Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ED74 - niewłaściwe przyciski w WC
#1
Podczas jazdy po Polsce trzykrotnie jechałem jednostką ED74 „Bydgostia”, pociągami TLK „Kinga” z Krakowa Głównego do Warszawy Centralnej, TLK „Podlasie” z Warszawy Centralnej do Terespola i z powrotem „Podlasiem”.

Ogólnie standard na pociągi osobowe, gdzieś może na Legnica – Rudna-Gwizdanów, a nie na pociągi pośpieszne, w dodatku jadące po kilka godzin. Miejsca na nogi rzeczywiście mało. Nawet stali podróżni narzekali na ten pociąg.

Jednak to co jest najbardziej wkurzające, to drzwi w WC. Przyciski do zamykania drzwi są błędnie podpisane! W jednostce na „Kindze” przycisk blokowania był podpisany jako „zamykanie”, kiedy w rzeczywistości służy on do blokowania. Każdy, kto pierwszy raz wchodził do toalety, próbował zamknąć drzwi właśnie tym przyciskiem. Dopiero po kilku razach metodą prób i błędów drzwi zamykano przyciskiem oznaczonym i podpisanym jako „otwieranie”. W wyniku tego drzwi zazwyczaj uznawano jako zablokowane samoczynnie, przez co ok. 80% osób załatwiało się przy drzwiach niezablokowanych. Zdarzyły się przypadki otwarcia, kiedy ktoś był w środku. W jednym przypadku było na co popatrzeć. ]-> Nie mniej, tak nie powinno być.
W jednostce obsługującej „Podlasie” było trochę inaczej. Napis „zamykanie” był przy właściwym przycisku, ale oznaczenia na przyciskach wciąż były błędne. Odsetek błędów był mniejszy, ale wciąż znaczący. W dodatku na tej jednostce, po zablokowaniu drzwi, przycisk otwierający na zewnątrz toalety podświetlał się, co sugerowało że toaleta jest wolna.
Wiem, że ludzie bywają ciemni, ale nawet ja bym się pomylił. Jeden wielki wstyd dla Pesy za takie coś.
Odpowiedz

#2
To były oznaczenia "wytłoczone" na samych przyciskach czy po prostu naklejki obok nich? Warto to zgłosić przewoźnikowi, przygotuj w wolnej chwili krótkie zgłoszenie, wyślemy to na formatce forumowej do źródła.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#3
mikrobart:
Na samych przyciskach były symbole. Na górnym przycisku symbol otwierania. Symbol zamykania i kłódki na dolnym, przy czym nie wiem czy kłódka była w obu jednostkach.
Napisy „otwieranie” i „zamykanie” jako naklejki.

Nie ma sensu pisać zgłoszenia. O problemie wiedzą i od 6 lat nikt z tym nic nie zrobił.
Odpowiedz

#4
Cytat:W jednym przypadku było na co popatrzeć. Nie mniej, tak nie powinno być.

Współczuję Tongue

Niemniej jednak sytuacje z otwieraniem WC z kimś w środku zdarzają się od samego początku. Chyba nawet mechaniczne zamki montowali swego czasu. Już ich nie ma?
Odpowiedz

#5
Jeśli tam jest tak jak w Elfie to masakra. Ja jak stamtąd nie mogłem wyjść, powiedziałem ze już nigdy nie wejdę do takiej toalety.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#6
przewoz napisał(a):Chyba nawet mechaniczne zamki montowali swego czasu. Już ich nie ma?
Na ED74 nie ma.
Odpowiedz

#7
Mechaniczny zamek to trochę za duże słowo, gdzieś widziałem haczyk niczym w wychodku na wsi Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ED74 przem710 47 22 785 24.01.2019, 06:22
Ostatni post: vernalisadonis
  Naprawy rewizyjne ED74 Dominik Piotrowicz 6 4 312 12.05.2013, 11:24
Ostatni post: rustsaltz
  PESA ELF a ED74 maszynista 0 3 238 06.12.2012, 21:30
Ostatni post: maszynista

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.