Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektromonter
#1
Głównie chodzi mi o zakup całej książki, gdyż niebawem startuje właśnie na stanowisko elektromontera pojazdów trakcyjnych i chciałby swoją wiedzę podnieść właśnie dzięki tej książce. Potrzebna mi prawie cała książka bodajże od rozdziału 5 do 19go końcowego. :-)
Odpowiedz

#2
Nie martw się, wszystko Ci wyjaśnią na stanowisku, a jako "młody" trafisz pewnie do łączenia silników. Zasadniczo trudno nie jest. Książki Ci nie sprzedam, bo jeszcze wszystkiego o lokomotywach nie wiemTongue

W jakiej firmie planujesz pracować?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
W PKP Cargo Karsznice. Obecnie pracuje jako elektromechanik ale maszyn do obróbki metalu ( frezarki,tokarki,szlifierki itp). Możesz mi przyblirzyć jakie zadania będą na mnie czekały w nowej pracy? A co do książki ,może wiesz ,gdzie najprędzej ją zdobęde?
Odpowiedz

#4
W Karsznicach to chyba naprawy rewizyjne się robi, więc zakres zadań będzie pewnie nieco większy niż dla elektromontera na warsztacie. Generalnie ja w czasie swojej rocznej kariery na warsztacie dbałem o stan aparatów i maszyn, codzienność to sprawdzanie poprawności działania lokomotywy, sprawdzenie szczotek i stanu maszyn (wizualnie, proste pomiary), oczyszczanie maszyn i szafy WN, sprawdzenie oświetlenia. Na elektrowozach zakres pracy jest podobny, tylko napięcia wyższe i maszyn więcej.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Rozumiem ,że obecnie pracujesz jako maszynista ?
Odpowiedz

#6
Nie ma to nic do rzeczy, ale obecnie pracuję jako maszynista stażysta .
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#7
Sam miałem startować na mszynistę ,ale nie mogłem się zdecydować czy przejazdy towarowe ,czy pasażerskie więcy wybrałem tego elketromontera.

Życzę powodzenia na szlaku. :-)
Odpowiedz

#8
Jakkolwiek praca maszynisty towarowego nie jest różowa to zwykle ręce można doczyścić za pomocą pasty BHP i szczotki w mniej niż 5 minut. Czego nie można powiedzieć o rękach elektromontera. No i dziesiątego jest różnica. Znaczna, bo nawet dwukrotna. Lokalizowanie usterek jest fajne, ale jeść coś trzeba...
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako elektromonter ds. automatyki kamil.kak 5 3 983 20.03.2016, 22:40
Ostatni post: kamil.kak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.