• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gama 111Db
Dopóki PIC oficjalnie nie odniesie się do tych zarzutów możemy sobie dywagować. Ale wszyscy wiemy, że wiele firm robi dużo, aby unikać napraw gwarancyjnych...
  Odpowiedz
pasqudek napisał(a):Włos, Nie chcę stawać po niczyjej stronie. Ale nie podejrzewam aby osoby odpowiedzialne za tankowanie użyły złe paliwo. A firmy (bez względu na profil działania) aby uniknąć odpowiedzialności stosują różne tricki.

Paliwo nie było złe. One było dobre...na lato. Stare SM42 mają podgrzewany zbiornik tzw. górny o pojemności ok. 400 litrów który jest umieszczony wewnątrz przedziału prądnicowego tuż przed samą kabiną maszynisty. W SM41 taki "górny" zbiornik był pod sufitem w kabinie i w razie nieszczelności kapało nam na głowę Smile
  Odpowiedz
Nie uważacie że to jest troche dziwne? Gdyby padły Gammy w jednym miejscu to by można było obwiniać rope. Ale zdechły wszystkie loki w różnych cześciach kraju, bo paliwo było złe, coś mi się w to wierzyć nie chcę. Nowoczesne lokomotywy nie miałyby pogrzewacza paliwa np w filtrze jak to jest np w samochodach?
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kolejgniezno.cba.pl">www.kolejgniezno.cba.pl</a><!-- w -->
  Odpowiedz
jarząbek019 napisał(a):Nie uważacie że to jest troche dziwne?
Dziwne by było jakby paliwo na zimę było inne niż na lato Big Grin

Cytat:"górny" zbiornik był pod sufitem w kabinie i w razie nieszczelności kapało nam na głowę
Deszcz szczęścia dla co niektórych mechaników by był w dzisiejszych czasach Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
rustsaltz napisał(a):Dziwne by było jakby paliwo na zimę było inne niż na lato Big Grin
nie wiem jak w pociągach ale w autach mieszanka zimowa jest trochę inna niż letnia a przypuszczam(tylko przypuszczam) że loki jeżdżą na tym samym ON co auta. Jeśli zamówienia były robione centralnie na ON to mogło się zdarzyć że w całym kraju tankują to samo G, ale jak dla mnie tłumaczenie awarii złym paliwem jest naciągane. Przecież tak zaawansowane silniki powinny mieć swój układ podgrzewania paliwa.
Poczekamy na badania paliwa to się dowiemy co i jak...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
  Odpowiedz
Cytat:nie wiem jak w pociągach ale w autach mieszanka zimowa jest trochę inna niż letnia a przypuszczam(tylko przypuszczam) że loki jeżdżą na tym samym ON co auta.
Tak dokładnie jest. A niektóre wypowiedzi o tym ze lokomotywy jeżdżą na mazucie całkiem mnie dobijają
Cytat: Przecież tak zaawansowane silniki powinny mieć swój układ podgrzewania paliwa.
Silnik w lokomotywie nie jest bardziej zaawansowany niż w samochodzie, jest po prostu większy. Nie które mają podgrzewacze paliwa a nie które nie w zależności co konstruktor miał na myśli

Cytat:Dziwne by było jakby paliwo na zimę było inne niż na lato Big Grin
No waśnie tak jest. Nie znam się na tym dokładnie ale zimą do ON mieszają coś żeby nie wytrącała się parafina. Inaczej robi się "zupa" co powoduje zwykle zatkanie filtrów paliwa.

Cytat:Jeśli zamówienia były robione centralnie na ON to mogło się zdarzyć że w całym kraju tankują to samo G, ale jak dla mnie tłumaczenie awarii złym paliwem jest naciągane
"Papier wszytko przyjmie". Na papierze wszyscy mieli dostarczyć takie samo paliwo więc wygrała najtańsza oferta, a to że ten najtańszy dostawca miał paliwo które nie miało nic wspólnego z tym co na papierze to trudno. Tak teraz wygląda ze wszystkim i to nie tylko na kolei.
  Odpowiedz
Patrząc na Gagara przy starcie z dużym bruttem to bym nawet przysiągł że jeździ na zmielone stare opony :-D. Może tym się ludzie sugerują :-). Swoją drogą jestem ciekaw ilu by się popukało w głowę jakbym powiedział że w lokach są silniki od koparek :-D. Chociaż to zbyt duże uproszczenie ...

Pozdrawiam
sm31-131
  Odpowiedz
sm31-131, Bo nawet w tak duzym uproszczeniu to smiech na sali. Juz predzej pasowalby z Liebherra serii T282 (do 500-600t z towarem).
MichałŁ, Papier wszystko przyjmie. Ale tez firma, ktora wygra i dostarczy zly towar sama kreci bat na siebie w przypadku wpadki/awarii. A normalna firma tego unika.
  Odpowiedz
pasqudek, nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, chodziło mi o to że CAT robi koparki i silniki do loków BR232, 6Dg, ST44 i chyba jeszcze jakichś.

Pozdrawiam
sm31-131
  Odpowiedz
sm31-131, Myslalem, ze mialo to byc zlosliwe porownanie;-)
  Odpowiedz
Cytat:MichałŁ, Papier wszystko przyjmie. Ale tez firma, ktora wygra i dostarczy zly towar sama kreci bat na siebie w przypadku wpadki/awarii. A normalna firma tego unika.
Jak na razie życie pokazuje odwrotność. Firmy które maja jakąś lepszą jakość usług czy produktów mają też większe koszty więc przegrywają cenowo z firmami "kogucikami" i upadają.
  Odpowiedz
MichałŁ napisał(a):No waśnie tak jest. Nie znam się na tym dokładnie ale zimą do ON mieszają coś żeby nie wytrącała się parafina. Inaczej robi się "zupa" co powoduje zwykle zatkanie filtrów paliwa.
Może nie powinienem się chwalić, ale mrozy 6Dg unieruchomiły dość skutecznie.
PL-KSL
  Odpowiedz
rustsaltz, jak "chwalić" to albo Ty masz na drugie mróz albo to Ty nie chwaląc się żeś to uczynił :-D.
Swoją drogą jak to jest? Stare pokolenie kierowców(auta) i mechaników(lokomotywy) wiedziało jak zadbać o sprzęt i jak go uruchomić przy mrozach a młodzi za bardzo ufają komputerom i nie potrafią?
Przecież to co się dzieje u mnie na podwórku za każdym razem jak przyjdzie mróz to zakrawa na paranoję. Co roku moje 20 letnie audi robi za automat rozruchowy dla połowy aut na podwórku :-D.

Pozdrawiam
sm31-131
  Odpowiedz
Dawniej się po prostu lokomotyw nie gasiło Big Grin
PL-KSL
  Odpowiedz
Spalinowych? Bo wiem że parowozów się nie gasi po skończonym kursie tylko co jakiś czas (kilka dni?).

Pozdrawiam
sm31-131
  Odpowiedz