Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kujawsko-pomorskie] Zakup EZT
#1
http://www.wnp.pl/wiadomosci/122109.html

Tak mi się widzi, że może być dość ciekawy przetarg, sporo takich składów ostatnio wyszło, pozostaje mieć nadzieję, że nie wyjdzie znowu jakiś bubel.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#2
Pewnie Elf lub flirt staną do przetargu.
Odpowiedz

#3
I Newag. I na tyle, na 1 sztukę nikt inny się nie pokusi.
Odpowiedz

#4
Podejżewam że jeszcze ZNTK Mińsk.
...
Odpowiedz

#5
Czy ja wiem, ZNTK MM nie jest zbyt wyrywny w kierunku nowych EZT.
Odpowiedz

#6
Oni mają coś w ofercie?
Odpowiedz

#7
Jeżeli chodzi o kujawsko-pomorskie to przetarg wygra ELF- w założeniu że PESA wystawi go do przetargu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#8
No właśnie ZNTK nie ma nic elektrycznego w ofercie.

Skąd wiesz, że wygra ELF skoro nie ma nawet SIWZ? A nawet jeśli będzie to trudno będzie go ustawić, żeby wygrał "swój" bo Newag i KIO mają doświadczenie w obalaniu tego typu zapisów.
Odpowiedz

#9
Już się nie martw o przekręty. Kuj-pom już się postara żeby PESA wygrała w przetargu- spokojna głowa.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#10
Lutek, do wszystkiego podchodzisz z takim optymizmem?
Odpowiedz

#11
Son., o co Ci chodzi? Mieszkasz tutaj? Znasz tutejszą władzę? Wydaje mi się, że nie, więc przynajmniej raz z dystansem mi zaufaj, dziękuję za uwagę. EOT
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#12
Lutek, nie podoba mi się, że do wszystkiego podchodzisz jak smerf maruda. Modyfikacje taboru? Sknocą! Przetarg? Jaki przetarg... Kupią!

No i przede wszystkim wkurza mnie, że w domyśle słyszę: Kto? Polacy!
Odpowiedz

#13
To, że Ty wiesz lepiej co ja w głowie myślę zasługuje na Nobla- brawo. Muszę Cię zmartwić, bo nigdy nie należałem i nie należę do tej grupy ludzi którzy wyśmiewają się z Polaków i ich pracy.

Ja swoje przemyślenia nie wyciągam z chmur i nie wróżę z fusów, tylko piszę to co widzę i myślę, a to że komuś to się nie podoba to mnie to rybka. Trudno każdego zadowolić. Co do modernizacji taboru ( bo widzę, że nie możesz spać po nocach ). Tak, cieszę się że modernizują polski tabor, ale nich nikt mi nie wmawia że jakość produktu który jest modernizowany patrz ST45, ET22 czy mega hiper Oleśnicka EU07 są produktami dobrej jakości ( nie włączam w to modernę ST44, bo to akurat dobra robota ). Wycofywanie i kasowanie taboru to dla mnie istny debilizm, patrząc na pismo IC w którym mądrala prezes obliczył sobie ile lokomotyw IC będzie potrzebować i ile musi w takim razie skasować, pociąć w ramach oszczędności- to nie jest normalne. Skończyłem już się tłumaczyć, bo nie widzę takiej potrzeby.

Proponuje już ochłonąć i wrócić do tematu.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#14
To, że się nie udzielam to nie znaczy, że administrator nie czuwa. Panowie, spokojniej!

Rzeczywiście, czasem specyfikacje są tak ustawiane, że wygrać może tylko jeden. Nawet jak wygra PESA z ELFem, to wcale to nie będzie aż tak źle z punktu widzenia pasażera, bo ELF to dobra konstrukcja. Problem w tym, czy to będzie etyczne i do końca zgodne z prawem.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#15
Może i Elf będzie dobrą konstrukcją, czas pokaże. Elfy mają też trafić do Śląsk oraz na Mazowsze. Chociaż wolałbym gdyby kolejna dostawa Flirtów była dla Śląska bo to solidna konstrukcja.

// edit by mikrobart: Nie cytujemy przedmówcy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Pomorskie] Linia kolejowa nr 229 KacperMk 4 3 463 05.05.2017, 22:00
Ostatni post: KacperMk
  Na pomorskie tory wyjedzie więcej pociągów norbis97 11 6 196 05.06.2016, 17:00
Ostatni post: przem710
  [Kujawsko-pomorskie] Nowa, tańsza taryfa ET40 11 5 677 04.05.2016, 07:40
Ostatni post: Afrika Bambaataa
  Pomorskie zmodernizuje EN57 za największe pieniądze w historii norbis97 6 3 659 16.02.2016, 12:59
Ostatni post: przem710
  Pomorskie kupi dwa używane EZT-y norbis97 5 3 915 20.11.2015, 23:10
Ostatni post: sm31-131

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.