Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań dotyczących EN Jan Kiepura
#1
Witam z racji że jadę ww. pociągiem 7 sierpnia z Kutna do Wuppertalu mam kilka pytań a mianowicie :
Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Czy są gniazdka do elektryczne ?
I czego się spodziewać ?
Bilety kupione w ofercie SparNight ?
Odpowiedz

#2
ertyso5 napisał(a):Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Nie.
Odpowiedz

#3
ertyso5 napisał(a):Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Wszystko zależy od wagonu klasy pierwszej. Być może będzie WiFi na odcinku Warszawa Wschodnia - Berlin Hbf jednak sygnał może być słaby. Na odcinku Berlin Hbf - Amsterdam Centraal nie przewidziany jest żadne wagon w składzie z siecią WiFi.

Cytat:Czy są gniazdka do elektryczne ?
Gniazdka znajdują się w każdym przedziale wagonu numer 180 oraz 181.

ertyso5 napisał(a):I czego się spodziewać ?
Przede wszystkim przyjemnej podróży Smile

ertyso5 napisał(a):Bilety kupione w ofercie SparNight ?
To już nie od Nas zależy a od Ciebie, jednak szczerze polecam!
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#4
Dziękuję za szybką odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie mam kupione bitety do wagonu sliperetka czy coś wygodne to ?


Jak mam wagon 176 to z gniazdek nici ?
Odpowiedz

#5
ertyso5 napisał(a):mam kupione bitety do wagonu sliperetka czy coś

Wagon typu Sleeperette oznaczenie 152Az czyli wagon z fotelami wypoczynkowymi. Są to rozkładane fotele do pozycji półleżącej.

ertyso5 napisał(a):wygodne to ?
Nawet bardzo.

ertyso5 napisał(a):Jak mam wagon 176 to z gniazdek nici ?
Niestety ale ten wagon nie jest wyposażony w gniazdka.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#6
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz

#7




Polecam te dwa filmy poświęcone Kiepurze.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#8
Pierwszy widziałem a za drugi serdecznie dziękuję
Odpowiedz

#9
Witam.
Za kilka dni zamierzam wybrać się do Dusseldorfu i zamierzam skorzystać z bezpośredniego połączenia jakie oferuje EN Kiepura. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących podróży.
1)Ile kosztuje przejazd na odcinku Konin - Dusseldorf, jeśli nie uda mi się skorzystać z promocyjnej puli biletów (niedługo planowany wyjazd)? w wagonie z m-cami do siedzenia (np. bezprzedziałówka)
2)Czy do wagonu z m-cami do siedzenia mogę zabrać małego psa, trzymanego na smyczy i w kagańcu w torbie(ale nie w specjalnym transporterze), na kolanach? Czy muszę za niego zapłacić? Jeśli tak, to ile?
3)Czy i jakie istnieją zniżki dla osoby uczącej się w liceum, mającej obecnie 17 lat?
4)Czy mogę kupić od razu bilet powrotny Dusseldorf - Konin na dworcu w Koninie?
5)Czy w pociągu przeprowadzana jest kontrola paszportowa? Czy osoba dorosła, która posiada dowód osobisty może na nim wjechać?

Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam, Oktix7x
oktix7x
Odpowiedz

#10
oktixerek7x napisał(a):4)Czy mogę kupić od razu bilet powrotny Dusseldorf - Konin na dworcu w Koninie?
Tak.
oktixerek7x napisał(a):5)Czy w pociągu przeprowadzana jest kontrola paszportowa? Czy osoba dorosła, która posiada dowód osobisty może na nim wjechać?
W państwach Układu z Schengen kontrola graniczna jest dokonywana tylko wyrywkowo, nie ma stałej kontroli paszportowej w pociągach. Dokumentem uprawnionym do przekraczania granicy państw Układu z Schengen jest dowód osobisty państwa będącego stroną tego Układu.
Odpowiedz

#11
ad.1 i ad.2
http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... epura.html

ad.3
Kiepura to pociąg międzynarodowy. Tylko na polskim odcinku obowiązują ulgi ustawowe wynikające z faktu posiadania ich przez osobę uczącą się.

ad.4.
Jeżeli jest kasa międzynarodowa - to tak

ad.5
Nie. Dobrze mieć dowód osobisty, ale na granicy nie ma żadnej kontroli.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#12
pitagoras23 napisał(a):Dobrze mieć dowód osobisty, ale na granicy nie ma żadnej kontroli.
Nie „dobrze mieć”, tylko „trzeba mieć”.
Odpowiedz

#13
Dokłądnie jak Mariusz mówi. W Regio ze Szczecina do Angermunde spotkałem się z kontrolą policji niemieckiej. W BWE chodzili i nasi funkcjonariusze SG jak i niemieccy policjanci po pociągu, ale do mojego przedziału nie zajrzeli. Oczywiście jakby zajrzeli i jakbym nie miał dokumentu, byłoby nieciekawie.
Odpowiedz

#14
Dziękuje wszystkim za pomoc.
Chciałem się jeszcze dowiedzieć, że bo wchodząc na stronę podaną przez użytkownika Pitagoras23, wpisując w rubryce po prawej stronie trasę mojej podróży (Wyszukaj połączenie i kup bilet) nie ma stacji Dusseldorf, natomiast szukając połączenia w Bilkomie czy na rozklad-pkp.pl wynika, że Kiepura zatrzymuje się na takiej stacji?
oktix7x
Odpowiedz

#15
oktixerek7x, sprawdziłem na stronie DB (bahn.com) i Kiepura zatrzymuje się w Dusseldorfie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jan Kiepura Lutek 1 2 875 01.07.2013, 21:42
Ostatni post: Bogus1958

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.