, że za ich przykładem pójdą dyrektorzy i panie z biur.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#36
rustsaltz napisał(a):Tylko, że od 25 lat się to nie udaje, więc jest niemal pewne, że już się nie uda.
Ledwie 3 lata temu Kopania Węglowa miała miliardowe zyski. Są państwowe firmy, w których to się udaje, lepiej lub gorzej, ale udaje.
rustsaltz napisał(a):
Cytat:Giertych był w rządzie. Oprócz Korwina masz jeszcze mnóstwo innych do wyboru. Np. moje stronnictwo krajosprawcze, którego nie będę podawał nazwy, aby nie promować nachalnie.
Był, ale jako tzw. przystawka Wink. A z jakiego kręgu to stronnictwo się wywodzi?
Moje stronnictwo krajosprawcze wywodzi się także z górniczych związków zawodowych. Ale trzymamy standardy, obowiązuje zakaz działalności gospodarczej – nie ma być absolutnie żadnych podejrzeń o wykorzystywanie związku do osiągania własnych korzyści. Przewodniczący pobiera pensję wyłącznie ze składek związkowych.
DamianT napisał(a):Poza tym: Jest chętny na trzy kopalnie Kompanii Węglowej. http://tvn24bis.pl/surowce,78/universal ... 05326.html wiec praca się znajdzie od razu.

Więc o co chodzi? Nie wiecie? To ja powiem: Prywaciarz pozbędzie się pierdzistołków zwiącholi i wypierdzieli 3/4 biurokracji. To boli!
Mariusz W., ja naprawdę dziwię Ci się dlaczego uważasz, że powinno utrzymywać się coś, co jest nierentowne. Państwo zwyczajnie nie może sobie poradzić ze związkami, które powodują taką a nie inną sytuację. Prywaciarz sobie poradzi, do tego da pracę prawdziwym pracującym.
Wolę więcej zapłacić, ale kupić polskie. Ale do rzeczy. Skoro jest chętny na zakup kopalni, to oznacza to całkowitą klęskę rządu w zarządzaniu kopalniami. Bo to z kolei oznacza, że te kopalnie to pewny zysk, nawet jeśli trzeba wyłożyć pieniądze na ich kupno czy na ich doinwestowanie. No chyba że ten prywaciarz chce się tylko dorobić na masie upadłościowej, czego też nie można wykluczyć. W obu scenariuszach stratę ponosimy my wszyscy.

Nie rozumiem dlaczego oceniacie rentowność kopalni na przestrzeni 2 lat. Pisałem już, że jest to błędne, bo rentowność kopalni ocenia się w skali 10-30 lat. A w skali ostatnich 10 lat kopanie odprowadziły do budżetu państwa ponad 100 mld. zł.
Ledwie rok temu w planowanej do likwidacji KWK „Brzeszcze” ukończono montaż najnowocześniejszej stacji odmetanowiania, co zwiększa możliwości wydobywcze węgla oraz zwiększa przychody ze sprzedaży metanu, którego rynek kupuje każdą ilość. Przedsięwzięcie jeszcze nie zdążyło się zwrócić, a już rząd chce likwidować kopalnię? Przecież to jawna niegospodarność ze strony rządu.

Co jak co, ale górnicy popierają wypieprzenie 3/4 biurokracji, więc raczej nie tu tkwi problem. Zwiąchole raczej też nie mają tu nic do gadania, bo protesty są oddolne i angażuje się w nie mnóstwo górników niezaangażowanych w żadną działalność związkową. Protesty popiera mnóstwo innych środowisk – wyrazy poparcia popłynęły od energetyków, górników węgla brunatnego, policjantów, pielęgniarek i położnych, nauczycieli, pracowników sieci kupieckich, rolników, zwykłych mieszkańców a nawet władz samorządowych, dziennikarzy i prywaciarzy. Więc niby jaki tu interes zwiącholi?
Odpowiedz

#37
Mariusz W. napisał(a):Ledwie 3 lata temu Kopania Węglowa miała miliardowe zyski. Są państwowe firmy, w których to się udaje, lepiej lub gorzej, ale udaje.
To dlaczego teraz nie ma?

