Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs zdjęciowy "Kolej w obiektywie"
#1
Organizator Grupa Kolejowo – Krajoznawcza oraz partnerzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei wraz z partnerami medialnymi PKP-Foto Zajezdnia, Ogólnopolska Galeria Kolejowa oraz OK-Kolej mają zaszczyt zaprosić wszystkim miłośników kolei i nie tylko do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „ Kolej w Obiektywie „. Wszelkie informacje oraz regulamin konkursu dostępny jest na fanpage Grupy Kolejowo – Krajoznawczej pod linkiem: Grupa Kolejowo - Krajoznawcza. Serdecznie zapraszamy do udziału !!!


[Obrazek: 20zp406_th.jpg]
Odpowiedz

#2
Dziękuję, lektura regulaminu jest bardzo pouczająca. Kolejni, którzy chcą łoić naiwnych na prawach do zdjęć.
Odpowiedz

#3
Andrzeju liczyłeś na World Press Photo to pomyliłeś drzwi. Konkurs jest skierowany do amatorów fotografii którzy chcieli by np. aby ich praca podpisana nazwiskiem pojawiła się w kalendarzu PKP PLK oraz na innych materiałach promocyjnych, a do tego mogą wygrać w moim uznaniu bardzo fajne nagrody. Nikt tu nikogo nie łowi na zdjęcia jak piszesz, konkurs jest organizowany w celach promocyjnych oraz w celach rozrywki, tak jak wspomniałem to nie jest World Press Photo gdzie zapewne do wygrania jest spora sumka euro i tam byś na taki punkt nie zwracał uwagi.

[ Dodano: 2014-07-01, 10:19 ]
Mały cytat ze strony PKP PLK: Klauzula dotyczy wykorzystania zdjęć laureatów konkursu do wewnętrznych materiałów informacyjnych. Np. Jeśli chcielibyśmy wykorzystać zdjęcia do wewnętrznego newslettera, w którym publikujemy informacje o konkursie. Jeśli przeczytał Pan cały regulamin, to widział Pan zapis, że autor zachowuje pełnie praw autorskich. Zdjęć nie wykorzystamy w celach komercyjnych. Nie szukamy darmowej bazy zdjęć, jeśli to chciał Pan zakomunikować.
Odpowiedz

#4
Uważasz, że tylko zdjęcia z WPP zasługują na to, by wynagradzać ich autorów? No comments.
Odpowiedz

#5
To jest konkurs dla amatorów, to chce przesłać swoje zdjęcie i wygrać fajne nagrody nawet elektroniczne to przesyła swoje zdjęcie. PO za tym o ile się nie mylę kolega jest w grupie do spraw promocji forum, może koledze uda się zorganizować konkurs z cennymi nagrodami a przy okazji pokaże swoją twórczą stronę Smile

[ Dodano: 2014-07-02, 10:11 ]
Na szczęście ludzie mają swój rozumiem i na dzień dzisiejszy wysłanych zostało ponad 30 prac Smile
Odpowiedz

#6
W to, że ludzie mają swój rozum najłatwiej mi uwierzyć jak popatrzę sobie tutaj.

http://www.facebook.com/nie.fotografuje.za.darmo

I podobno są tacy, co się na takie oferty zgadzają...
Odpowiedz

#7
Dlatego to jest konkurs dla fotografów amatorów którzy zdjęcia robią amatorsko nie dla korzyści materialnej tylko z pasji i swojego hobby. Jest bardzo wiele osób które właśnie w taki sposób rozwijają swoje fotograficzne hobby.
Odpowiedz

#8
Ależ ja im nie bronię rozwijać hobby. Natomiast mam poważne wątpliwości jak z tego hobby ktoś inny czyni przedmiot swojego własnego zysku.
Odpowiedz

#9
Jakiego zysku ?? Przecież autor zdjęcia zachowuje pełne prawa, w przyszłości za zgodą autora zdjęcie może być wykorzystane do np. kalendarza, w takim razie każde udostępnienie zdjęcia trzeba by było traktować jako " czerpanie zysku przez osobę trzecią, identyczna sytuacja wykorzystanie zdjęć przez fora np. do kalendarza. Tutaj też można by było tak napisać.
Odpowiedz

#10
#facepalm
Odpowiedz

#11
Valcyte, widzisz, sam napisałeś, że zdjęcia mogą zostać wykorzystane do kalendarza, czyli ten, co bedzie robił ten kalendarz już nie będzie musiał płacić za te zdjęcia. Czyli to jest forma zarobkowa.

Ale nie przejmuj się, ja to rozumiem. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do wzięcia udziału Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#12
DamianT, owszem tak napisałem jednak to tylko moje przypuszczenie. Uważam jednak że w dobie aparatów i takiej techniki każdy może iść na szlak i zrobić sobie zdjęcie nawet pracownik PKP PLK Smile
Odpowiedz

#13
Tak sobie czytam, czytam... I aż się dziwię, że ludzie rozdzierają szaty o 50 czy 100 zł, bo tyle można mniej więcej dostać za zdjęcie na rękę...
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#14
Ariel, przecież chodzi o zasadę. Każdy chciałby wszystko za darmo i regulaminy takich konkursów są doskonałym tego przykładem. Nic dziwnego, że później na tablicach ogłoszeń można znaleźć szukających jelenia co to za darmo ślub pstryknie albo chrzciny.
Odpowiedz

#15
Idąc Twoim tokiem rozumowania to wszelki wolontariat nie ma racji bytu. Wiadomo, że pewne firmy nadużywają tego (bezpłatne staże itp.) ale jest różnica między hobby a zawodową pracą.
Popatrz na kartkę z kalendarza pod nagłówkiem. Jest zrobiona, ktoś poświęcił czas, napisał skrypt, znalazł dane, wprowadził je itd. Nikt nie chciał za to pieniędzy, bo to hobby. To samo z IPT, z całym forum i sporą częścią internetu.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konkurs fotograficzny "Z podróży koleją" ania123 3 2 554 02.07.2016, 10:01
Ostatni post: Son.
  Konkurs filmowy "Sfilmuj kolej z Lotos Kolej" Obleśny Szczur 26 12 338 25.11.2014, 22:06
Ostatni post: rogonon
  "Konkurs" fotograficzny UTK Afrika Bambaataa 10 4 526 30.09.2014, 09:23
Ostatni post: Afrika Bambaataa
  Konkurs zdjęciowy Freightliner PL przem710 3 3 624 04.08.2011, 22:44
Ostatni post: Lutek
  Konkurs zdjęciowy "interREGIO na wakacje" tasiek 6 4 614 03.06.2011, 20:33
Ostatni post: Maniek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.