Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piętrusy DB na linii Drezno - Wrocław zamiast Desiro?
#16
Czyli rewelacje RK potwierdziły się. :-(
http://www.rynek-kolejowy.pl/55871/koni ... rezna.html

Czy po 1 marca br. będzie można dojechać pociągiem z Wrocka do Drezna bez konieczności jazdy autobusem ze Zgorzelca do Goerlitz?
Odpowiedz

#17
Wygląda na to, że nie. Tylko nie wiem o chodzi z tymi autobusami? Kto miałby to robić? No i nie wiem czy ruch do Drezna jest w ogóle taki, aby się to opłacało. Szczerze wątpię.
Odpowiedz

#18
Autobusy kursują między obydwoma miastami granicznymi, więc to obecnie jedyny sensowny środek lokomocji na odcinku granicznym, jak się jedzie pociągiem w Wrocka do Drezna. Pieszo po moście kolejowym nad Nysą raczej nie przejdziesz. ;-)

Tak przy okazji, nie pamiętam, czy w Zgorzelcu-Miasto jest linia napowietrzna 3kV -- o ile się nie mylę, to nie ma jej od 1945 r. Czym zatem będą realizowane połączenia Węgliniec - Zgorzelec? Szynobusami czy spalinówkami z wagonami?
Odpowiedz

#19
Połączenia z Węglińca do Zgorzelca są realizowane szybobusami. Natomiast gdy byłem w Zgorzelcu, to żadnych autobusów kursujących między Zgorzelcem, a Goerlitz nie zauważyłem. W ogóle w ruchu lokalnym panuje busiarstwo. PKS Zgorzelec padł. Ponadto ludzie pieszo przechodzą i to jak najbardziej. Oprócz mostu kolejowego istnieje most drogowy z chodnikiem.
Odpowiedz

#20
Dzięki za wyjaśnienie z SZT. Podejrzewałem istnienie "busiarstwa" na granicy. A jeśli chodzi o drogę pieszo, to raczej trudno drałować przez most na Nysie z bagażem. Wink
Odpowiedz

#21
Rzeczywiście to opcja słaba. W takim układzie pozostaje taksówka. Na dworcu Zgorzelec postoju nie zauważyłem, ale może na Zgorzelec Miasto jest. Tak czy owak jakieś radio taxi zapewne jest.

Aczkolwiek nie uważam to za wielce poteznie poważny społecznie problem. Transport na pomiędzy punktami Wrocław Główny - Dresden Hbf był raczej znikomy. Likwidacja połączenia z Berlinem to już powazniejsza sprawa. To był kawałek kolejowej historii ("Latający Ślązak").

Jednak tendencja jest tak, że woj. dolnośląskie się kolejowo izoluje od świata raczej. Czasem to nie wina województwa (np. to, że PIC nie jeździ do Zgorzelca, ani nawet Węglińca), ale czasem tak (brak dotacji do Drezna to jednak sprawa wejewództwa).
Odpowiedz

#22
masovian napisał(a):Rzeczywiście to opcja słaba. W takim układzie pozostaje taksówka. Na dworcu Zgorzelec postoju nie zauważyłem, ale może na Zgorzelec Miasto jest. Tak czy owak jakieś radio taxi zapewne jest.
Po co od razu taksówka, przecież yahya wcześniej napisał że pomiędzy Zgorzelcem a Görlitz kursuje autobus (linia P), także z dworca Zgorzelec Miasto do dworca głównego w Görlitz można tanio i szybko (15 min.) dojechać. Do tego autobus skomunikowany jest z pociągami do Cottbus i Drezna.
Odpowiedz

#23
Ale tak samo jest z połączeniami Poznań - Frankfurt. Najwięcej osób kursuje do stacji pośrednich (w tym obecnie do Rzepina czy Słubic, bo bezpośrednio z Poznania poza BWE nie da się dojechać do Rzepina, a do Słubic tylko z przesiadką), tak już granicę przekracza też pewnie jakaś garstka ludzi.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#24
To samo na pociągach Zielona Góra- Frankfurt. Do Rzepina trochę ludzi (większość miejsc zajętych), tak przez granicę to w sierpniu we dwójkę ze znajomym jechaliśmy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [KM] Piętrusy i Gamy dla Kolei Mazowieckich DamianT 45 20 304 01.02.2016, 18:38
Ostatni post: yahya
  "Piętrusy" na Dolnym Śląsku? messiah 13 7 240 09.01.2015, 11:52
Ostatni post: messiah

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.