Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stara parowozownia w Sulechowie
#1
Witam serdecznie
Jestem po raz pierwszy na tym forum. Zalogowałem się na tym forum aby znaleźć odpowiedz na pytanie związane z budynkiem i infrastrukturą starej parowozowni w mieście Sulechów w woj. lubuskim, mianowicie co należy zrobić i czy w ogóle jest cień szansy aby nie została ona zburzona. Jest to wachlarzowa ( 3 stanowiska) parowozownia z nastawnią, która nawiasem mówiąc jest jeszcze w niezłym stanie, a budka obsługi w miarę kompletna, nie licząc braku szyb. Sam budynek jest uszkodzony tj. dziura w dachu, na dobrą sprawę dach do wymiany, ta sama historia z bramami, do wymiany. Mimo tych mankamentów reszta jest w dobrym stanie i niestety strasznie zarośnięta krzakami i zielskiem. W najbliższym czasie zrobię parę fotek i zamieszczę na forum. Ta parowozownia choć mała i zaniedbana jest kawałkiem historii nie tylko mojego miasta ale też samej kolei, choć ta w Sulechowie wywodzi się od państwa niemieckiego. Niestety nie dysponuję budżetem, dzięki któremu rozwiązał bym ten problem ale wierzę, że jest jakiś sposób na ratunek. Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz
Odpowiedz

#2
No uratować to jedno, ale co dalej z tym zrobić?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
We Wolsztynie parowozownia funkcjonuje jako muzeum, dlaczego by nie zrobić podobnie w Sulechowie. Teraz wygląda jak z koszmaru, dlatego nikt nie jest zainteresowany.
Odpowiedz

#4
Dlatego w Suchedniowie nie bedzie Wolsztyna, bo nikt nie wladuje ciezkiej kasy w to. Brutalne, ale prawdziwe.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Ciężka ta prawda, najbardziej wnerwia mnie fakt, że jak już nie będzie nic, ktoś będzie opowiadać, że w Sulechowie też była parowozownia i całkiem niebrzydka. Tak jest ze wszystkim w tym naszym przepięknym kraju.
Pozdrawiam
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wsch. Polski: mała stara stacja/dworzec [wieś, środek pola etc.] miki 0 2 927 20.06.2019, 15:04
Ostatni post: miki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.