Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nazwy pociągów do 2006
#1
Wszystkim zainteresowanym nazwami pociągów polecam to opracowanie:

http://btpk.weebly.com/nazwy-poci261goacutew.html

Chyba najbardziej kompletne. Stan to około 2006 rok.
Odpowiedz

#2
Kiedyś już była taka strona, ale została zlikwidowana.
Tutaj widzę, że nie ma lat współczesnych dodanych.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
Widać że strona zrobiona metodą kopiuj -> wklej, autor wyraźnie nie myślał co robi, kupa błędów chociażby zmiana trakcji w Błękitnej Fali w Poznaniu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#4
Błędy błędami, ale bardziej obszernej rozpiski chyba nie ma.
Odpowiedz

#5
Jak dla mnie jest to bardzo fajna rozpiska i nawet jeśli wdarły się jakieś błędy to są one przesłonięte przez wartość jaką ta rozpiska posiada ;-)
Odpowiedz

#6
Mariusz W. napisał(a):Błędy błędami, ale bardziej obszernej rozpiski chyba nie ma.

Żartujesz tak? Jaki sens ma publikowanie czegoś z błędami? To tak jakbyśmy w IPT publikowali serie pojazdów gdzie naprawy są wyssane z palca - wkońcu innej rozpiski nie ma.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#7
Kwestia indywidualnej oceny.
Nikt nie jest nieomylny, niezamierzone błędy zdarzają się wszędzie – w IPT także się zdarzają. Pewnie gdyby ta rozpiska była stale uzupełniania, to błędy byłyby sukcesywnie eliminowane.
Odpowiedz

#8
Oczywiście, ja nie mówię że pomysł jest do bani bo skoro są chętni na takowy spis to podpisuje się obydwiema rękami jednak publikowanie treści z takimi błędami już nie popieram. Dojechałem do "K" i zauważyłem już tyle błędów że brak mi palcy żeby je wskazać.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#9
Możemy zrobić lepszą wersję. ;-)
Odpowiedz

#10
Mariusz W., czemu nie :-D
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#11
Mariusz W. napisał(a):Możemy zrobić lepszą wersję. ;-)

Ja także jestem za, tym bardziej że mamy ułatwienie, bo wystarczy tylko skorygować błędy w tym co jest ;-)
Odpowiedz

#12
Wbrew pozorom o nie takie proste. Trzeba przewertować wszystkie SRJP. Te z lat 1909–2000/2001 są dostępne do pobrania (albo były). 2006/2007–2011/2012 są w wersji elektronicznej ze strony PKP PR albo PR. Od 2013/2014 SRJP jest w wersji elektronicznej na stronie PKP PLK. Pozostaje luka w dostępności SRJP 2001/2002–2005/2006 i 2012/2013.

Najgorzej jest z pociągami ponadrozkładowymi. Na przestrzeni lat, trudno to odtworzyć.

No i pomiędzy SRJP, KWR/SKRJ a nazwami „na ziemi” nie zawsze było powiązanie. To już w ogóle możliwe chyba tylko z pamięci i obserwacji.
Odpowiedz

#13
Mariusz W. napisał(a):Pozostaje luka w dostępności SRJP 2001/2002–2005/2006 i 2012/2013

Znam osobę która może dysponować SRJP z tych lat w wersji książkowej, więc mógłbym coś wydobyć. Gorzej z rocznikiem 2012/13 bo w tym rozkładzie zdaje się nie było cegły.
Odpowiedz

#14
Adams, RJ to nie jest jakiś wielki problem, znajomy pracuje nad bazą rozkładów kolejowych z poszczególnych stacji i sporo tego wygmerał.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#15
Poznanski_mech, to gdzie jest problem? Moim zdaniem archiwalne rozkłady jazdy są najlepszym źródłem informacji na temat nazw pociągów i ich relacji ;-)
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.