Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzrok na badaniach
#31
Wada wzroku nie stanowi problemu pod warunkiem że potrafi się przeczytać wymagamy przez okulistę rząd na tablicy. Mi niestety się nie udało przejść badań z wadą -0,75 i -0,5 ale życzę szczęścia i trzymam kciuki żeby tobie się udało.
Odpowiedz

#32
a ktorego rzedu nie przeczytales? dawno miales badania i w jakim mieście?
Odpowiedz

#33
Wszystko zależy od lekarza, więc pytanie, czy z wadą X przejdzie się badania nie ma większego sensu.
Odpowiedz

#34
No teoretycznie wystarczy 3 od dolu wzrok 0.8. A powiedz kolego ktory ty musiales przeczytac ?? I jak cie niby uwalila?? Skoro wzrok w sensie wade masz na granicy odczytania tych liczb
Odpowiedz

#35
(02.07.2021, 12:00)atus.m napisał(a): Wada wzroku nie stanowi problemu pod warunkiem że potrafi się przeczytać wymagamy przez okulistę rząd na tablicy. Mi niestety się nie udało przejść badań z wadą -0,75 i -0,5 ale życzę szczęścia i trzymam kciuki żeby tobie się udało.

Może zbadaj się pod kątem astygmatyzmu i zrób sobie lasera Smile
Odpowiedz

#36
Ale zaraz zaraz skad oni wiedza jaka ty masz wade skoro we wrocku np. Nie robia badania komputerowego
Odpowiedz

#37
żeby nie zakładać nowego tematu byłem u okulisty i mam tak
do dali oko prawe sfera +0,75, cylinder -0,75, oś 170
I oko lewe sfera +0,25, cylinder -0,75, oś 5
czy są szanse na maszynistę czy raczej nie?
Odpowiedz

#38
Powtórzę:
Wszystko zależy od lekarza, więc pytanie, czy z wadą X przejdzie się badania nie ma większego sensu.
Zresztą, wymagania są opisane w rozporządzeniu. Jak ktoś ma watpli, to może pójść do "zwykłego" okulisty z wymaganiami i zapytać, czy się je spełnia, czy nie.
Odpowiedz

#39
Właśnie zrobiłem do licencji badania w Lublinie . Kazała mi czytać najniższy rząd . Ogólnie było dużo tych badań wzroku . Przeszedłem je , a jestem po 40-ce .
Odpowiedz

#40
Kurde ten najnizszy rzad masakra albo ja wyolbrzymiam
Odpowiedz

#41
Odbiegając trochę od tematu Panowie jak myślicie Pracuje jako czynny maszynista ale chciałbym zmienić firmę na badaniach okresowych w obecnej firmie wyszła mi wada wzroku z którą mogę pracować jako maszynista ale w okularach korekcyjnych. Pytanie jest takie po przyjęciu do innej firmy wyślą mnie na badania wstępne, czy lekarz będzie wymagał pierwszej kategorii wzroku? czy będę mógł robić badania w okularach.
Odpowiedz

#42
(21.08.2021, 21:43)MASZYNISTA 123 napisał(a): Odbiegając trochę od tematu Panowie jak myślicie Pracuje jako czynny maszynista ale chciałbym zmienić firmę na badaniach okresowych w obecnej firmie wyszła mi wada wzroku z którą mogę pracować jako maszynista ale w okularach korekcyjnych. Pytanie jest takie po przyjęciu do innej firmy wyślą mnie na badania wstępne, czy lekarz będzie wymagał pierwszej kategorii wzroku? czy będę mógł robić badania w okularach.

2.1
Konieczne jest spełnienie następujących wymagań dotyczących narządu wzroku:
1)
ostrość wzroku:
a)
bez korekcji 0,8/0,8 w przypadku osób, które ubiegają się o świadectwo maszynisty, a dotychczas nie były uprawnione do wykonywania czynności maszynisty,
b)
bez korekcji 0,5/0,5 lub 0,7/0,3 oraz z korekcją 1,0/0,5 lub 0,8/0,8 (korekcja ±3,0 Dsph; ±2,0 Dcyl) - w przypadku osób uprawnionych do prowadzenia pojazdów kolejowych, które ubiegają się o świadectwo maszynisty albo zachowanie jego ważności;

Dotyczy podpunkt b, czyli jesteś czynnym maszynistą, masz świadectwo więc jak najbardziej nie powinno być żadnych problemów z lekarzem
Odpowiedz

#43
Ok dzięki wielkie za pomoc.
Odpowiedz

#44
Na badaniach wstępnych nie możesz być traktowany jak nowo wstępujący w myśl rozporządzenia 2.1.1.b), gdyż Ty ubiegasz się o zachowanie ważności świadectwa bądź co bądź Smile
Odpowiedz

#45
No właśnie a jak dzwoniłem do ośrodka kolejowej medycyny pracy w Lublinie to Pani pielęgniarka powiedziała że to będą badania wstępne i kryteria będą takie jak przy pierwszych badaniach.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako nastawniczy a wzrok. mateuszcie23 1 2 624 15.03.2020, 08:59
Ostatni post: eu07-304
  Wzrok a edukacja - jak to w końcu jest Lato 0 2 889 06.04.2015, 22:28
Ostatni post: Lato

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.