Cytat:Moje stronnictwo krajosprawcze wywodzi się także z górniczych związków zawodowych.
Od tych związków na "S"?

Cytat:Wolę więcej zapłacić, ale kupić polskie.
A dla mnie produkt może być nawet z Izraela, byleby był dobrej jakości i tani.

Cytat:Ale do rzeczy. Skoro jest chętny na zakup kopalni, to oznacza to całkowitą klęskę rządu w zarządzaniu kopalniami.
A w czym rządy na przestrzeni lat klęski nie poniosły? Big Grin

Cytat:Co jak co, ale górnicy popierają wypieprzenie 3/4 biurokracji, więc raczej nie tu tkwi problem.
Dlaczego więc nie zmusili dyrektorów do tego, a robią szum, żądają premiera i blokują tory? Jak mi się nie podoba dyspozytor albo mistrz to mam blokować bramę kopalni albo szalet publiczny?

Cytat:Zwiąchole raczej też nie mają tu nic do gadania, bo protesty są oddolne i angażuje się w nie mnóstwo górników niezaangażowanych w żadną działalność związkową
Bo w tłumie wystarczy rzucić hasło i już akcja gotowa. Zwłaszcza w przyzwyczajonym do tego środowisku łatwo to osiągnąć.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#38
rustsaltz napisał(a):
Cytat:Moje stronnictwo krajosprawcze wywodzi się także z górniczych związków zawodowych.
Od tych związków na "S"?
Nie „S”, ale też na „s”. :-)
rustsaltz napisał(a):
Cytat:Wolę więcej zapłacić, ale kupić polskie.
A dla mnie produkt może być nawet z Izraela, byleby był dobrej jakości i tani.
Najwyraźniej nie jesteś patriotą i nie rozumiesz jaki to ma wpływ na Twoje życie.
rustsaltz napisał(a):A w czym rządy na przestrzeni lat klęski nie poniosły? Big Grin
To też, swoją drogą.
rustsaltz napisał(a):Dlaczego więc nie zmusili dyrektorów do tego, a robią szum, żądają premiera i blokują tory?
A w PKP Cargo macie jakiś wpływ na wybór zarządu (nie licząc jednego członka)?
rustsaltz napisał(a):Jak mi się nie podoba dyspozytor albo mistrz to mam blokować bramę kopalni albo szalet publiczny?
Wybacz, ale w ogóle nie rozumiem tego porównania. :->
rustsaltz napisał(a):Bo w tłumie wystarczy rzucić hasło i już akcja gotowa. Zwłaszcza w przyzwyczajonym do tego środowisku łatwo to osiągnąć.
Oj nie. Takiej atmosfery nie było nawet podczas ostatniego Strajku Generalnego na Śląsku i nie chodzi tu o samą załogę, tylko o wsparcie udzielane przez zwykłych mieszkańców, także materialne. Bardzo rzadko też się zdarza, by władze samorządowe tak jednogłośnie poparły protestujących.
Odpowiedz

#39
Mariusz W. napisał(a):Najwyraźniej nie jesteś patriotą i nie rozumiesz jaki to ma wpływ na Twoje życie.
Patriotyzm umarł w czasach Bieruta.

Cytat:A w PKP Cargo macie jakiś wpływ na wybór zarządu (nie licząc jednego członka)?
Tego jednego członka to chyba związkowcy namaszczają.

Cytat:Wybacz, ale w ogóle nie rozumiem tego porównania.
Skoro górnicy blokują tory bo im się nie podoba organizacja w kopalniach to jeżeli mi się nie podoba organizacja na kolei to mam kopalnię zablokować? Niech sobie górnicy załatwiają swoje sprawy za bramą zakładu.

