Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niekaralność maszynisty
#16
No właśnie nie do końca Tongue
Oświeć mnie Big Grin
Odpowiedz

#17
w skrócie: pełna inwigilacja Wink

prawnikiem nie jestem, nie znam tych przepisów.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#18
Piszesz to serio czy z przekąsem, bo wątpię żeby utk, stawało na głowie i robiło wszystko, żeby każdego inwigilować jak się tylko da Tongue

Wg mnie jedyną opcją, żeby się o czymś dowiedzieli to albo info ok kogoś 'życzliwego' albo samodzielne sprawdzanie każdego pracownika co jakiś czas, ale jakoś mi się nie chcę w to wierzyć...
Odpowiedz

#19
Nie inwigilacja tylko PESEL...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#20
Panowie, trochę luzu ;-) Znam ten system od wewnątrz (były policjant, absolwent studiów prawniczych). Nikt nie wysyła informacji o wyroku, jeżeli nie jest to zarządzone przez sąd (ochrona danych osobowych). W przypadku orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów dla maszynisty będzie wysłane obligatoryjnie, ale to inna bajka. Skądinąd niektóre firmy okresowo występują o sprawdzenie pracowników w KRK.
Odpowiedz

#21
w praktyce wygląda to tak, że nikt nic nie wie o Twoim wykroczeniu i o tym że masz zakaz prowadzenia pojazdów. Kojarze taki przypadek z przed kilku lat, że maszynista miał zatrzymane prawo jazdy na rok, mimo to pracowal, sprawa wyszla na jaw dopiero wtedy gdy ktoś rzucił mu się pod szynobus a wtedy pracodawca go zwolnił i wytoczył proces sądowy... Więc wszystko jest dobrze póki się nic nie wydarzy
Odpowiedz

#22
Witam, chciałem odnowic temat a nie potrzebnie zakladac nowy, a wiec mam zagwarantowana prace tylko musze zrobic kurs na licencje na maszyniste i moje pytanie brzmi jak to jest z tym przestepstwem umyslnym, niestety posiadam takie przestepstwo umyslne czy w takim wypadku przyjma mnie na kurs i po zdaniu bym otrzymal licencje - licencja robiona na wlasna reke a nie przez firme

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Odpowiedz

#23
Jak dobrze mi się wydaje pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi karanych za przestępstwa umyślne, zobacz w ogłoszeniu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Jesli chodzi o pracodawce na kolei to nie ma problemu o przyjecie tylko mi chodzi czy moge zrobic ten kurs na licencje na maszyniste i czy po zdaniu egzaminow owa licencje dostane

[ Dodano: 2015-01-06, 12:17 ]
Bo w innym przypadku bede musial czekac poltora roku
Odpowiedz

#25
W IC tego raczej nikt nie weryfikował, prosili tylko o podpis pod regułką że nie jest się karanym.
Odpowiedz

#26
Ale poświadczenie nieprawdy jest zdaję się przestępstwem, a problem może się zacząć jak pan policjant sprawdzi maszynistę przy okazji np. potrącenia.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#27
wszystko sie zgadza , tylko tak jak pisalem wczescniej kurs dopiero pod koniec marca ktory trwa 3 miesiace , pozniej od sierpnia dopiero przyjecie do pracy na jakies 6 miesiecy przy lopacie czy czyms innym i dopiero skierowanie do maszynisty , czyli wychodzilo by jeszcze ze pol roku i juz nie bedzie mi widnialo ze bylem karany

[ Dodano: 2015-01-06, 14:13 ]
I dlatego glowna kwestia jest czy dopuszcza mnie do kursu

[ Dodano: 2015-01-06, 16:05 ]
Wiecie może ?
Odpowiedz

#28
Wie ktos może czy jest taka mozliwosc jak wyzej napisalem , bardzo to dla mnie wazna wiadomosc
Odpowiedz

#29
Na stronie UTK wisi:

Warunki uzyskania licencji maszynisty zostały określone w art. 22 ust. 2 ustawy o transporcie kolejowym.

Licencję maszynisty może uzyskać osoba, która:

-nie była karana za przestępstwo umyślne,
-ukończyła 20 lat,
-ma co najmniej wykształcenie zasadnicze zawodowe,
-spełnia wymagania zdrowotne, fizyczne i psychiczne określone odrębnymi przepisami,
-odbyła szkolenie i zdała egzamin maszynisty.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#30
Tyle się mówi o resocjalizacji itp. a nie chcą przyjmować do pracy, gdy w życiu popełni się błąd. Nie lubię oceniania z góry.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.