Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzeszów - Lwów?
#31
kazio napisał(a):Zdajesz sobie sprawe, że obecny rozkład jest ważny tylko do (z grubsza) połowy marca? No więc zbieranie informacji ma sens, ale nie ma gwarancji że będą one aktualne w lecie.
Tak, niestety znam tę przykrą sposobność w Polsce, ale ten pociąg bardzo się raczej nie zmieniał, w końcu jest międzynarodowy i nie spodziewam się zmian w korektach. Oczywiście sytuacje będę monitorował, teraz się orientuję mniej więcej po prostu. Smile
Odpowiedz

#32
wlodek1956 napisał(a):
Poznanski_mech napisał(a):Barciur, już nie aż tak. Wtedy jeździły 306Ab które były wyposażone oprócz klimatyzacji w gniazdka, odtwarzacz DVD, prysznic, obecnie są one rezerwą jeżeli padnie któreś z ukraińskich pudeł.

Teraz ciężko to określić które są lepsze. Ukraińskie mają jedynie klimatyzację zaś polskie w zależności co pojedzie, jeśli WLABou to mamy zwykłą sypialkę ale jeśli trafi się WLABouz to do dyspozycji oprócz zamkniętego obiegu WC będą też gniazdka.

czy wagony PKP IC stoją krócej na granicy czy Ukraińskie ?
Dłużej stoją polskie wagony WLAB10ou, WLAB10ouz które nie są wyposażone w SUW2000.

Barciur, przy okazji zapomniałem Ci napisać o cenach:

przedział 3-osobowy - 42€
przedział 2-osobowy - 51€

Oczywiście w Polsce płatność w PLN a przeliczeniem na kurs z dnia zakupu.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#33
Dzięki za info cenowe. Czy to już jest po uwzględnieniu tych 20%? I w ogóle czy jak pójdę do kasy, np. w Lublinie, to nie będę miał problemu z dostaniem biletu wraz z tą ulgą, czy będę musiał jakoś specjalnie o to prosić? Smile
Odpowiedz

#34
Barciur napisał(a):czy jak pójdę do kasy, np. w Lublinie, to nie będę miał problemu z dostaniem biletu wraz z tą ulgą, czy będę musiał jakoś specjalnie o to prosić? Smile
IMHO poproszenie o ulgę nigdy nikomu nie zaszkodziło... Powiedz że chcesz bilet wg taryfy Specjal UZ-PKP
Odpowiedz

#35
A jeszcze mam takie pytanie, aczkolwiek bardizej techniczne niż taryfowe, ale skoro to ten wątek to zapytam tu - gdzie następuje zmiana rozstawu? W Przemyślu i jedzie torem szerokim czy dopiero na granicy/za granicą gdzieś po stronie ukraińskiej? Wydawałoby mi się, że w Przemyślu, bo to tam jest ta różnica godziny w wagonach ukraińskich i polskich.
Odpowiedz

#36
Z tego co widziałem, to w Przemyślu jest stanowisko przestawcze i tam to się odbywa. Dalej ciągnie ukraiński jamniczek już po szerokich torach.

Ale pewny nie jestem, niech ktoś potwierdzi.
Odpowiedz

#37
Barciur napisał(a):gdzie następuje zmiana rozstawu?
W Przemyślu jest zmiana rozstawu.

Mariusz W. napisał(a):Dalej ciągnie ukraiński jamniczek już po szerokich torach.
Pociąg 35/36 prowadzi EU07 do Mościsk zaś 51/52 od Przemyśla jedzie na ukraińskim WL10.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#38
Według najnowszych warunków oferty UZ Specjal zniżka od taryfy międzynarodowej na pociągi do Lwowa wyniesie 30% a nie jak do tej pory 20%.

Pytanie tylko, jak to będzie wyglądać w wagonie z Warszawy.. Ciekawi mnie, ile będzie właśnie kosztować przy 30% przejazd z Wawy do Lwowa i czy będzie ten wagon popularny.
Odpowiedz

#39
Dzięki dużej ilości wariantów podróży, jakie wymyślałem, przez parę miesięcy męczyłem Informacje PKP o ceny tego połączenia w obecnym RJ. Pomyślałem więc, że dla ewentualnego zainteresowanego wrzucę to, co wiem tutaj, da dość sporo orientacyjnych cen, skoro nie są one ogólnodostępne.

RZESZÓW - LWÓW
Całkowita cena w trzyosobowym: €29,10
Całkowita cena w dwuosobowym: €37,10

KRAKÓW - LWÓW
Całkowita cena w trzyosobowym: €41,20
Całkowita cena w dwuosobowym: €49,50 (€27,5 bilet 2 kl + dopłata za dwuosobowy sypialny €22)
Całkowita cena w jednoosobowym: €85,30 (€41,30 za bilet 1 kl + dopłata jednosobowy sypialny €44)

WARSZAWA - LWÓW
Całkowita cena w trzyosobowym: €55,40
Całkowita cena w dwuosobowym: €67,40


Jako bonus:
LUBLIN - KIJÓW
w trzyosobowym: €71,10
Odpowiedz

#40
W dniach 2-3 lipca dwa dni pod rząd ma jechać wagon z klimatyzacją i według rozkładu plakatowego, wyjazd o 3:56 z Przemyśla i przyjazd 6:03 we Lwowie. Jest to spowodowane ZKA na trasie z Dębicy. Wie ktoś może, jak to będzie się odbywać? Wg sitkolu jest to wahadło Przemyśl-Lwów, ale wg sitkolu o 7:15 będzie na miejscu, a PLK po 6. Jest szansa na polskie wagony z SUW2000 te nowoczesne?
Odpowiedz

#41
Barciur napisał(a):Jest szansa na polskie wagony z SUW2000 te nowoczesne?
To takowe są w ogóle w użyciu?
Odpowiedz

#42
Wydaje mi się, że na polskim obiegu do Lwowa czasami takowe śmigają
Odpowiedz

#43
rysiogeniusz napisał(a):Wydaje mi się, że na polskim obiegu do Lwowa czasami takowe śmigają

Dokładnie w III dekadzie maja widziałem taki wagon bezpośredni. WWO - Lwów w EIC Modrzejewska.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przemyśl - Lwów - Kijów ukraińskim IC Barciur 30 10 303 23.12.2016, 06:44
Ostatni post: masovian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.