Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisuary w pociągach
#1
Nie bardzo wiedziałem, gdzie to pasuje, więc zakładam temat tutaj. Prosiłbym, by jednak potraktować to poważnie. Na pewno każdy korzystał z toalety w pociągu i wie jak jest. Sedesy są zazwyczaj obsikane, klapa często opada, ustać w biegu nieraz ciężko, więc i trafić w muszlę. A czy te problemy nie byłyby mniejsze, gdyby poza klasyczną muszką w pociagach zamontować pisuar? Trafić łatwiej, deska byłaby czystsza. W końcu za syf w kiblach w pociagu odpowiadają głównie faceci sikajacy na stojąco.

Co wy na to? Taki pisuar z systemem próżniowym to chyba nie jest wyzwanie poza zakres współczesnej myśli technicznej.
Odpowiedz

#2
W sumie w nowocześniejszych pociągach toalety są duże, więc nie powinno być problemu z zamontowaniem dodatkowego przyrządu.
Jaro

Odpowiedz

#3
hutterdm napisał(a):Sedesy są zazwyczaj obsikane, klapa często opada, ustać w biegu nieraz ciężko, więc i trafić w muszlę. A czy te problemy nie byłyby mniejsze, gdyby poza klasyczną muszką w pociagach zamontować pisuar? Trafić łatwiej, deska byłaby czystsza.
Jeśli ktoś ma problem z celowaniem, to niech robi siku na siedząco, jak kobieta. Od razu odpowiadam na kolejny argument, że to mniej higieniczne – są nakładki na muszlę klozetową (nie wiem tylko czy są przystosowane do toalet z zamkniętym obiegiem). Ewentualnie można na skoczka narciarskiego, co dla sprawnego mężczyzny nie powinno być problemem.

Opadającej klapy już się chyba nie spotyka. Muszla ma dużą powierzchnię, dziwi mnie to że ktoś nie potrafi trafić. Mi nawet na rozjazdach udaje się utrzymać stały punkt celu.

Znajdą się pewnie i tacy, co nie trafią i do szczalnika. W nawet najbardziej doposażonych pociągach w najbardziej cywilizowanych państwach nie ma opcji szczalnika w toalecie. Nie ma go też w wielu luksusowych apartamentach hotelowych. Więc jednak da się bez tego żyć.

Szczalniki to bardziej domena toalet publicznych, gdzie ze względu na duży ruch mogłoby dojść do blokowania kabin toaletowych, a tak jest szybciej.
hutterdm napisał(a):W końcu za syf w kiblach w pociagu odpowiadają głównie faceci sikajacy na stojąco.
No nie powiedziałbym. Każda płeć ma sobie coś do zarzucenia, np. zapchanie kibelka z zamkniętym obiegiem przez wrzucenie podpaski.

A właśnie, równie dobrze kobiety mogą zacząć żądać szczalnika damskiego? W końcu dla nich to też bardziej higieniczne, szybsze i wygodniejsze.
Odpowiedz

#4
Jako kobieta uważam, że to świetny pomysł!
Odpowiedz

#5
Czy brak pisuarów w pociągach można uznać za dyskryminację sikających na stojąco?
Jaro

Odpowiedz

#6
Podobno podmycie się zamiast podtarcia papierem jest zdrowsze i bardziej higieniczne. W krajach, gdzie podmywanie się jest powszechniejsze, zachorowalność na hemoroidy jest mniejsza. Dlatego w niektórych hotelach obok papieru toaletowego jest natrysk do podmycia się. Czy więc brak natrysku do podmycia się w pociągu można uznać za pogorszenie zdrowotności?
To samo z toaletami kucanymi. Wypróżnianie się kucając jest także zdrowsze. No ale to można zrobić także przy standardowej muszli, więc problem nie jest aż tak wyrosły.

Przy okazji, w niektórych hotelach obok muszli jest jeszcze minutnik. Nigdy nie wiem, czemu on ma służyć, a pewnie nie jest umieszczony ot tak.
Odpowiedz

#7
Mariusz W. napisał(a):Podobno podmycie się zamiast podtarcia papierem jest zdrowsze i bardziej higieniczne. W krajach, gdzie podmywanie się jest powszechniejsze, zachorowalność na hemoroidy jest mniejsza. Dlatego w niektórych hotelach obok papieru toaletowego jest natrysk do podmycia się. Czy więc brak natrysku do podmycia się w pociągu można uznać za pogorszenie zdrowotności?
To samo z toaletami kucanymi. Wypróżnianie się kucając jest także zdrowsze. No ale to można zrobić także przy standardowej muszli, więc problem nie jest aż tak wyrosły.

Przy okazji, w niektórych hotelach obok muszli jest jeszcze minutnik. Nigdy nie wiem, czemu on ma służyć, a pewnie nie jest umieszczony ot tak.

Gó*niany problem ;-)
Odpowiedz

#8
W Japonii podobno jest jeszcze ciekawszy patent, mianowicie muszle, które automatycznie myją tyłek po wypróżnieniu się. Jak to działa, nie pytajcie, bo nie mam pojęcia, ale biorąc pod uwagę, że Japonia to stan umysłu, to w tej kwestii wiele jest możliwe.
Jaro

Odpowiedz

#9
W niektórych toaletach wystarczy spłukać nie zsiadając z muszli i jest podobny efekt. Big Grin
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wasza ulubiona gra komputerowa o pociągach? ptr1 1 1 800 09.03.2021, 19:59
Ostatni post: mojżesz
Big Grin Gra o pociągach torreador 4 4 009 03.11.2017, 11:25
Ostatni post: Ryszard
  Automaty z kawą i batonami w pociągach - tak czy nie? sm31-131 33 11 578 07.12.2015, 13:31
Ostatni post: masovian
  Nietypowe bagaże w pociągach Lubuszanin 18 7 022 29.05.2012, 06:13
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.