Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzrok na badaniach
#16
Okolo 14 dni sie regeneruje wzrok, wiec mam watpliwosci, czy sie uda. Okulista zobaczy efekt zabiegu na pewno, zwlaszcza, ze odrzucenie zarejestrowano w papierach, ktore maWink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
ech wiem, ze będzie o tym wiedzieć, bo tak jak pisałeś ta lekarka ma to w dokumentacji... Mam nadzieje, że nie będzie robić problemu, bo to przez nią muszę wydać 5tyś, których nie mam i brać kredyt (bezrobotny) W każdym bądź razie skalpel jej w oko!
Odpowiedz

#18
Raczej ja bym publicznie wiadomych osob nie krytykowal. Nie ma co narzekac, lekarz ma procedury i instrukcje, ktorych musi sie trzymac, nie wszystko da sie zwalic na karb upierdliwosci.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
reactor napisał(a):ech wiem, ze będzie o tym wiedzieć, bo tak jak pisałeś ta lekarka ma to w dokumentacji... Mam nadzieje, że nie będzie robić problemu, bo to przez nią muszę wydać 5tyś, których nie mam i brać kredyt (bezrobotny) W każdym bądź razie skalpel jej w oko!

Licz się, dzidziuś, ze słowami. Co mnie obchodzi twój kredyt? Z choinki się urwałeś? Nie wiedziałeś wcześniej, jakie są wymagania do wykonywania zawodu? Płać za swoją ignorancję. To na nią bierzesz kredyt, a nie dlatego, że ktoś wykonuje uczciwie swoją pracę.

Aha, życzę ci by kiedyś od niej zależało, czy będziesz widzieć.
Odpowiedz

#20
A nie można zrobić w innej medycynie pracy tych badań?
Odpowiedz

#21
Son. - Niestety, bardzo mi przykro, ale owa okulista to tylko zwykły konował z gabinetu PRYWATNEGO, która (uczciwie zapewne Twoim zdaniem) liczyła na kopertę gdyż w kolejowym ośrodku medycyny w Katowicach przeszedłem, a u prywaciarza już nie co dziwne. W związku z tym nigdy nie będzie od niej zależało czy będę widział, bo to nie ta placówka, ani specjalizacja Smile


Mixer - niestety nie można zrobić w innej medycynie, bo to skierowanie mam od pracodawcy do danego ośrodka. Wiadomo, ma on podpisaną umowę z nimi i nie ma takiej możliwości. Już pytałem Sad
Odpowiedz

#22
O działaniu specjalistycznych ośrodków medycyny pracy mam z dawna zdanie jak najgorsze i zupełnie mnie nie dziwi, że cię przepuścili, choć nie powinni. Gdybyś był ślepy, głuchy, sparaliżowany, prawdopodobnie też byś dostał zgodę na podjęcie pracy. Bo z dyskwalifikującą wadą wzroku i niepełnosprytnego przepuścili, jak widać. To prywatne gabinety zwykle się bardziej przykładają i oczywiście najłatwiej posądzić lekarzy cz nich o chęć wzięcia łapówki - zwłaszcza jak się sądzi po sobie, co?

Aha, nie ty mnie na forum zaprosiłeś i nie ty mnie stąd możesz wypraszać. Znaj proporcją, mocium panie.
Odpowiedz

#23
No to pierwsze słyszę, aby w publicznych, państwowych placówkach wyznaczonych przepisami podchodzili do tego olewczo, kiedy za swoje podpisy i pieczątki biorą odpowiedzialność, nawet KARNĄ!
Odpowiedz

#24
Ludzie, którzy przyjmują prywatnie praktycznie zawsze mają również praktykę w ZOZach publicznych. Wyciągnij z tego wnioski, jeśli jesteś w stanie. Koperty z wkładem są znacznie starsze, niż popularność prywatnych gabinetów. Starsze również zapewne od ciebie, a na pewno od tego jak daleko sięgasz pamięcią.
Odpowiedz

#25
Wniosek jest oczywisty... W prywatnych łatwiej wyciągnąć, otrzymać kopertę niż w publicznych. Ciekawe gdzie ty byś poszedł, gdyby jakaś sytuacja zmusiła Cię do otrzymania lewizny Smile

Owszem kiedyś było inaczej, ale dziś już się to zmieniło i to dawno, bo się boją! Teraz wszystko w większość odbywa się prywatnie, bo tam jest bezpieczniej! W końcu u siebie w swoich czterech ścianach.
Odpowiedz

#26
Wniosek jest błędny. Ale nie mam zamiaru ci tego tłumaczyć dalej. Szkoda czasu.
Odpowiedz

#27
reactor napisał(a):Son. - Niestety, bardzo mi przykro, ale owa okulista to tylko zwykły konował z gabinetu PRYWATNEGO, która (uczciwie zapewne Twoim zdaniem) liczyła na kopertę gdyż w kolejowym ośrodku medycyny w Katowicach przeszedłem, a u prywaciarza już nie co dziwne.
Który prywatny ośrodek ma uprawnienia kolejowe?

Cytat:No to pierwsze słyszę, aby w publicznych, państwowych placówkach wyznaczonych przepisami podchodzili do tego olewczo, kiedy za swoje podpisy i pieczątki biorą odpowiedzialność, nawet KARNĄ!
Jakbyś się przewrócił na progu gabinetu i umarł to może by komuś udowodnili winę...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#28
Wiem że temat stary, ale dziś na stacji w Przemyślu w TLK widziałem młodego maszynistę ze szkłami na nosie.
Odpowiedz

#29
Na badaniach okresowych wymagania co do wzroku są dużo mniejsze niż na wstępnych, także nie wiem skąd te zdziwienie że maszynista pracuje w okularach
Odpowiedz

#30
podbijam temat. Jesli w rozporzadzeniu jest tak
2.1.1.1 w przypadku osób, które nie były dotychczas zatrudnione na danym stanowisku kolejowym:
 2.1.1.1.1. bez korekcji 0,8/0,8 – w odniesieniu do stanowisk: manewrowy, ustawiacz, prowadzący pociągi lub pojazdy kolejowe oraz pomocnik maszynisty pojazdów trakcyjnych,
 2.1.1.1.2. z korekcją 0,8/0,6 (korekcja ±3,0 Dsph), bez korekcji 0,4/0,2 – w odniesieniu do stanowisk: kierownik pociągu, rewident taboru, dyżurny ruchu, nastawniczy, toromistrz, dróżnik przejazdowy oraz automatyk, 
 robiąc badania na kierownika pociągu musze odczytać na tablicy bez korekcji 0,4/0,2 czyli czwaarty i drugi rzad? a z ewentualna korekcja rzad 0,8?
Na rozmowie mowili ze jesli chodzi o wzrok ma być pierwswza kategoria, czy orientuje sie ktoś czy z wada -0,75 da sie przejsc?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako nastawniczy a wzrok. mateuszcie23 1 2 616 15.03.2020, 08:59
Ostatni post: eu07-304
  Wzrok a edukacja - jak to w końcu jest Lato 0 2 886 06.04.2015, 22:28
Ostatni post: Lato

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.