Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Px38 ponownie rusza!
#1
UWAGA

26 września 2010 o godz.19 wyjeżdża na oficjalna jazdę próbna
Leon ( Px38-805 ). Przypomnę żę Px38 od kilku lat stał w szopie ze względu na nieważność przeglądu kotła.

TRASA: Żnin- Wenecja- Żnin
GODZINA: 19:00
KOSZT: Bilety pamiątkowe (na remont taboru) - cena 2 zł

Jeszcze brudny i wysmarowany
Jeszcze niewymalowany i nieskończony
Staruszek LEON rwie się do jazdy.


Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie zaprasza na oficjalna jazdę próbna parowozu Px38 w dniu 26.09.10 o godzinie 19. W czasie jazdy oraz po powrocie dużo blues-rocka w wykonaniu gości zza Wielkiej Wody.

Serdecznie Zapraszamy!
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#2
Ale chyba na fotostopy o takiej pó¼nej godzinie nie ma co liczyæ, prawda?
Odpowiedz

#3
Nie wiem, jakby znaleźli się chętni to można pociąg zatrzymać.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#4
Może w przyszłym roku na wiosnę udałoby się zrobić pociąg specjalny dla MK na trasie Żnin - Gąsawa z parowozem Px38-805 z fotostopami (pociąg jadący w dzień)?
Odpowiedz

#5
Myślę, że się uda, ale do tego czasu jeszcze jest sporo miesięcy. Najpierw cieszymy się z tego przejazdu.

Poza tym czy wszystkie imprezy muszą być w ciągu dnia? Przejazd wąskotorówką kiedy jest ciemno to wspaniałe doznanie Smile
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#6
W nocy to można zrobić coś na wzór imprezy jaka była 5 czerwca na Średzkiej Kolei Powiatowej, tzn. fotostopy bez najazdu z dodatkowym oświetleniem i może jakieś ognisko z kiełbaskami (jak jest gdzie zrobić). Jednak skoro przejazd 26 września jest nocny (o tej porze roku o 19 jest już ciemno), to pomyślałem, że następny może być w dzień.
Odpowiedz

#7
To nie jest impreza z fotostopami z prostej przyczyny. To jest przejazd typu "próba", nie chcielibyśmy, aby po takich zatrzymaniach na szlaku i ruszaniu Px38 nam zdefektował. Przypomnę, ze to jest pierwsza jazda parowozu po 2 latach.

Niemniej jednak serdecznie zapraszam zainteresowanych.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#8
Czy zatrzymywanie i ruszanie jest, aż tak obciążające maszynę? Maszyna po naprawie powinna być w jeszcze lepszym stanie, niż używana już jakiś czas w ruchu. Ale przynajmniej jak będziecie Px-a oszczędzać, to pochodzi Wam długo w dobrym stanie (mam nadzieję).
Odpowiedz

#9
Oczywiście że obciąża. Ale on nie jest naprawiony w 100%... Jest dopuszczony do ruchu, jeżeli chodzi o stan "wyśmienity" to jeszcze trochę trzeba będzie mu poświęcić czasu Wink
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#10
Dopuszczenie do ruchu, to już dużo. Mam nadzieję, że uda się ten przejazd na wiosnę.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Impreza z Px38-805 na Żnińskiej Kolei Powiatowej Lutek 16 7 704 20.02.2011, 21:02
Ostatni post: mikrobart

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.