Cytat:Bardzo rzadko też się zdarza, by władze samorządowe tak jednogłośnie poparły protestujących.
Każdy chce sobie jakoś wyniki sondażowe poprawić...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#40
rustsaltz napisał(a):Skoro górnicy blokują tory bo im się nie podoba organizacja w kopalniach to jeżeli mi się nie podoba organizacja na kolei to mam kopalnię zablokować? Niech sobie górnicy załatwiają swoje sprawy za bramą zakładu.
Na tym polega strajk, że wymusza się konkretnymi działaniami na rządzie jakieś decyzje.
Strajk w PKP Cargo zablokowałby kopalnie, które chyba do dzisiaj są największym lub najlepszym klientem PKP Cargo i bez kolei przewozy węgla nie są możliwe do urzeczywistnienia.
Odpowiedz

#41
Mariusz W. napisał(a):]Na tym polega strajk, że wymusza się konkretnymi działaniami na rządzie jakieś decyzje
Ale zablokowanie torów wymusza tylko irytację tej resztki pasażerów, którzy-jak kopalnie-są klientami kolei.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#42
FAREN napisał(a):Swoją drogą to coraz mniej ludzi chce być wierna krajowi który na każdym kroku depta godność szarego obywatela okradając go ze wszystkiego na każdy mozliwy sposób, opłata zapasowa na paliwa przelała juz u mnie czare goryczy.
Dokładnie, niech sobie za kraj giną Michniki, Wałęsy, Kaczyńskie, Millery, Kulczyki i reszta spółki.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#43
Cytat:=rustsaltz napisał, Niech górnicy oddadzą barbórki i trzynastki,
W budżetówce też wypłacane są trzynastki, a jak wyliczyć tam zysk? Jest to normalny składnik płac i domaganie się by oddali 13-tki jest czystym populizmem który ma skłócić różne grupy zawodowe.
Cytat:Pracują jako ochroniarz albo budowlaniec..
Praca w ochronie czy jako budowlaniec widocznie jest lżejsza skoro górnicy tam pracują.
Cytat:Na przykład negatywnego jest to, że na emeryturę dla zdrowego 45-cio latka ja odprowadzam składki.
Na pewno choćby tak się stało że górnicy szli by na emeryturę później nie poprawiła by się z tego powodu sytuacja np. w służbie zdrowia czy gdzie indziej. Podnoszenie tego argumentu ma na celu jedynie skłócić ludzi między sobą bo wtedy rządzić jest łatwiej.
Cytat:Jeżeli mamy żyć po 80 lat to nie można akceptować tego, że ktoś pół życia spędzi na emeryturze,
Być może ty 80 –tke osiągniesz bez problemu czego ci życzę, natomiast na pewno z obecnego pokolenia czy trochę młodszego 80 lat osiągną niewielki procent tak więc nie będziesz musiał tak dużo swoich składek przeznaczać na czyjąś emeryturę.
Cytat:Patriotyzm umarł w czasach Bieruta.
Gdyby patriotyzm umarł w czasach Bieruta rządziły by nami „nurki” z Rosji. Jeżeli większość tak myśli to nie dziwię się że jest coraz gorzej. Obecnie oznaką patriotyzmu to np. kupowanie polskich produktów lub produktów produkowanych w Polsce. Przede wszystkim zmniejsza się bezrobocie, nie mówiąc podatkach które zasilają budżet, a pośrednio też budżet danej gminy.
Cytat:Każdy chce sobie jakoś wyniki sondażowe poprawić...
Aby kopalnia funkcjonowała nie jest to tylko interes tylko górników. podatki płacone przez kopalnie zasilają budżet gminy. Jak wyczytałem podczas ostatniej koniunktury na węgiel gdy chwalono się że kompania przynosi zyski rząd podniósł podatki kopalniom do wysokości 62 zł (jak dobrze pamiętam).
Cytat:Cargo ma zyski
Jak na razie największy udział w przewozach towarowych na kolei stanowi węgiel. Pozamykają kopalnie to kolei też się skurczy. Przewozy intermodalne nie zastąpią węgla tak więc zwolnienia dotrą wtedy też na kolei. A w takich sytuacjach na bardziej odbija się to na młodych bo to oni są przeważnie w pierwszej kolejności zwalniani. Na przewozach pasażerskich też to się odbije. Pozamykajmy wszystko i wyjedźmy do Australii.
co do ulgi 99% -na obecną chwile cargo ma zyski ale kiedyś tak nie było. ”. Spośród wszystkich pracowników posiadających tą ulgę niewielki procent wykorzystuje ją, więc nie jest to jakaś wielka strata dla przewoźników a zaryzykowałbym stwierdzeniem że jeszcze na tym zarabiają. A co z ulgą w PR które nie przynoszę zysku. Czy pracownicy mają dobrowolnie iść do związków aby zlikwidowano te „przywileje”?.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#44
skalt napisał(a):W budżetówce też wypłacane są trzynastki, a jak wyliczyć tam zysk? Jest to normalny składnik płac i domaganie się by oddali 13-tki jest czystym populizmem który ma skłócić różne grupy zawodowe.
Dopóki system płac nie będzie motywował do efektywności będzie rażąca niesprawiedliwość. Bo dlaczego pani w urzędzie, która spławia petenta dostaje trzynastkę, a uczciwie pracujący robotnik nie?

