Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Planowane liczne postoje Pendolino - kolej szybka czy regionalna?
#76
A ja jestem zdania, że cała szopka z Pendolino jest zbędna - mam tutaj na myśli tworzenie oddzielnej kategorii "EIC Premium". ED250 powinno kursować jako zwykłe EIC
Odpowiedz

#77
Odnoszę podobne wrażenie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#78
Poza tym zapytam się jeszcze osoby, które się orientują - czy zniżki ustawowe (szczególnie interesuje mnie 37%) obowiązują również w tych biletach za 49 złotych, czy może jest to cena zryczałtowana a ulgi są dopiero od najdroższych biletów?
Odpowiedz

#79
rysiogeniusz, ulgi ustawowe mają obowiązywać przy biletach za 49 złotych, również na I klasę będą zniżki.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#80
A pracownicze?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#81
Afrika_Bambaata napisał/a

Kod:
Trzeba przyznać, że poszaleli. Normalny bilet na drugą klasę EIC na trasie Kraków - Gdynia kosztuje obecnie 145 złotych. Bilet na Pitolino 189... Czyli 30% więcej niż obecnie.
Trzeba będzie polować na promocje.

Część podróżnych będzie takich, którzy pojadą tylko się przejechać bez konkretnego celu, jeżeli więc, jest szansa „zarobić” na nowości, to dlaczego IC ma z tego nie skorzystać?
Gdyby bilet kosztował np. 209 zł, na pewno, początkowo też byłby zapełniony. Później wprowadzi się promocję i podróżni się przyzwyczają do ceny.

Rustsaltz napisał/a

Kod:
A pracownicze?
[code]

Powiem złośliwie, pracownicy powinni zająć się pracą. Mówiąc poważnie będzie tak, jak początkowo było w przypadku pociągów Inter Regio. Ulgi pracownicze nie były honorowane.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#82
skalt napisał(a):Część podróżnych będzie takich, którzy pojadą tylko się przejechać bez konkretnego celu, jeżeli więc, jest szansa „zarobić” na nowości, to dlaczego IC ma z tego nie skorzystać?
Dziadków z wnukami cena 200 zł odstraszy, a jak zobaczy, że można za nieduże pieniądze przewieźć się pendolino i przy okazji pokazać stolicę to sporo się może skusić (stąd nasunął mi się wniosek, że w początkowym okresie trzeba będzie jednak jeździć "normalnymi" ekspresami).

Cytat:Powiem złośliwie, pracownicy powinni zająć się pracą.
Pracownik ma jeszcze 574 godziny do dyspozycji własnej Tongue (zakładając normę 170 i 31 dni).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#83
rustsaltz napisał(a):Dziadków z wnukami cena 200 zł odstraszy, a jak zobaczy, że można za nieduże pieniądze przewieźć się pendolino i przy okazji pokazać stolicę

Dziadek dla wnuczka zrobi prawie wszystko więc 20 zł dołoży i stolicę lub inne okolice odwiedzą.



rustsaltz napisał(a):Pracownik ma jeszcze 574 godziny do dyspozycji własnej

To zależy kto ile śpi, wtedy wynik będzie inny.
skalt
“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20
czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą
rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym.”
- Henry Ford
Odpowiedz

#84
skalt napisał(a):Dziadek dla wnuczka zrobi prawie wszystko więc 20 zł dołoży i stolicę lub inne okolice odwiedzą.
To zależy czy ma emeryturę górniczą czy jakąś inną Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#85
Cytat:A pracownicze?

Będą ale na innych zasadach po dopłacie.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#86
Jak będzie wyglądać cenowo opcja podróży z przesiadką? Bo planuję jechać do Krakowa w grudniu i interesuje mnie to niezmiernie.
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#87
Zdaje sie, ze raczej nikt nie wie obecnei jak bedzie rozwiazana przesiadka.
Odpowiedz

#88
Barciur napisał(a):Zdaje sie, ze raczej nikt nie wie obecnei jak bedzie rozwiazana przesiadka.
Nie że nie wiem, po prostu ciągle coś się zmienia.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#89
Witam

Jestem nowy ale wywołano temat Pendolino i zarejestrowałem się aby udzielić swego głosu. W polsce postkomunistycznej rozróżniam trzy okresy 1 - wolne wybory , 2- zakup F16 to nic że bez rakiet, w szczegóły nie wchodzmy 3 - zakup Pendolino to nic że 250 nie pójdzie, dlaczego to nie wchodzmy w szczegóły.

Jak myślicie który projekt jest najdroższy w przeciągu np 20 lat wraz z działkami do niego przyległymi i infrastrukturą np. F16 infrastruktura, lotnisko itp, wolne wybory np.koszt transformacji, dzika prywatyzacja itp. Najdroższy projekt tak tak..Pendolino wyobrażasz sobie pas startowy o długości 600 km ? Wyobrażasz sobie że do każdego! obywatela wsiadającego do tego cuda skarb państwa dopłaci średnio 280 zł? Wyobrażasz sobie że kosztem Pendolino zlikwidowano by kolejki w szpitalach i oczekujących na zabieg?

Mydlą wam oczy, a wy jak baranki na rzeż. Wierzcie mi, są ludzie śmiejący się z Polaczków. Jak myślicie dlaczego niektóre kraje utajniły wyniki finansowe Pendolino. Tak, tak nie z powodu zysków, a gigantycznych strat.
Odpowiedz

#90
Na sztuczną reanimację polskiego przemysłu węglowego też łożą ogromne kwoty, a to worek bez dna, od lat 90 będą to większe sumy niż Pendolino i F16 razem wzięte. Nie jest to oczywiście żadne wytłumaczenie zakupu Pendolino bo również tego nie pochwalam, aczkolwiek poczekajmy aż składy wejdą do eksploatacji minie rok i wtedy ocenimy czy faktycznie to nie wypał. Może też się okazać że Pendolino będzie strzałem w 10.

To że uważam tak a nie inaczej jest moją obiektywną oceną, nie tak jak mówisz że "nam wmawiają". Zauważ że póki co wmawianiem zajmują się wszelkie "media opozycyjne" które to prześcigają się w nieobiektywnej krytyce Pendolino zgodną z linią pewnego "Prezesa". Natomiast ile w internecie mamy artykułów które chwalą Pendolino. No właśnie dysproporcja jest bardzo duża, zatem kto tu komu oczy mydli.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strefa ciszy w Pendolino? Zielona1 17 16 376 03.05.2020, 00:52
Ostatni post: EP09-35
  Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki Paweł Piotr 239 67 746 14.06.2018, 13:21
Ostatni post: Adams
  Pendolino w Niemczech wołodyjowskiIC 4 3 384 07.01.2017, 12:12
Ostatni post: szy_mat
  Pendolino - pierwsza klasa tańsza od drugiej? szy_mat 9 5 679 29.04.2016, 09:15
Ostatni post: klemenko
  Pendolino pojedzie Wiedenką? kazio 1 3 184 28.07.2015, 08:51
Ostatni post: hutterdm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.