Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbierak prądu
#1
Witam,
Mój pierwszy post/temat na forum i odrazu zwracam się z prośba o pomoc. Jako temat pracy przejściowej na studiach mam szeroko pojęte omówienie Odbieraków prądu. Teoretycznych materiałów na temat budowy, rodzajów i zastosowania jest oczywiście wiele, ale brakuje materiałów na temat uszkodzeń i sposobów napraw tych odbieraków. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc?Udostępnić jakies materiały na tema odbieraków i ich uszkodzeń? z góry dziękuję.
Odpowiedz

#2
Dość obszerny materiał na temat budowy znajdziesz tu:
http://www.transportszynowy.pl/kolodbierakipradu.php

Co do uszkodzeń, chyba najczęstszym problemem jest tak zwane połamanie pantografu może się to zdarzyć np:

1. Kiedy pantograf trafia na ciało obce w sieci trakcyjne lub np urwany wieszak sieci trakcyjnej.
2. Przyspawanie się pantografu do sieci.
3. Zużycie pantografu aczkolwiek nie często, a dzieje się tak gdy nakładka ślizgacza ulega nadmiernemu zużyciu na skutek tarcia, między innymi dlatego stosuje się wężykowanie sieci.

Więcej mogą Ci powiedzieć już znawcy tematu.
Odpowiedz

#3
Coś niecoś można znaleźć w książce "Odbieraki prądu i ich współpraca z siecią jezdną" autorstwa T. Siemańskiego i T. Jarosza.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  przepływ prądu et21 st44 4 3 199 10.10.2020, 10:07
Ostatni post: wołodyjowskiIC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.