Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niekaralność maszynisty
#31
6 lat temu miałem problem z prawem. Zapisałem się na kurs maszynisty, wszystko opłacone itp. Coś mnie podkusiło, żeby sobie wziąć wniosek o niekaralność i niestety dalej widnieje w KRK (nie usunęło mnie automatycznie po 5 latach). Złożyłem wniosek o zatarcie skazania. Mówili,że jak nic złego nie zrobiłem do tej pory to będzie rozpatrzony pozytywnie, ale niestety rozpatrzenie wniosku trwa aktualnie około 3-4 miesięcy.
Egzamin będę miał gdzieś na przełomie Grudzień/Styczeń. Mam kilka pytań
1.Z tego co się orientowałem We wniosku o wydanie licencji nie chcą zaświadczenia o niekaralności, a tylko zaznaczyć opcję Tak/Nie. Czy może jest jednak inaczej?
2. Jak to wygląda u pracodawcy, który zatrudnia na świadectwo (Polregio)? Umowę się podpisuję dopiero po otrzymaniu licencji czy zaraz po zdanym egzaminie i oczekują oni tego papieru o niekaralności? Pracę mógłbym mieć w styczniu, ale takowy wniosek może dopiero w lutym.
3. Zanim zostanę maszynistą oficjalne to już na pewno będę widniał jako osoba niekarana. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
Odpowiedz

#32
Na licencje nie trzeba pobierać wniosku z sądu o nie karalności. Jak zdasz egzamin na licencję i chcesz pobrać dokument potwierdzający o licencje z UTK to wypełniasz wniosek o niekaralności na miejscu lub wydrukować ze strony UTK. Pracodawca jak bedzię chciał Ciebie przyjąć to bedzie potrzebował raczej dokument potwierdzajacy o zdaniu egzaminu i wydaniu licencji z UTK.
Odpowiedz

#33
Po zdanym egzaminie na licencje UTK prześwietli Cię pod kątem tego czy byłeś karany za przestępstwo umyślne czy też nie.
Odpowiedz

#34
Czyli najlepsza opcją w mojej sytuacji jest przeczekanie. Jak zdam egzamin na licencję to nie składać od razu wniosku o wydanie licencji tylko poczekać aż zniknę z KRK?
Wydaje się bezpieczne, ale w tej sytuacji tracę szansę na potencjalne zatrudnienie na świadectwo?
Odpowiedz

#35
No raczej poczekać. Nie masz wyjścia bo i tak Ciebie sprawdza.
Odpowiedz

#36
Licencja jest ważna przez 10 lat.
Odpowiedz

#37
Witam, jestem maszynista czynnym w kolejach wielkopolskich a wczoraj zostałem skazany prawomocnym wyrokiem za paserstwo. Co teraz ? Jeśli ktoś jest w temacie to proszę o pomoc bo niewiem co robić. Głupia sytuacja a rodzi problem.
Odpowiedz

#38
Czekać. Twój pracodawca zostanie powiadomiony przez sąd o postępowaniu sądowym i o wyroku. O swojej ewentualnej decyzji dotyczącej dalszego zatrudnienia twój pracodawca powinien powiadomić ciebie pisemnie.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.