Cytat:Praca w ochronie czy jako budowlaniec widocznie jest lżejsza skoro górnicy tam pracują.
A może dlatego, że na emeryturę odchodzą zupełnie zdrowi i zdolni do pracy ludzie?

Cytat:Na pewno choćby tak się stało że górnicy szli by na emeryturę później nie poprawiła by się z tego powodu sytuacja np. w służbie zdrowia czy gdzie indziej. Podnoszenie tego argumentu ma na celu jedynie skłócić ludzi między sobą bo wtedy rządzić jest łatwiej.
W służbie zdrowia już gorzej być nie może. Ale skoro górnicy mają przywileje to niech mają je wszyscy albo nikt.

Cytat:Być może ty 80 –tke osiągniesz bez problemu
Z jedną czy dwoma naprawami głównymi? Tongue

Cytat:Gdyby patriotyzm umarł w czasach Bieruta rządziły by nami „nurki” z Rosji.
Patrząc na historię i na to, skąd się kto wywodzi trudno powiedzieć, że rządzą patrioci, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Cytat:Obecnie oznaką patriotyzmu to np. kupowanie polskich produktów lub produktów produkowanych w Polsce.
Jeżeli przemawia za nimi coś więcej niż to, że są produkowane w Polsce.

Cytat:Aby kopalnia funkcjonowała nie jest to tylko interes tylko górników.
Ale sztuczne utrzymywanie przy życiu trupa w postaci KW powoduje jeszcze większe spustoszenie. Już przerabialiśmy system, który utrzymywał przysłowiowe fabryki mioteł, które nie zamiatały i też się sypło. Kopalnie tak-państwowa czapa nad kopalnią-nie.

Cytat:Jak na razie największy udział w przewozach towarowych na kolei stanowi węgiel.
Cargo się chwali, że dywersyfikuje portfel. Poza tym-węgiel ma duże brutto, więc automatycznie ma spory udział w przewiezionej masie.

Cytat:Na przewozach pasażerskich też to się odbije.
Na chwilę obecną to chyba już do żadnej kopalni poza Kazimierzem kolej pasażerska nie dociera.

Cytat:A co z ulgą w PR które nie przynoszę zysku. Czy pracownicy mają dobrowolnie iść do związków aby zlikwidowano te „przywileje”?
PR to jest inna bajka, która- mam nadzieje-w końcu znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie jako gablota w muzeum.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#45
Mógłbym skomentować twoją odpowiedź ale, nie miało by to już nic wspólnego z koleją więc z mojej strony to wszystko.,
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  O Łodzi raz kolejny rustsaltz 6 3 881 01.06.2015, 17:37
Ostatni post: ET40
  Idioci na torach wolumin 2 Virakocha 62 22 114 25.09.2014, 05:09
Ostatni post: przem710
  Związki zawodowe. Jesteście za czy przeciw? REGIOchłopak 14 7 662 23.06.2014, 09:25
Ostatni post: DamianT
  "Prawdziwy MK" - idioci na torach przem710 38 14 600 30.08.2011, 09:14
Ostatni post: DamianT
  Samobójcy na torach Groszekino 5 5 268 06.10.2010, 18:29
Ostatni post: Ewa24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.